Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!

Имам следният проблем!

На скоро си инсталирах Linux Ubuntu 18.04, по DHCP си взе IP адрес и всичко си беше наред, но аз реших, че искам да си направя VPN сървър, прочетох в интернет как става и почнах, но естествено за човек, който не се е занимавал с това не стана от първия път. Та след този опит за направа на VPN, сега вече операционната система не си хваща IP по DHCP и съотвено през кабел нямам интернет, единствено през Wi-Fi. Доста време се опитвах да го оправя, слагам статични IP дреси, но нищо не става. Пробвах се да го оправя, но безуспешно. Ако има някой човек, където е навътре с тези неща моля да ми даде насоки и съвети какво да направя.

Благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър Иванов написа:

Здравейте колеги!

Имам следният проблем!

На скоро си инсталирах Linux Ubuntu 18.04, по DHCP си взе IP адрес и всичко си беше наред, но аз реших, че искам да си направя VPN сървър, прочетох в интернет как става и почнах, но естествено за човек, който не се е занимавал с това не стана от първия път. Та след този опит за направа на VPN, сега вече операционната система не си хваща IP по DHCP и съотвено през кабел нямам интернет, единствено през Wi-Fi. Доста време се опитвах да го оправя, слагам статични IP дреси, но нищо не става. Пробвах се да го оправя, но безуспешно. Ако има някой човек, където е навътре с тези неща моля да ми даде насоки и съвети какво да направя.

Благодаря! 

Защо не премахнеш netplan и systemd-networkd и не си инсталираш ifupdown. Само засечи кабелната си връзка със sudo ifconfig и ще ти кажа, как да конфигурираш etc/network/interfaces. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване