Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Реших да направя тази тема, за нещо доста интересно сред потребителите.

Дистрибуция с която може да се обединят доста фактори..

Като например стабилността на Slackware със новия софтуер от Arch, гъвкавостта на Gentoo, както и популярността на убунту и дебиан.

Всичко това в едно.

bedrock

Единственото нужно е работеща вече система. Препоръчвани са Arch, Debian, Ubuntu, Fedora, Gentoo. Вероятно ще работи и върху други.

След изпълняването на скрипта се прави едно конвертиране на системата., При което след рестарт се появява диалог коя система да зареди от наличните.

brl list                                                                                                                                                 ──(нд,фев10)─┘
arch
bedrock
funtoo
ubuntu

Първоначално ще зареди със системата от която е стартиран скрипта, а по-нататък вече може да се добавят нови варианти.

За момента официални налични за автоматично добавяне са..

└─(19:52:09)──> brl fetch --list                                                                                                                                         ──(нд,фев10)─┘
alpine
arch
centos
debian
devuan
fedora
gentoo
ubuntu
void
void-musl

Като със  примерно:

brl fetch ubuntu

ще бъде добавено убунту.

След завършване на процеса ще бъдат налични командите от убунту.

В моят случай хост системата е ArchLinux и към нея имам добавени Funtoo и Ubuntu.

┌─(~)──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────(ROOT@GA-990-FXA-UD3-FX8320:pts/5)─┐
└─(19:56:07)──> lsb_release -a                                                                                                                                           ──(нд,фев10)─┘
LSB Version:	1.4
Distributor ID:	Arch
Description:	Arch Linux
Release:	rolling
Codename:	n/a
┌─(~)──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────(ROOT@GA-990-FXA-UD3-FX8320:pts/5)─┐
└─(19:56:11)──> emerge --version                                                                                                                                         ──(нд,фев10)─┘
Portage 2.3.47 (python 2.7.15-final-0, funtoo/1.0/linux-gnu/arch/x86-64bit, gcc-7.4.1, glibc-2.27-r6, 4.19.19-ARCH x86_64)
└─(19:56:15)──> apt --version                                                                                                                                            ──(нд,фев10)─┘
apt 1.7.0 (amd64)
└─(19:56:20)──> pacman --version                                                                                                                                         ──(нд,фев10)─┘

.--.                  Pacman v5.1.2 - libalpm v11.0.2
/ _.-' .-.  .-.  .-.   Copyright (C) 2006-2018 Pacman Development Team
\  '-. '-'  '-'  '-'   Copyright (C) 2002-2006 Judd Vinet
 '--'
Тази програма може свободно да бъде разпространявана
при условията на GNU General Public License.

└─(19:56:27)──>                                                                                                                                                          ──(нд,фев10)─┘

Могат едновременно да се изпълняват команди и програми от различните системи в реално време.

└─(19:57:32)──> brl which dpkg                                                                                                                                       2 ↵ ──(нд,фев10)─┘
ubuntu
└─(19:57:49)──> brl which emerge                                                                                                                                         ──(нд,фев10)─┘
funtoo
└─(19:57:54)──> brl which pacman                                                                                                                                         ──(нд,фев10)─┘
arch
└─(19:58:00)──>                                                                                                                                                          ──(нд,фев10)─┘
└─(20:06:28)──> brl which vim                                                                                                                                            ──(нд,фев10)─┘
ubuntu

VrOO2t1.png

ПС: Забравих да спомена че при стартиране може да се избере коя от инсталираните strata да се зареди като хост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никак :-D
Но и по никой начин не пречи.

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Роска, това етер избива ли? Да не стане така, че после да си купиш Майбах с тая реклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво аджебба е това чудо ? Нещо като Докер? Или е града на Флинстоун?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bedrock Linux is a meta Linux distribution which allows users to utilize features from other, typically mutually exclusive distributions. Essentially, users can mix-and-match components as desired. For example, one could have:
    The bulk of the system from an old/stable distribution such as CentOS or Debian.
    Access to cutting-edge packages from Arch Linux.
    Access to Arch's AUR.
    The ability to automate compiling packages with Gentoo's portage
    Library compatibility with Ubuntu, such as for desktop-oriented proprietary software.
    Library compatibility with CentOS, such as for workstation/server oriented proprietary software.
All at the same time, all working together like one, largely cohesive operating system.

Първо предварително сори и се надявам да не го приемеш лично, но този Bedrock е някакво безумие.
То сега линуксите са вече претрупан пенкелер и с пълзящо неконтролируемо омазване, а след прилаганенето на този bedrock ще е напълно откачалска история. Пълният хаос е гарантиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз викам да си се ползва Докер и това е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Росен Р. Александров написа:

Реших да направя тази тема, за нещо доста интересно сред потребителите.

Дистрибуция с която може да се обединят доста фактори..

Като например стабилността на Slackware със новия софтуер от Arch, гъвкавостта на Gentoo, както и популярността на убунту и дебиан.

Всичко това в едно.

bedrock

Единственото нужно е работеща вече система. Препоръчвани са Arch, Debian, Ubuntu, Fedora, Gentoo. Вероятно ще работи и върху други.

След изпълняването на скрипта се прави едно конвертиране на системата., При което след рестарт се появява диалог коя система да зареди от наличните.

brl list                                                                                                                                                 ──(нд,фев10)─┘
arch
bedrock
funtoo
ubuntu

Първоначално ще зареди със системата от която е стартиран скрипта, а по-нататък вече може да се добавят нови варианти.

За момента официални налични за автоматично добавяне са..

└─(19:52:09)──> brl fetch --list                                                                                                                                         ──(нд,фев10)─┘
alpine
arch
centos
debian
devuan
fedora
gentoo
ubuntu
void
void-musl

Като със  примерно:

brl fetch ubuntu

ще бъде добавено убунту.

След завършване на процеса ще бъдат налични командите от убунту.

В моят случай хост системата е ArchLinux и към нея имам добавени Funtoo и Ubuntu.

└─(19:56:07)──> lsb_release -a                                                                                                                                           ──(нд,фев10)─┘
LSB Version:	1.4
Distributor ID:	Arch
Description:	Arch Linux
Release:	rolling
Codename:	n/a
└─(19:56:11)──> emerge --version                                                                                                                                         ──(нд,фев10)─┘
Portage 2.3.47 (python 2.7.15-final-0, funtoo/1.0/linux-gnu/arch/x86-64bit, gcc-7.4.1, glibc-2.27-r6, 4.19.19-ARCH x86_64)
└─(19:56:15)──> apt --version                                                                                                                                            ──(нд,фев10)─┘
apt 1.7.0 (amd64)
└─(19:56:20)──> pacman --version                                                                                                                                         ──(нд,фев10)─┘

.--.                  Pacman v5.1.2 - libalpm v11.0.2
/ _.-' .-.  .-.  .-.   Copyright (C) 2006-2018 Pacman Development Team
\  '-. '-'  '-'  '-'   Copyright (C) 2002-2006 Judd Vinet
 '--'
Тази програма може свободно да бъде разпространявана
при условията на GNU General Public License.

└─(19:56:27)──>                                                                                                                                                          ──(нд,фев10)─┘

Могат едновременно да се изпълняват команди и програми от различните системи в реално време.

└─(19:57:32)──> brl which dpkg                                                                                                                                       2 ↵ ──(нд,фев10)─┘
ubuntu
└─(19:57:49)──> brl which emerge                                                                                                                                         ──(нд,фев10)─┘
funtoo
└─(19:57:54)──> brl which pacman                                                                                                                                         ──(нд,фев10)─┘
arch
└─(19:58:00)──>                                                                                                                                                          ──(нд,фев10)─┘

└─(20:06:28)──> brl which vim                                                                                                                                            ──(нд,фев10)─┘
ubuntu

VrOO2t1.png

ПС: Забравих да спомена че при стартиране може да се избере коя от инсталираните strata да се зареди като хост.

Ти си бил жив бре!!! Ами хайде за много години!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, бат'начо написа:

А мълчиш и за Known issues , при теб може да ги няма, при друг - само такива да излизат.

Като все още недовършен проект си има своите проблеми. Нормално е. Дори и Убунту като пуснат нова уж стабилна версия, трябва да минат към 1000 актуализации докато се оправи.

преди 10 часа, sliderum написа:

Роска, това етер избива ли? Да не стане така, че после да си купиш Майбах с тая реклама.

Кво знаеш ти.. Вече втори си купих.

Абе хора... Вие имате ли акъл?

Каква реклама на какво?

Да разбирам ли че всяка тема тук е реклама на нещо?

преди 9 часа, whitepixel написа:

Bedrock Linux is a meta Linux distribution which allows users to utilize features from other, typically mutually exclusive distributions. Essentially, users can mix-and-match components as desired. For example, one could have:
    The bulk of the system from an old/stable distribution such as CentOS or Debian.
    Access to cutting-edge packages from Arch Linux.
    Access to Arch's AUR.
    The ability to automate compiling packages with Gentoo's portage
    Library compatibility with Ubuntu, such as for desktop-oriented proprietary software.
    Library compatibility with CentOS, such as for workstation/server oriented proprietary software.
All at the same time, all working together like one, largely cohesive operating system.

Първо предварително сори и се надявам да не го приемеш лично, но този Bedrock е някакво безумие.
То сега линуксите са вече претрупан пенкелер и с пълзящо неконтролируемо омазване, а след прилаганенето на този bedrock ще е напълно откачалска история. Пълният хаос е гарантиран.

Зависи кой как си го направи. Според мен идеята е добра. Че инсталираш една система, и обединяваш предимствата на няколко отделни.

Аз няма за какво да се обиждам. Не съм аз създателя.

преди 9 часа, Емил Костов написа:

Ти си бил жив бре!!! Ами хайде за много години!!

Аз съм си жив. Но точно заради същото поведение във форума спрях да пиша.

И виждам че след първата ми тема за толкова време, май пак ще спра да пиша каквото и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за темата. Много интересна разработка. Още по-интересното е как са го направили това чудо.

преди 19 часа, бат'начо написа:

А мълчиш и за Known issues , при теб може да ги няма, при друг - само такива да излизат.

Няма такава без known issues. И за нещо толкова странно и ново - още повече.

преди 18 часа, whitepixel написа:

Изглежда някой е вдишал от отровните изпарания на FreeBSD-то. :D 

Винаги си е било така с Linux, даже по дизайн. Нещо малко по-откачено няма да ги довърши.

преди 9 часа, Росен Р. Александров написа:

Абе хора... Вие имате ли акъл?

Явно е че не! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Росен Р. Александров написа:

И виждам че след първата ми тема за толкова време, май пак ще спра да пиша каквото и да е.

Прекалено авангардни идеи вкарваш. Мисля, че това не е първото споменаване на Бедрока, май и снимки беше показвал.  Но още в началото почваш от средата, вместо с увод (би трябвало и да е малко по-дълъг в случая) и ... такъв е резултата. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не се цени тук. Защо да си губя времето? Като пак ще се изсерете на труда ми. Това е то българщината. Всеки знае и дава акъл, ама нищо не прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК. Сам казваш, че

преди 13 часа, Росен Р. Александров написа:

Като все още недовършен проект си има своите проблеми. Нормално е. Дори и Убунту като пуснат нова уж стабилна версия, трябва да минат към 1000 актуализации докато се оправи.

и ако в събирателната система се натрупват негативните неща от различните дистра...? Не мисля, че е така, просто разсъждавам. Но според теб ти си дал достатъчно аргументи за обратното дотук. И не мислиш, че повече е нужно (дори и линк за любопитните).

П.П. За да стане ползването трябва да имам интерес съм някои от поддържаните, да съм настроен да експериментирам, да имам инсталирани поне едно две от тях и да ги сменям. И тогава това е улеснение. А ла Убунту във Уйн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, бат'начо написа:

П.П. За да стане ползването, трябва да имам интерес към някои от поддържаните, да съм настроен да експериментирам, да имам инсталирани поне едно две от тях и да ги сменям. И тогава това е улеснение. А ла Убунту във Уйн.

П.П.П. Фанала ме е огнената 'ода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Росен Р. Александров написа:

Нищо не се цени тук. Защо да си губя времето? Като пак ще се изсерете на труда ми. Това е то българщината. Всеки знае и дава акъл, ама нищо не прави.

Извинете но аз два дена чакам да ми пишете що е то Бедрок освен че е градът на Флинстоун?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, бат'начо написа:

П.П.П. Фанала ме е огнената 'ода.

Размишлявай си на друго място, не тук. Явно че си дошъл единствено да се заяждаш.

преди 16 минути, petie1 написа:

Извинете но аз два дена чакам да ми пишете що е то Бедрок освен че е градът на Флинстоун?

http://lmgtfy.com/?q=bedrock+linux

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Росен Р. Александров написа:

Размишлявай си на друго място, не тук. Явно че си дошъл единствено да се заяждаш.

http://lmgtfy.com/?q=bedrock+linux

Доколкото разбирам това е нещо като Докер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Росен Р. Александров написа:

Искаш заяждане, ОК. Какво каза досега - направете така и така, и ще стане това. Това е много труд, не ме търсете повече щото се скапах докато го напиша.

Така, аз знам какво ти е коствало, но колко от четящите го знаят - двама, трима, пет... Но след като си го написал (някак), нямаш право да се оплакваш. Никак. Казах ти - почнал си го сякаш всеки знае за какво става дума и ти му даваш жокера да му е лесно. Какво щеше да ти коства да напишеш встъпителни твои думи, да дадеш линк към страницата на проекта, да кажеш едно-друго твое впечатление... Не, ние сме ти виновни, че искаме да знаем и още, но поднесено по-различно.

И сега - след като ти не искаш да кажеш повече, то ти и знаеш за него малко, нали така, ползвал си го от ден до пладне.

И пак ти припомням поговорката - каквото повикало, такова се и обадило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно (и никога повече няма да пиша в тая тема) много се дразня когато някой каже "това е дъ бест" вместо "това е направо дъ бест".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно. Може и без много емоции - някой е измислил нещо, заслужава си да се опита. В крайна сметка всички дистрибуции са върху една основа. Вариации и възможности. Светът е шарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, бат написа:
Искаш заяждане, ОК. Какво каза досега - направете така и така, и ще стане това. Това е много труд, не ме търсете повече щото се скапах докато го напиша.
Така, аз знам какво ти е коствало, но колко от четящите го знаят - двама, трима, пет... Но след като си го написал (някак), нямаш право да се оплакваш. Никак. Казах ти - почнал си го сякаш всеки знае за какво става дума и ти му даваш жокера да му е лесно. Какво щеше да ти коства да напишеш встъпителни твои думи, да дадеш линк към страницата на проекта, да кажеш едно-друго твое впечатление... Не, ние сме ти виновни, че искаме да знаем и още, но поднесено по-различно.
И сега - след като ти не искаш да кажеш повече, то ти и знаеш за него малко, нали така, ползвал си го от ден до пладне.
И пак ти припомням поговорката - каквото повикало, такова се и обадило.

Спри да се заяждаш! Никой не те кара да четеш темата. От самото начало се заяждаш без да си направиш труда да прочетеш на официалната страница. Няма какво повече да допълвам. Нова което съм написал е извадка от там.
Като нямаш интерес какво  търсиш тук? Защо се чувстваш длъжен да учавстваш в тази тема, след като с нищо не си полезен?

И никъде никой не е казвал че било най-доброто. Просто спри да пишеш тук. Намери си с някой друг да се заяждаш.

Е за това спрях да пиша тук, и май няма да се промени, може би тази тема ми е първата от няколко години, и последната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bvbfan написа:

Интересен проект, потърсих как е реализирано -> https://fossbytes.com/bedrock-linux-is-working-to-combine-different-linux-distros-in-one-installation/ virtual FS :) 

Оказах се прав май като докер е тва чудо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване