Премини към съдържанието
Manchers Stef

Проблем със сим карта Sony Xperia M5 E5603

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с телефона. Известно време не приемаше сим карти и вчера я извадих и я сложих отново, но този път ми изписа, че сим карта е поставена и ще се рестартира, след като се рестартира започна да ми отброява няколко приложения и след 10 минути чакане се включи и ми показа, че няма сим карта. Пробвах с фабричните настройки и стана, използвах телефона и го оставих да зарежда и на сутринта пак не ми я показваше, разбира се пробвах пак с фабрични, но не стана.Пробвах и с други карти, но не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Manchers Stef написа:

Здравейте, имам проблем с телефона. Известно време не приемаше сим карти и вчера я извадих и я сложих отново, но този път ми изписа, че сим карта е поставена и ще се рестартира, след като се рестартира започна да ми отброява няколко приложения и след 10 минути чакане се включи и ми показа, че няма сим карта. Пробвах с фабричните настройки и стана, използвах телефона и го оставих да зарежда и на сутринта пак не ми я показваше, разбира се пробвах пак с фабрични, но не стана.Пробвах и с други карти, но не става.

Сложи СИМ картата в друг телефон, за да се види дали я разпознава и дали тя е наред преди да правиш каквото и да било.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И 100 пъти да върнеш заводските настройки, тая си е. Бих пробвал, с гума за молив, да почистя самата сим карта. Гледай да не оставиш боклук, след почистването, по картата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Сложи СИМ картата в друг телефон, за да се види дали я разпознава и дали тя е наред преди да правиш каквото и да било.

Картата си работи, сложих и 2 други карти, но същият проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Manchers Stef написа:

Картата си работи, сложих и 2 други карти, но същият проблем

Вземаш контактен спрей и почистваш слота на телефона. Ако и тогава ти дава същия проблем го носиш в сервиз. Друг вариант няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Вземаш контактен спрей и почистваш слота на телефона. Ако и тогава ти дава същия проблем го носиш в сервиз. Друг вариант няма!

Къде мога да купя такъв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Manchers Stef написа:

Къде мога да купя такъв?

В компютърен магазин или железарски магазин.

cont.jpg

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Manchers Stef написа:

Утре ще пробвам

контактния спрей разтваря някои пластмаси, така че внимателно (може да пробваш с етилов или изопропилов алкохол вместо със спрей)... вземаш парче лист от хартия за принтер, но го отрязваш така че като сгънеш двата срешуположни края към средата и после сгънеш през средата да стане широк колкото сим картата или малко по тесен, после го сгъваш и напречно през средата (гледай парчето да е достатъчно дълго, че да остане по дълго от симкартата, за да можеш да го държиш) напръскваш го със спрея и го прекарваш през слота за картата няколко 3-4 пъти... ако при сгъването листа стане прекалено дебел, вземи по малко парче и сгъни надлъжно двата края къ средатада се припокрият и после сгъваш напречно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако след почистването на пиновете не става, значи най-вероятно е хардуерен прблем и може някой от пиновете на четеца за сим картата да се огънал или отчупил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А IMEI  номера да сте човъркали нещо :) ?Я пробвай да набереш *#06#

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Иво Димов написа:

А IMEI  номера да сте човъркали нещо :) ?Я пробвай да набереш *#06#

Набрах и ми изписа "за съжаление контактът спря"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е съмнително слота за карта да се е прецакал ,вероятно андроида е сговнен и тря се префлашне със стоковия ром .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Иво Димов написа:

Много е съмнително слота за карта да се е прецакал ,вероятно андроида е сговнен и тря се префлашне със стоковия ром .

Правил съм го на Самсунг, но не знам как става на други телефони

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми Сони си имат специален софтуер ,както Самсунг си имат Один :) Лесно е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.