Премини към съдържанието
Varadin Angelov

Комунизъм ли? Партизани ли? Активни "борци" ли?

Препоръчан отговор

Комунизъм ли? Партизани ли? Активни "борци" ли?
Централен Държавен Архив.
Ф 332 Б оп.1.а.е399
вх.481/17.06.1960г.
МОЛБА
от...........жител на село....окръг....
ТУК
Другари,
аз съм беден овощарски работник,баща ми и майка ми също беряха плодове по градините на кОлаците,които ни използваха и не ни плащаха,ама и ние през нощта си ВЗЕМАХМЕ ТОВА„КОЕТО Е НАШЕ И ИМ БУТАХМЕ ЩАЙГИТЕ!
Веднаж ни хванаха,взеха ни ВСИЧКО и ни изгониха без да ни ПЛАТЯТ.
Тогава станах беден овчар при едни кОлаци от село. Добре,че след 9.09.1944г им взеха всичко,защото щяха и до сега да ни ОГРАБВАТ!
Когато бях беден овчар една нощ при мене дойдоха две непознати лица,които ми поискаха хляб и мляко и аз им дадох,защото казаха,че са партизани.
Аз пак бих им дал,защото можеше да се окаЗат преоблечени фашисти и да ме убият,ако не им дам.
Тези две лица ми казаха,че когато дойде победата на 9.09.1944г веднага ще ми се отплатят и си заминаха.
Когато дойде победата аз много се зарадвах,че дойде НАШТО време и ги потърсих тези лица,за да ми се отплатят,
но ги няма!
А щом не се обадиха значи са били убити от врага.
Така е–фашизма не прощава,защото тези две лица сега биха били големи хора!
Та като ви пиша това свиделствУвайте за мен чрез тези двама изчезнали другари и аз да получа Народна пенсия,защото съм помогнал малко за комунизма "!
С поздрав.......
P.S Правописът и курсивът запазени!

Снимка на Цеци Лилков.

Изглежда "Бацилус булгарикус" не се намира само в киселото мляко , но и в червените тикви ....на комунистическите шутове!

Снимка на Цеци Лилков.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване