Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет, от два месеца не мога да подкарам dial плановете и правилата за изходящи и входящи повиквания.

Някой може ли да удари рамо?

Става въпрос за Asterisk инсталиран на Raspberry Pi3, с ip 192.168.0.30/24.

Вързал съм го уж по сип трънк към Linksys Spa 3000, който е на ip 192.168.0.32/24 .

A Linksys Spa 3000 е вързан за Pstn vivacom линия, към Linksys съм вързал за Line 1 стационарен аналогов телефон с тонално набиране.

За sip трънк между LInksys Spa 3000 съм заделил екстеншън в астериск и съм го посочил в Pstn line на linksys, заделил съм екстеншън в астериск и за стационарният телефон и съм го посочил в line 1 на linksys.

Сега не знам как да си дефинирам dial plan в asterisk, но преди това трябва да дефинирам правилата за изходящи и входящи в asterisk за да сработи dial plan на астериск.

Имам да дефинирам и dial plan на pstn line в linksys и line 1 в linksys.

Това което постигнах е да накарам стационраният телефон да може да говори със другите екстеншъни от астериск.

Виждам и че имам успешен sip трънк между астериск и linksys.

Проблемът е че не мога да излизам през pstn line, и не мога да приемам обаждания от pstn line.

И си мисля че грижата е в dial плановете на трите места нещо не мога да ги измисля...

Dial plan в asterisk предхождащ от правила за изходящи и входящи.

Dial plan за line 1 в Linksys, тоест за стационарния.

Dial Plan за Pstn Line  в linksys.

Става въпрос за у дома, искам стационарният номер от виваком по voip да мога да го използвам от мобилен телефон за входящи и изходящи.

Целта е да внеса удобство у дома, да не се налага ползване на стационарният ами да може и от мобилните телефони да се излиза през voip услуга във LAN през линия на Vivacom.

Също така за учебни цели .

С молба за помощ към @capnemo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Танер Заит Расим написа:

Привет, от два месеца не мога да подкарам dial плановете и правилата за изходящи и входящи повиквания.

Някой може ли да удари рамо?

Става въпрос за Asterisk инсталиран на Raspberry Pi3, с ip 192.168.0.30/24.

Вързал съм го уж по сип трънк към Linksys Spa 3000, който е на ip 192.168.0.32/24 .

A Linksys Spa 3000 е вързан за Pstn vivacom линия, към Linksys съм вързал за Line 1 стационарен аналогов телефон с тонално набиране.

За sip трънк между LInksys Spa 3000 съм заделил екстеншън в астериск и съм го посочил в Pstn line на linksys, заделил съм екстеншън в астериск и за стационарният телефон и съм го посочил в line 1 на linksys.

Сега не знам как да си дефинирам dial plan в asterisk, но преди това трябва да дефинирам правилата за изходящи и входящи в asterisk за да сработи dial plan на астериск.

Имам да дефинирам и dial plan на pstn line в linksys и line 1 в linksys.

Това което постигнах е да накарам стационраният телефон да може да говори със другите екстеншъни от астериск.

Виждам и че имам успешен sip трънк между астериск и linksys.

Проблемът е че не мога да излизам през pstn line, и не мога да приемам обаждания от pstn line.

И си мисля че грижата е в dial плановете на трите места нещо не мога да ги измисля...

Dial plan в asterisk предхождащ от правила за изходящи и входящи.

Dial plan за line 1 в Linksys, тоест за стационарния.

Dial Plan за Pstn Line  в linksys.

Става въпрос за у дома, искам стационарният номер от виваком по voip да мога да го използвам от мобилен телефон за входящи и изходящи.

Целта е да внеса удобство у дома, да не се налага ползване на стационарният ами да може и от мобилните телефони да се излиза през voip услуга във LAN през линия на Vivacom.

Също така за учебни цели .

Попаднах на тази статия, но ми е много трудно да се ориентирам.

https://sites.google.com/site/techbobbins/home/articles/pstn-with-cisco-spa-devices-freepbx-asterisk

С молба за помощ към @capnemo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И 20 пъти да пуснеш темата пак няма кой да ти помогне в този форум. А и да има това е наука и всеки си цени знанията. Не е без пари. В крайна сметка наеми си една фирма да ти направи настройките и готово. Нищо лично разбира се, да не го приемеш като заяждане или като усмиване.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

И 20 пъти да пуснеш темата пак няма кой да ти помогне в този форум. А и да има това е наука и всеки си цени знанията. Не е без пари. В крайна сметка наеми си една фирма да ти направи настройките и готово. Нищо лично разбира се, да не го приемеш като заяждане или като усмиване.

Ти автобиографията на Ромео Нинов виждал ли си? 

Емиле с теб кога сме се заяждали, моля ти се :д.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Танер Заит Расим написа:

Ти автобиографията на Ромео Нинов виждал ли си? 

Емиле с теб кога сме се заяждали, моля ти се :д.

Не се заяждам и не казвам, че Капитана не може да помогне, но няма да ти свърши работата. Написах ти по-горе НИЩО ЛИЧНО.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Не се заяждам и не казвам, че Капитана не може да помогне, но няма да ти свърши работата. Написах ти по-горе НИЩО ЛИЧНО.

Не е за свършване на работа, то е за у дома може да го подкараме и след 5 години.

Само него не съм питал.

Относно фирма, малко ме е срам, но не поддържам и не се занимавам с телефония.

Като любител научих доста,но това са специфични настройки,поисках помощ и от Виваком но не знам колко ще са отзивчиви.

Почти съм сигурен че ще се опитат да пробутат тяхна войп услуга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Танер Заит Расим написа:

Не е за свършване на работа, то е за у дома може да го подкараме и след 5 години.

Само него не съм питал.

Относно фирма, малко ме е срам, но не поддържам и не се занимавам с телефония.

Като любител научих доста,но това са специфични настройки,поисках помощ и от Виваком но не знам колко ще са отзивчиви.

Почти съм сигурен че ще се опитат да пробутат тяхна войп услуга.

Глупости!! Как така те е срам от фирма??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Глупости!! Как така те е срам от фирма??

Препоръчай някоя, любопитно ми е каква ще е офертата .

Това което искам да правя  у дома не е нещо което не е правено преди някъде ...

Знам за няколко таксиметрови фирми които са се вързали за PSTN линия.

Интересното е че никой никъде не е споделил настройките .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Танер Заит Расим написа:

Препоръчай някоя, любопитно ми е каква ще е офертата .

За чужбина не знаяЧ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

За чужбина не знаяЧ

Питам за тук в България..

А и това нещо може да се свърши дистанционно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Танер Заит Расим написа:

Питам за тук в България..

А и това нещо може да се свърши дистанционно.

Ето ти ги сладурите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Супер.

Сега да не ми кажат сори пич но с такива мини проектчета за вкъщи не се занимаваме XD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Танер Заит Расим написа:

Супер.

Сега да не ми кажат сори пич но с такива мини проектчета за вкъщи не се занимаваме XD

Не знам какво ще ти кажат. Знам,, че се занимават с подобна дейност!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Емил Костов написа:

Точно тъй ще стане ХД...

Та предпочитам да почерпя някой с марков алкохол и бонбони, та тъкмо ще видя и науча нещо, от колкото да платя на някаква фирма да ми го направи. 

Нещо се губи тръпката .

Един преход Voip to PSTN, ще кажеш че изстрелваш совалки на NASA ^^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като те чета и не мога да си обясня по друг начин инатът ти да не намериш на английски каквото ти трябва, освен че евентуално си скаран с този език и не ти е възможно да се изразяваш правилно на него и се притесняваш , че няма да ти обръщат внимание по тази причина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Като те чета и не мога да си обясня по друг начин инатът ти да не намериш на английски каквото ти трябва, освен че евентуално си скаран с този език и не ти е възможно да се изразяваш правилно на него и се притесняваш , че няма да ти обръщат внимание по тази причина.

Ти намери много като знаеш, търсил съм  И съм питал, нещат да казват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.02.2019 г. в 1:30, Емил Костов написа:

Емиле, твоите сладури мълчат а аз подкарах входящите обаждания :D

Screenshot_2019-02-14-16-52-28.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Кои сладури???

на 11.02.2019 г. в 23:16, Емил Костов написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже се занимават с такъв вид дейност ти ги препоръчах. Не познавам никой от тях лично. Съжалявам, че не са ти помогнали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Понеже се занимават с такъв вид дейност ти ги препоръчах. Не познавам никой от тях лично. Съжалявам, че не са ти помогнали.

Два месеца сам да подкарам входящите, още два може и изходящите да пусна :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Танер Заит Расим написа:

Два месеца сам да подкарам входящите, още два може и изходящите да пусна :D

Не съм се занимавал с това, така че не мога да ти помогна. Това е една от фирмите, които в България се занимава със SIP телефония и настройки на централи. Ако Капитанът може нека да съдейства, но не съм го виждал във форума от няколко месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Танер Заит Расим
      Привет!
      Кой от вас е пускал телефонна централа у дома към BTK pstn линия?

Имам си телефонна централа у дома на едно Raspberry PI3, ползвам Asterisk.
      Имам и телефонна линия на БТК PSTN.
      Днес получих Voip gateway Linksys Spa 3000.

Затруднявам се със следните неща:

Да вържа Asterisk със Spa 3000 по SIP TRUNK.
      Да напиша правилата за изходящи и входящи повиквания.
      Да напиша плановете за повиквания.
      Да накарам VOIP to PSTN и PSTN to Voip да заработи в крайна сметка.

Постановката е за у дома.

Претърсих нета и никой не е дал точни инструкции, как се връзва към БТК pstn.....
    • Гост
      от Гост
      Привет, някой от вас има ли опит с IP телефония и Voip услуги?
      На упражнения си опънахме няколко телефонни централи и си пуснахме трънк линии и маршрути, направихме си и транзитни централи, създадохме си номерационен план.
      Лекциите свършиха и упражненията също, изпита премина, след получената основа, в момента надграждаме самостоятелно.

В момента с колега се опитваме да свържем два SIP клиента към една софтуерна централа.
      Колегата си вдига софтуерната централа, създава два екстеншъна, тоест номерационен план от два номера, регистрира си единя клиент от софтуерен телефон към телефонната си централа, на мен ми дава вторият номер, аз се регистрирам от мой андроид смартфон чрез Zoiper в неговата централа,  Това преминава успешно, регистрирането е окей.
      Колегата използва жичен интернет на Виваком, настроил си е рутера направил е достъпен софтуерната си централа в интернет чрез пренасочване на портове от публичният адрес на интернет сървис провайдера към неговата телефонна централа.
      Резултатът е че успешно се регистрирам в централата му, той успешно успява да извърши сигнализация към мен, аз не успявам да извърша сигнализация към него. Той когато инициира повикване към мен аз получавам сигнализация, но при отговор след свързване няма звук, не се чуваме.

Тоест накратко резултатът е че колегата може да ми звъни но аз не не мога да му звъня, Ако колегата звънне и вдигна не се чуваме.
      Няма никакъв звук.

• от milanist22
      Здравейте,
      Разполагам с 2 рутера - Linksys WRT54GL и TP Link 740N. Искам да изкарам максимума от мрежата, с която разполагам - FiberNet 100mbit.
      Нужно ли е и двата да бъдат в действие - един основен, а другия репийтър или само един от двата ще бъде достатъчен.
      И двата са с оригнален firmware, като ТП Линка изкарва 45mbit на wifi, а Linksys 30mbit. Мисля, че има какво да се желае...

• от xXx*Triple*xXx
      Здравейте колеги и колежки от Калдата имам въпрос свързан с рутера ми модел Linksys WRT54G series от няколко месеца съм забелязал,че когато тръгна да свалям някой торент от Замунда или друг торент сайт скороста на сваляне едва достига 4мб използвам програмата Utorent в настройките на програмата всичко е на неограничена скорост Пробвах с BitComet с него достига малко повече около 5мб Наскоро разбрах,че самия рутер има настройка с която може да се направи така,че да сваля с повече от 4мб (това е винаги на всеки торент независимо дали е филм или игра) Въпроса ми е къде да намеря тази настройка и да премахна ограничението да сваля с максимум 4мб (ако има такава настройка рутера ми де) Някой ако знае нещо по въпроса да драска коментар P.S. преди когато бях без рутер скоростта ми на сваляне минаваше 11мб понякога дори е стигало 12 максимум 13 Някой ако знае къде мога да намеря тази настройка да пише Ето и снимка на рутера :

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.