Премини към съдържанието
vescherry

Проблем с инсталиране на Windows 7

Препоръчан отговор

Ще се цитирам от друга тема :

Почисти слота си за рам и рам модулите, продухай с компресор и мини с контактен спрей.

Виж си настройките в байос за хард диск и режимите му на работа, и тествай с друг режим, провери си файловата система.

Провери си хард диска.

Ако нямаш компресор и контактен спрей, слотовете ги чистиш с хартия лист, като предизвикваш триене между  хартията и слота, за да си сигурен че се получава триене, хартията ти трябва да се оцвети в сиво или черно, понеже при триене, финният прах полепнал по слота ще се привлече и прилепне за хартията, относно рам модулите, с гумичка почваш да търкаш по контактните мини пластини правещи контакт със слота, за да видиш ефект от операцията трябва да направиш сравнение в цвета на контактните пластини, от тъмно бежово жълто ще се променят до много светъл жълт или сив цвят.

След тази много примитивна но ефектна операция ако пак имаш сини екрани, поправи си файловата система под XP live pe ос.

Под cmd със стандартните тулове.

Chkd и sfc.

Прегледай си Event Viewer логовете те ще ти кажат от кога и какво ти се чупи, филтрирай си предупрежденията, грешките и критичните грешки и анализирай.

Провери диска си за механични повреди с някой тул, като за начало виж си смарт статуса, после сканирай бит по бит за лоши сектори.

Дори един сектор да ти е счупен бракувай този диск, аз не бих ползвал такъв диск за операционна система!

След това ако всичко до тук е наред и всичко е 6.

Направи стрес тестове на видео и процесор, като за начало бих предложил да смажеш всички фанове по дъното и кутията и да ги почистиш от финният прилепнал прах, както и радиаторите ако имаш, да смажеш с термопаста процесора и радиатора.

Огледай хубаво дъното за нередности.

Провери си захранването, измери всеки изход и се увери че напреженията са в норма.

Но най лесният тест е просто да си намериш здрав диск, и да извършиш една clear, fresh, чиста инсталация на Microsoft OS.

Провери дали нямаш нов фърмуер за байос ако имаш флашни, ъпдейтвай, но преди това един ресет, смени си байос батерията.

При стрес тестове сини екрани и аномалии могат да се проявят веднага, обикновенно можеш да направиш и проучване, след гаранционния период има познати и често срещани дефекти в определени серии машини, в бизнес клас машини като HP, те са описани и много коментирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Танер Заит Расим написа:

Ще се цитирам от друга тема :

Чукча-писатель, чукча не читатель:

преди 14 минути, vescherry написа:

Интересно, че след смяна на RAM всичко си тръгна ок, сега си върви с неговия хард.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистено всичко разбира се , захранването проверено напреженията в норма, с осцилоскоп проверено за пулсации - няма такива. Има диагностика на паметта самата машина, преди да зареди ОС с бутон Esc излизат менюта, не успява да мине теста старата памет и в двата слота - failed изписва, с новата няма проблем. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, vescherry написа:

Почистено всичко разбира се , захранването проверено напреженията в норма, с осцилоскоп проверено за пулсации - няма такива. Има диагностика на паметта самата машина, преди да зареди ОС с бутон Esc излизат менюта, не успява да мине теста старата памет и в двата слота - failed изписва, с новата няма проблем. 

И се чудиш какво е ...

• Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама менюто го открих...малко късничко :shy11: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.02.2019 г. в 14:58, hudyr написа:

Не за друго, ама 7-ца без ъпдейти днешно време създава някои спънки.

Като какви например? Моята е с изключени ъпдейти и спънки няма, всичко си работи перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, rado84 написа:

Като какви например? Моята е с изключени ъпдейти и спънки няма, всичко си работи перфектно.

Моля ви стига сте писали глупости, поущряването на неизползване на ъпдейти е много грешна концепция и с вашето невежество заблуждавате и други потребители без опит, секюрити ъпдейтите са много импортант  в Микрософт, защото експлойти за Микрософт излизат всеки месец.
Излишно е да казвам ако съм ви съсед и се добера до локалната ви мрежа през wireless, мога да ви побъркам, ако съм злонамерен мога да направя и много по лоши неща!
Ako имате отворени портове за услуги, дори от WAN могат да ви пробият!
Защото без ъпдейти сте със свалени гащи буквално и не е никак меко казано, едни пичове с бели сиви и черни шапки ви дебнат. :)

преди 1 час, DarkEdge написа:

Чукча-писатель, чукча не читатель:

Какво не ти харесва (mm) нямам много мотивация да съм конкретен XD,
не се цупи, това е твоя техника от преди две години,
обичаше да се цитираш, защото е практично, вече си дал решение някъде, е верно играеше си да редактираш да си по конкретен и махаше излишното, но аз пък не ми се редактира, да чете юзъра, тъкмо вземе научи нещо  ;)

Не можеш да отречеш че решението на проблема се съдържа в цитираното ^^.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:
Твоят пост е точно след дъжд-качулка! Това исках да ти посоча, но явно не възприемаш!
@vescherry е написал, че е сменил модул памет и машината е ОК!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Твоят пост е точно след дъжд-качулка! Това исках да ти посоча, но явно не възприемаш!
Авторът е написал, че е сменил модул памет и машината е ОК!

Сигурен ли си, мога да се обзаложа, че е разменил модулите, без да чисти слотове и модули,или си е взел чисто нови модули и ги е закачил за мръсните слотове.

Не е след дъжд качулка, нали юзъра има продължаващи оплаквания, вече беше стигнал до това че проблемът е в рамта, ти посочи че там е проблема, след което аз също акцентирах с две техники за остраняване на грижи с рамта.

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rado84 написа:

Като какви например?

Винаги се намира софтуер, който да иска този или онзи KB ъпдейт. До преди не помня кога, не можеше да се инсталира .net 4.7.x без да имаш kb4019990(сега ъпдейтът е вкаран в .net 4.7.2 пакета). Понякога се пръква и някой фърмуер/драйвър в сайта на производителя на дъно Х, който също изисква някакъв си KB ъпдейт.

Не, че редовно спамя check for updates бутона, но като се види, че всичко е наред за месеца, ъпдейтите се слагат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, hudyr написа:

Винаги се намира софтуер, който да иска този или онзи KB ъпдейт. До преди не помня кога, не можеше да се инсталира .net 4.7.x без да имаш kb4019990(сега ъпдейтът е вкаран в .net 4.7.2 пакета). Понякога се пръква и някой фърмуер/драйвър в сайта на производителя на дъно Х, който също изисква някакъв си KB ъпдейт.

Дотнетите ги инсталирам само ако някоя важна програма ми ги поиска. Иначе с вградения 4.6 засега всичко си върви, вкл. и програми от тази година. А още не съм попадал на игра, която да иска специално 4.7, така че не виждам смисъл от това да се ъпдейтва. Отделно и че като ги знам Майкрошит какви тъпаци са, при тях злото (ъпдейтът) никога не идва само, така че ъпдейтите си стоят изключени и се ползват само релийзи на Generation2, където обновленията са вградени в сетъпа на Уиндоус. Защото от време оно пърформансът на ръчно обновен Уиндоус е в пъти по-лош от този на Уиндоус, където обновленията са вградени в инсталатора.

преди 10 часа, Танер Заит Расим написа:

Излишно е да казвам ако съм ви съсед и се добера до локалната ви мрежа през wireless, мога да ви побъркам

Първо трябва да пробиеш през 38-символната парола, съдържаща 3 символа, които ги няма на клавиатурата. Отделно и че съм зад къстъм Стена, която пропуска двупосочно само това, което съм задал ръчно. Всичко останало се блокира - пак двупосочно. Трето, Уиндоус го пускам само за игри, а през останалото време си ползвам Линукс. Четвърто, ползвам МАК адрес филтри. Хайджакването на МАК адрес няма да свърши работа, така че успех на смелчагата, който ще се опита да се добере до локалната ми мрежа. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, rado84 написа:

Дотнетите ги инсталирам само ако някоя важна програма ми ги поиска. Иначе с вградения 4.6 засега всичко си върви, вкл. и програми от тази година. А още не съм попадал на игра, която да иска специално 4.7, така че не виждам смисъл от това да се ъпдейтва. Отделно и че като ги знам Майкрошит какви тъпаци са, при тях злото (ъпдейтът) никога не идва само, така че ъпдейтите си стоят изключени и се ползват само релийзи на Generation2, където обновленията са вградени в сетъпа на Уиндоус. Защото от време оно пърформансът на ръчно обновен Уиндоус е в пъти по-лош от този на Уиндоус, където обновленията са вградени в инсталатора.

Първо трябва да пробиеш през 38-символната парола, съдържаща 3 символа, които ги няма на клавиатурата. Отделно и че съм зад къстъм Стена, която пропуска двупосочно само това, което съм задал ръчно. Всичко останало се блокира - пак двупосочно. Трето, Уиндоус го пускам само за игри, а през останалото време си ползвам Линукс. Четвърто, ползвам МАК адрес филтри. Хайджакването на МАК адрес няма да свърши работа, така че успех на смелчагата, който ще се опита да се добере до локалната ми мрежа. :D 

Пич това са ниските класове експлоити, в ИТ няма непробиваема система, не си попаднал на ранг сив или черен или някой щатски спонсориран.
Професионалистите така могат да те докарат че ще се чудиш от де ти е дошло.

Пожелавам ти и на работа да браниш с този акъл системи, па може те удари някой и да ти дойде акъла.

Със секюрити никой уважаващ себе си професионалист  не би правил компромиси или лоши практики ;)

Да ти приличам на някой хванат от гората?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що трябва да пробиваш стена, като можеш да минеш през вратата - буквално :)

Влизаш и вземаш каквото ти трябва - чиста работа (така де, незаконна).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, plamen_petrov_80 написа:

Що трябва да пробиваш стена, като можеш да минеш през вратата - буквално :)

Влизаш и вземаш каквото ти трябва - чиста работа (така де, незаконна).

Гигантите си оставят такива  за да сътрудничат с техни служби или да обслужват своите бизнес интереси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А рам-та неработещата съм я чистил както и слотовете, връщал съм я на инсталираната вече машина пускам теста и пак не го минава, и накрая даде и син екран, какво да я мъча повече - много й дойде за тази седмица явно :D

А между другото този updatepack7r2 сега ъпдейтнах една прясно инсталирана машина с W7 Pro  с него. Първо не искаше да изтегли ъпдейтите, програмката се затваря и казва че не може да се изпълни. Теглих на друга машина. Също виждам че IE си е останъл 9 останах с впечатление че ъпдейтва до 11 или нещо не допрочетох...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@vesche преименуваш .ехе-то на UpdatePack7R2--ie11++ и пускаш като администратор. Тогава обновява и IE.

Отделно, пакетът НЕ тегли НИЩО. Всичко си е в него. Ще е хубаво да конкретизираш какво виждаш или да даваш снимки.

Има нов релийз, пресен-пресен:

magnet:?xt=urn:btih:C7929357A0C8A37D64EFFFC50AC569B398CBEA24

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И всеки път магнити ли ходиш да си копираш? :cool:
Па магнит, па тегли торент съдържание...
А иначе стартираш малкия инструмент и няколко месеца нямаш грижи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пуснах ехе-то и след като се изтегли пакетът то продължи да работи. Ей така, на фона. Зае**х го за 30 минути(грубо), викам си чеква hash сумите, отворих пак task manager-a, ехе-то още работи. И какво толкова прави толкова време със 700MB файл? Ко да играя? Пък магнита го изкопирах, просто защото сме в оная седмица от месеца, в която излиза обновеният пакет. Иначе си го цъкам като пич, свалям си 700MB пълен пакет и си свиркам. А свали 1.5MB ехе, пусни го него то да сваля 700MB пакет, после иди ръчно убий ехе-то в task manager-a, та да можеш да го изтриеш - не мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е в твоя телевизор - такова нещо никога не се е случвало! Ама на челна стойка да застана няма се съгласиш,, така че въпросът е приключен за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На прясно инсталиран LTSC? :D Даже не съм го малтретирал... Както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.02.2019 г. в 17:36, hudyr написа:

Отделно, пакетът НЕ тегли НИЩО. Всичко си е в него. Ще е хубаво да конкретизираш какво виждаш или да даваш снимки.

Има нов релийз, пресен-пресен:

От siplix-а се тегли едно малко .ехе което изтегля ъпдейтите както е написано по-горе, след това тези ъпдейти около 700МБ се компилират в едно  .ехе и с него се ъпдейтва компа. Кое  .ехе трябва да преименувам - голямото ли? На мен не ми се стартираше малкото, за това го стартирах на друг комп и взех пакета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.