Премини към съдържанието
Гер.С

Есе - Мойте 10 причини да стана журналист

Препоръчан отговор

Есе на тема :моите 10 причини да стана журналист

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А запрете се малко, то се напълни с неграмотни журналисти дето едно есе не могат да напишат само от "copy-paste" разбират

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз няма да мога да ги докарам 10, но едни 5 защо не ... После да почерпиш.

1. Ново и интересно знание. Информацията, до която ще имам достъп ще може да развие в мен способността за анализ и синтез на различни теми.

2. Свобода на изразяване. Доколкото позволяват обстоятелствата и тематиката ще може да се защитава или пък провокира по-ясно проблемни области от социалния живот.

3. Реална възможност да се отразяват и разрешават проблемни теми в обществото, политиката, света, технологиите и целия континиуум.

4. Достъп до места и хора, които при някоя по-обикновена професия, не би могъл да посетиш и срещнеш.

5. Личностно израстване и развитие на ментално ниво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи, че не искаш да ставаш журналист и не можеш да измислиш нищо по темата.... Тя и без това е глупава. В днешно време журналистиката е толкова необективна и изкривена, че не знам как да я нарека.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Maleficient написа:

Аз няма да мога да ги докарам 10, но едни 5 защо не ... После да почерпиш.

1. Ново и интересно знание. Информацията, до която ще имам достъп ще може да развие в мен способността за анализ и синтез на различни теми.

2. Свобода на изразяване. Доколкото позволяват обстоятелствата и тематиката ще може да се защитава или пък провокира по-ясно проблемни области от социалния живот.

3. Реална възможност да се отразяват и разрешават проблемни теми в обществото, политиката, света, технологиите и целия континиуум.

4. Достъп до места и хора, които при някоя по-обикновена професия, не би могъл да посетиш и срещнеш.

5. Личностно израстване и развитие на ментално ниво.

Спокойно можеше да добавиш и 6-та точка - Професионален лъжец, но лично ти може би не влизаш в тази категория и затова си я спестила. Лек ден от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Колев60 написа:

Спокойно можеше да добавиш и 6-та точка - Професионален лъжец, но лично ти може би не влизаш в тази категория и затова си я спестила. Лек ден от мен!

Добавяйте вие :sunglasses:аз толкова се сещам

Лъжата и въобще лъжепрактикуването не е въпрос на професия. До човек е.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Maleficient написа:

Лъжата и въобще лъжепрактикуването не е въпрос на професия. До човек е.

Понякога се лъже по политически или финансови причини. Но и цензурата все още я има. Все още няма пълна свобода на словото по медиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ice_lion__01 написа:

Понякога се лъже по политически или финансови причини. Но и цензурата все още я има. Все още няма пълна свобода на словото по медиите.

Хубаво, но задължително ли трябва да си журналист, за да лъжеш? Или може да си самия политик или финансист?

Не става въпрос за пълна свобода, защото и без цензура ще е малко кофти, каква Власт биха имали журналистите и как могат да си напишат всичко, което решат.

Все пак приемлива свобода, която да им позволява да изразят мнение или защитят позиция.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.