Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

За 4 месеца смених 5 лаптопа за игри...Alienware, Predator, Мsi с gtx 1060 и i7, i5.

Имат един и същи проблем...докато играя с 60 фпс, без значение каква резолюция, кадрите в секунда спадат до 20-30 за момент, при което всичко лагва и отново се връщат на 60 фпс. Това се повтаря постоянно... Моля, помогнете!! Готов съм да заплатя сума от 20-30лв на човека, който ми помогне с проблема. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ти е компютъра в момента коя е играта характеристики дай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Мирослав Манолов написа:

Здравейте!

За 4 месеца смених 5 лаптопа за игри...Alienware, Predator, Мsi с gtx 1060 и i7, i5.

Имат един и същи проблем...докато играя с 60 фпс, без значение каква резолюция, кадрите в секунда спадат до 20-30 за момент, при което всичко лагва и отново се връщат на 60 фпс. Това се повтаря постоянно... Моля, помогнете!! Готов съм да заплатя сума от 20-30лв на човека, който ми помогне с проблема. Благодаря!

Проблема обикновенно е в самите игри, там се наливат много пари и още не могат да го решат проблема, ти с някакви 20 30 лева искаш да минеш.

https://www.kaldata.com/it-новини/неуловимият-проблем-с-тайминга-на-кад-302477.html

https://www.kaldata.com/it-новини/неуловимият-проблем-с-тайминга-на-кад-2-302871.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегряващ процесор и тротълва най-вероятно. Какви са температурите на процесора и видеокартата по време на спадането на кадрите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, купувам си лаптопи, които струват над 2000лв. Имам купен windows 10 1809. Всеки един компютър е с последни драйвери, ъпдейти на софтуера,и съм с платени игри. Температурите са перфектни 60-70 градуса. Всичко е както трябва....Смених цели 5 лаптопа заради това, че когато играя играя на максимум или минимум резолюция и дали ще  144hz или 60hz. Просто както играя всяка една игра, която имам на лаптопа , независимо от резолюцията и настройките било то от 60 до 120 фпс...лаптопът решава,че трябва да свали кадрите до 20,10, 5 фпс за секунда и връща фпс от 60 или 100. Просто от благодарност ще дам на някаква малка сума на човека,който ми помогне.. не мога да играя нищо нормално...даже и цс го от 200 фпс пада да 40 и се връща до 200 и в този момент всичко лагва и не може да се играе. Говорим само за много мощни машини- 16 РАМ, 1060 видео, i7 процесор, ssd всичко необходимо за един плавен гейминг.. Благодяра!

Възползвам се от възможността, която имам като потребител да върна лаптоп до месец в магазина. Аз ги вземам слагам им всичко както трябва и пусна ли игра, виждам как съм хвърлил сумати пари, за които съм бачкал и съм събирал дълго време и накрая нищо.. Говорим за 5 лаптопа. Сега съм с MSI gf63 -1050 и i5, и е същата работа..нямам никакви вируси във файловете си..просто нямам идея от къде идва проблемът. Не би трябвало да се появява и да играя нормално, и да се наслаждавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или играта е бъгава или си прегряваш системата. Покажи температурите на системата, точно когато падат кадрите да видим какво се случва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми с i5 и 1050 толкова...Не знам какво повече може да се очаква от тия пластмасови пръчки, които тротват постоянно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите се следят с MSI Afterburner, като се активират сензорите по време на игра да ти изкарва данните. Пускаш Afterburner, пускаш играта и следиш по време на падане на кадрите какви са температурите на всяко от ядрата на процесора и видеокартата, какви са им честотите и какво е натоварването в % съответно в този момент на видеокарта и процесор. Иначе няма да разбереш какъв е проблема и откъде идва.

• Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ви покажа снимки и видео. Малко по-късно или утре. Нямах проблем с температурите нито на alienware, нито на предатора всичко си беше в нормите. Просто ми писна и си купих по-нисък клас лаптоп. Сега този не мога да го върна и ще се боря да открия проблема до последно. Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам възможност да ви снимам от сегашния лаптоп. Това е от предния.Helios predator 300. Просто е същото. Градуси ,температури, спад на фпс. Нямам никакви файлове на лапопа освен игрите.  Навсякъде е с максимум performance -dragon center, battery, nvidia, intel programs. 

51915476_402073177209886_3744397504205029376_n.jpg

New Bitmap Image.bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това на коя игра е? Пусни честотата на процесора да се вижда. Тези 1126 MHz са доста ниска честота за ядрото на видеокартата. 45% използването и за момента ли е? Иначе колко е - принципно трябва да е към 98-100%? Виж и това, за да не снимаш с телефона:

https://www.howtogeek.com/226280/how-to-take-screenshots-in-windows-10/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ме съветвали къде да го занеса... искам някой експерт в тая сфера, който ще си играе, докато не открие проблема. Аз съм от Провадия, но уча в Търново. Парите не са от значение. Не искам да го давам в сервиз, защото им пускат тестове на  хардуера и всичко било наред с видео картата и другите компоненти(обаче проблема е налице). Тази игра е Battlefield 1. Сега я тегля и на този лаптоп.  Също така ми казват, че не играят игри и не се занимават с такива тестове. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ти какво да направиш и как, след като не можеш да се справиш с това, намери някой приятел, който разбира повече от теб. Това при онлайн игра ли се получава или и при офлайн?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари , които си дал за лаптoци  до сега да ги беше инвестирал в настолна машина с процесор АМД Ryzen и си свирвай ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Year Zero написа:

Видеото прегрява и тротва, което си е нормално.

При условие, че температурата му е под 70 градуса, честотата е близо до оптималната, използва се под 50% и кадрите спадат толкова рязко при тази честота, видеото му е най-малкия проблем, още повече прегряването му! Ако тротълваше видеото, щеше да се използва на 100% и честотата щеше да е много по-ниска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ревюто за MSI(последния му лаптоп)...

Цитат

We stress the system with synthetic loads to identify for any potential throttling or stability issues. When subjected to Prime95, the CPU can be observed running at up to 3.5 GHz for the first few seconds before dropping to a steady 2.1 GHz and a core temperature of only 57 C. Note that the base clock rate of the i5-8300H is higher at 2.3 GHz and so the GF63 is throttling just slightly to maintain the cool core temperature. This behavior is very odd because a wide temperature overhead is available for even faster clock rates, but the CPU refuses to stabilize at anything higher than 2.1 GHz despite running on the High Performance profile. It's not until we initiated Prime95+FurMark that the CPU would then decide to stabilize at a faster 2.8 GHz clock rate and at a higher core temperature of 81 C. We suspect it could be a bug in the automatic throttling settings of the CPU as this behavior is not normal on most other laptops.

When running Witcher 3 or higher loads, the GPU can reach temperatures greater than 83 C. In comparison, the GTX 1060 in the last generation GF62VR stabilizes at just 72 C in the same benchmark test despite being the more demanding GPU. The higher core temperatures of the newer GF63 can be explained by its gutted cooling system as our next section below will detail. Thankfully, the higher temperatures and aforementioned odd CPU behavior do not impact gaming performance as shown by our steady frame rate counter while running Witcher 3

a31SsGL.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според горната картинка не се вижда честотата на процесора, а ти твърдиш, че видеокартата тротълва. В статията, която си дал, също пишат за тротълване на процесор, а не видеокарта. Аз също се съмнявам в процесора, затова искам да видим и честотата му, въпреки че и той не се ползва на 100% или близко до максимума. Но след като автора не може да осигури нужните данни, можем само да гадаем за причината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за качеството. Надявам се да разбирате. Кажете ако не разбирате. Така е при всяка една игра. Ще кача още скоро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегрява ти процесора и смъква честотите. Вижда се на сензора, както ти казах. Пробвай да изключиш turbo boost - в опциите на захранването, намаляваш максималната честота на 99%:

FW7Rt.png

На "maximum processor state" задаваш за "plugged in" - 99% и потвърждаваш. Тествай дали ще има разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си направил това, което ти казах - процесора ти пак отива до 3.9 GHz, което му е turbo boost. Направи ли точно това, което ти казах - максималната честота на процесора да я ограничиш на 99%, когато е на захранване? Върху каква повърхност ползваш лаптопа? Кога за последно му е правена профилактика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го. Качих снимка. Лаптопа е 4-5 дни от технополис. Така беше с всеки един от 5-те лаптопа. Но този няма да го върна. Не вярвам всеки един лаптоп да има един и същ проблем. Ползвам го на дървени маси и бюра. Чисто нов е. 

New Bitmap Image.bmp

на 12.02.2019 г. в 7:20, Ivan899 написа:

Какъв ти е компютъра в момента коя е играта характеристики дай?

https://www.technopolis.bg/bg/bg/Laptops/Гейминг-лаптопMSI-GF63-8RC-443XBG/p/517100

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.