Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте каня се да си поръчам SSD 2,5  240gb за около 100лв какво бихте ми препоръчали да е то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип Samsung са най-добри, ама за тия пари...

https://ssd-hard-disk.pazaruvaj.com/f:kapacitet=220-240/?gclid=EAIaIQobChMIi6mngYO24AIVx8myCh1EyAQNEAAYBCAAEgLdZPD_BwE

Лично аз ползвам ADATA не са ми давали проблем до сега!

Ама чуйте и други мнения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За около 100 лв. може да се вземе 256GB A-Data SU900 2,5" с MLC.

Ако обаче се търси по-тънко, а и малко над 100 лв. почват 480GB модели с TLC - може да се вземе нещо към 60+ лв. 240GB с TLC (почти без значение от марка и модел, все пак системно SSD е консуматив).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз давам глас за amd radeon ssd или ocz.
А за по-бюджетно китайските kingspec.

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези, които обичат малко по вече подробности предлагам тази статия от руски автор известен с тестовете си.  Статията е на руски език.

http://www.outsidethebox.ms/category/ssd/ И за да съм в темата, ето ви предложение от мен Проверено с ATOO - запис/четене.Данните се препокриват, дори при записа надвишава това, което е посочено за диска. Съобразил съм се, цената да не превишава 100-тина лева. Иначе, директно на горният коментар.

https://www.jarcomputers.com/Silicon-Power-Ace-A55-256GB-SP256GBSS3A55S25_prod_SSDSPSP256GBSS3A55S25.html?ref=prod

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само бягай по-далеч от евтиния модел на Adata SU650. И аз се бях засилил да вземам такова, че ми трябва нещо евтино за експерименти, имам си по-скъпи. Има доста теми във форума за проблеми с този модел, а и като си поръчвах от варио преди малко patriot burst 240 gb модел по телефона им споменах за тази adata su650 казаха, че масово ги връщат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви изборът ми беше  Samsung 860 EVO 250GB (MZ-76E250B/EU, 860 Series, SATA3)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Колев60 написа:

...предлагам тази статия от руски автор известен с тестовете си...

Ако говориш за първата статия от линка, в която се сравнява количество информация записано на дисковете, тя е от 2016-та. От тогава насам доста се промениха нещата и ССД-тата вече са много по-издръжливи. Включително много по-издръжливи от ХДД-тата. В общия случай, ако не попадне на дефектен контролер, ще ъпгрейда ССД-то доста преди да се е изхабило. Ако пък го ползва само за операционна система, може да издържи векове.

860 Ево е чудесен избор, да си го ползваш със здраве.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, badsector написа:

Ако говориш за първата статия от линка, в която се сравнява количество информация записано на дисковете, тя е от 2016-та. От тогава насам доста се промениха нещата и ССД-тата вече са много по-издръжливи. Включително много по-издръжливи от ХДД-тата. В общия случай, ако не попадне на дефектен контролер, ще ъпгрейда ССД-то доста преди да се е изхабило. Ако пък го ползва само за операционна система, може да издържи векове.

860 Ево е чудесен избор, да си го ползваш със здраве.

Предполагам, че няма статия от 2020 година и затова съм пуснал тази. Който го интересува, нека чете. Ако ви пречи, моля модератора да изтрие линка и готово. Нямам желание да споря и отдавна не го правя.Лошото е, че все попадам на професори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента не сме 2020-та, така че трудно може да има статия от тази година. Нито споря с някой, нито съм професор. Единствено обръщам внимание, че в посочената статия са тествани модели, които не се предлагат на пазара от поне две поколения SSD-та. Просто хората да не си вадят грешни изводи, пък който иска, нека чете.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване