Премини към съдържанието
Klijes

Няколко въпроса, свързани с джипитата

Препоръчан отговор

Здравейте,

тъй като не ходя много по лекари, имам няколко въпроса, които може да ви се сторят глупави, но все пак ще са ми от помощ:

1. Нормално ли е джипито да знае, че пред кабинета чакат 20 човека, а той вътре с всеки поотделно да си приказва по половин час, без никой да смее нищо да му каже?

2. Редно ли е да взима по 15 лв. за издаване на документ за здравословно състояние за пред работодател, зелена рецепта веднъж да ми я таксува 3 лв., друг път 5, друг път да ми я даде безплатно към потребителската такса от 2,90?

3. Препоръчайте ми по възможност джипи, което работи бързо и качествено в район Кичук Париж, Пловдив

Ако се сетя още нещо, ще допълня. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Когато ти си отвън и чакаш - не е нормално, но когато ти си вътре - е. Прегледа отнема време и изисква комуникация с пациента. Друг е въпроса, че по-бързо и повече информация може да извлече, ако задава въпроси на някое теле, вместо на определени пациенти...

2. Да, документите се заплащат, и от джипито зависи колко ще ти вземе. Няма фиксирани цени.

3. Някой от Пловдив да каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Klijes написа:

Здравейте,

тъй като не ходя много по лекари, имам няколко въпроса, които може да ви се сторят глупави, но все пак ще са ми от помощ:

1. Нормално ли е джипито да знае, че пред кабинета чакат 20 човека, а той вътре с всеки поотделно да си приказва по половин час, без никой да смее нищо да му каже?

2. Редно ли е да взима по 15 лв. за издаване на документ за здравословно състояние за пред работодател, зелена рецепта веднъж да ми я таксува 3 лв., друг път 5, друг път да ми я даде безплатно към потребителската такса от 2,90?

3. Препоръчайте ми по възможност джипи, което работи бързо и качествено в район Кичук Париж, Пловдив

Ако се сетя още нещо, ще допълня. Благодаря!

Не е сигурно, че си приказват за някой сериал или рецепта за туршия, така че откакто не живеем по соца и няма номерче-час от регистратурата, се зареждаш с търпение и чакаш, ако си толкова на зор.

Ами не знам до колко е редно, но може да искаш касова бележка и след това да си зададеш въпросите към НЗОК, защо и колко трябва да заплащаш и какво реално покриват здравните ти осигуровки, което да е безплатно

"....

Министърът на здравеопазването с нарочна наредба определя здравните услуги, които НЗОК заплаща и следователно за изброените в наредбата дейности, пациента не заплаща на лекаря друга такса, освен потребителска такса, ако не е освободен и от нея. Всички останали здравни дейности, които не са изрично изброени в наредбата, следва да се заплащат от пациента.

Такъв е случая с издаването на т.н. „зелена рецепта“. Тя се нарича „Рецептурна бланка за лекарствени продукти, съдържащи наркотични вещества“ и издаването и не е вписано в наредбата на МЗ наречена Наредба № 2 от 25.03.2016 г. за определяне на основния пакет от здравни дейности, гарантиран от бюджета на Националната здравноосигурителна каса..

.... лекарят, който издава „Рецептурна бланка за лекарствени продукти, съдържащи наркотични вещества“ има право да изисква пациента, да заплати за издаването на „Рецептурна бланка за лекарствени продукти, съдържащи наркотични вещества“. Размера на таксата се определя от лечебното заведение, в което пациента е потърсил медицинска помощ. Ценоразписа трябва да е поставен на достъпно място в амбулаторията и за заплатената сума, лекарят трябва да издаде фискален бон от касовия си апарат. Обръщам ви внимание, че изписването на т.н. „зелена рецепта“, се извършва само след преглед документиран в амбулаторен лист и подписан от пациента. За всяка издадена „зелена рецепта“, трябва да имате издаден и амбулаторен лист, като за да няма недоразумения, е добре да поясните на пациента, че той заплаща единствено издаването на рецептата, а не прегледа. Здравно осигурените пациенти не заплащат прегледа, а само издаването на „зелената рецепта."

Какво значи "бързо и качествено"- това да не ти е автомонтьор.

Не може да нямаш съученици, приятели, роднини, които да имат някакви впечатления от добър и компетентен лекар.

Въпреки всичко, което се пише и недоволства непрекъснато от лекарите, мога да отбележа, че това са хора, които реално и единствено могат да ти помогнат, когато сам не можеш.

Така че смени си Джипито щом си недоволен, но си и преразгледай претенциите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи "претенции" - стоиш пред вратата 4 часа, а те вътре се хилят и си приказват за всичко друго, но не и за здраве (чува се). То през това време някой може да пукне ... Благодаря все пак за информацията. Колкото до роднините и приятелите с "впечатления" - разпитвам, но всички казват, че джипитата им са същите като моето ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 20 човека 4 часа са си - може да сметнеш сам- 10 за 2 часа- пет за един час- по малко от петнайсе минути на човек. Мисля, че звучи съвсем приемливо като да се изслушат оплаквания, евентуален преглед да се направи, да се изпише рецепта или направление.

Излиза, че Джипитата са си такива по Принцип, и когато искаш да ти се препоръча, няма гаранция, че ще си доволен. Ще те приема на секундата като кацнеш пред кабинета, ще те почерпи с бонбон и може и вода да ти излее, за да ти тръгне поВода.

Така че малко поснижи ... очакванията си ( хайде- щом не ти харесва "претенции") и може да намериш каквото търсиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване