Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Мисля,че сега е момента човек да си купи хубава 1060 карта.По времето когато им се точех си бяха още безобразно скъпички.6 гига 400 ойро, тогава си рекох ''Тия не познават парите ве'' обаче сега нали тамън излиза новия чип и положението е друго.Същите тези карти от 400 ойро са в диапазон 230-280 евро, което си е съвсем друга бира.И мисля,че положението няма да е кой знае колко дълго така,понеже трябва да изчистат складовете, и който взел взел,който не е взел да е взел.Та понеже системата не ми е много голяма като размери,искам и картата да има добър фабричен овърклок, за това съм се спрял на две карти,измежду ,които се чудя коя да взема.Едната е на ,,Zotac,, https://www.4launch.nl/product/379497/Zotac-Videokaart-GeForce-GTX-1060-AMP--Edition-6GB?utm_source=Omnia&utm_medium=feed&utm_source=tweakers.nl&utm_medium=referral  другата  ,,EVGA,,  https://www.alternate.nl/html/product/1287785?utm_source=Tweakers&utm_medium=cpc&utm_campaign=Tweakers_Grafische kaart&utm_term=JFXZ0C08 И двата прозиводитела се славят като ,,отличници,,  та чудя се коя от двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът на ЕВГА е по-тих, въпреки че е с една перка, а може би точно по тази причина. Освен това, има 3 години гаранция още с продажбата. на Зотак не мога да разчета правилно какво пише, нещо от рода на 2 години от магазина +2(общо 4) ако се регистрирате на сайта на производителя ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евга е с по-голям boost, но е с 3г. гаранция. Зотак е с 5г. гаранция /от български продавачи/ и лесно се клоква, без да се заплаща за това...

https://thepcenthusiast.com/geforce-gtx-1060-compared-asus-evga-msi-gigabtye-zotac/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, franchesko написа:

Мисля,че сега е момента човек да си купи хубава 1060 карта.По времето когато им се точех си бяха още безобразно скъпички.6 гига 400 ойро, тогава си рекох ''Тия не познават парите ве'' обаче сега нали тамън излиза новия чип и положението е друго.Същите тези карти от 400 ойро са в диапазон 230-280 евро, което си е съвсем друга бира.И мисля,че положението няма да е кой знае колко дълго така,понеже трябва да изчистат складовете, и който взел взел,който не е взел да е взел.Та понеже системата не ми е много голяма като размери,искам и картата да има добър фабричен овърклок, за това съм се спрял на две карти,измежду ,които се чудя коя да взема.Едната е на ,,Zotac,, https://www.4launch.nl/product/379497/Zotac-Videokaart-GeForce-GTX-1060-AMP--Edition-6GB?utm_source=Omnia&utm_medium=feed&utm_source=tweakers.nl&utm_medium=referral  другата  ,,EVGA,,  https://www.alternate.nl/html/product/1287785?utm_source=Tweakers&utm_medium=cpc&utm_campaign=Tweakers_Grafische kaart&utm_term=JFXZ0C08 И двата прозиводитела се славят като ,,отличници,,  та чудя се коя от двете.

Още един вариант - https://www.mindfactory.de/product_info.php/6GB-MSI-GeForce-GTX-1060-Gaming-X-6G-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1112554.html.

Ако си склонен на втора употреба за 500-550лв. може да се купи gtx 1070/1070Ti с остатъчна гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, franchesko написа:

Мисля,че сега е момента човек да си купи хубава 1060 карта.По времето когато им се точех си бяха още безобразно скъпички.6 гига 400 ойро, тогава си рекох ''Тия не познават парите ве'' обаче сега нали тамън излиза новия чип и положението е друго.Същите тези карти от 400 ойро са в диапазон 230-280 евро, което си е съвсем друга бира.И мисля,че положението няма да е кой знае колко дълго така,понеже трябва да изчистат складовете, и който взел взел,който не е взел да е взел.

280 евро е абсолютно безобразна цена за GTX 1060 6GB. 230 евро - трябва да е някакъв ултра-мега-гига модел че да оправдае цената. За да си струва трябва да е до 400 лева, но дори тогава ще имаш горчиш вкус в устата като видиш на какви цени са RX 570/580 с две игри по избор. Ако си готов да дадеш 550 лева направо GTX 1070 ако толкова държиш на Nvidia. В момента Zotac GTX 1070 Mini е 600 лв в Scan (линк) и 625 във NovaTech (линк). Ето я и разглобена за да видиш какво представлява (линк), 1060 модела (линк). Намират се оферти и за под 600 лева, но обикновено на по-бюджетните и големи карти, например преди около две седмици Gainward 1070 беше 525 лева във Alternate.de.

Ако аз бях на твое място и трябваше да купувам карта до 550-600 лева то избора ми без съмнение щеше да е MSI Radeon RX Vega 56 AIR BOOST OC за 506 лева в комплект с три AAА игри от MindFactory (линк). Промоцията (линк) изтича след 5 дни. По-бърза от GTX 1070 а с игрите на стойност 350 лева просто няма конкуренция. Като седнеш да си поиграеш с картата спокойно може да свалиш консумацията под 200W, съответно и шума ще намалее доста.

Та понеже системата не ми е много голяма като размери,искам и картата да има добър фабричен овърклок, за това съм се спрял на две карти,измежду ,които се чудя коя да взема.Едната е на ,,Zotac,, https://www.4launch.nl/product/379497/Zotac-Videokaart-GeForce-GTX-1060-AMP--Edition-6GB?utm_source=Omnia&utm_medium=feed&utm_source=tweakers.nl&utm_medium=referral  другата  ,,EVGA,,  https://www.alternate.nl/html/product/1287785?utm_source=Tweakers&utm_medium=cpc&utm_campaign=Tweakers_Grafische kaart&utm_term=JFXZ0C08 И двата прозиводитела се славят като ,,отличници,,  та чудя се коя от двете.

Сподели каква ти е системата. Клока може да си го направиш и сам.

EVGA картата страда от някои инженерни недосмислици, но за щастие се оправя сравнително лесно със термоподложки, ацетатно фолио и смяна на пастата. Повече информация в тази тема (линк). Zotac модела уж не страда от подобни проблеми, но също е възможно Zotac да са спестили от паста и термоподложки, затова фабричните се сменят. Славата на производителите трябва да ти е последния фактор при покупка на видео карта.

преди 5 часа, sliderum написа:

Моделът на ЕВГА е по-тих, въпреки че е с една перка, а може би точно по тази причина. Освен това, има 3 години гаранция още с продажбата. на Зотак не мога да разчета правилно какво пише, нещо от рода на 2 години от магазина +2(общо 4) ако се регистрирате на сайта на производителя ли?

Това за шума информация от първа ръка ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Inno написа:

Това за шума информация от първа ръка ли е ?

Не. Ползувах Гугъл и сравних резултати от ревюта на моделите. Разликата не е значителна от порядъка на до 3-4 децибела.

ПС. Относно цените на карти от средния клас на мейнстрийма при това вече на достопочтена възраст, си напълно прав. Би трябвало, цените им да са още надолу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, sliderum написа:

ЕВГА е с 3 години от продавача,а Зотак с 2 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Inno написа:

280 евро е абсолютно безобразна цена за GTX 1060 6GB. 230 евро - трябва да е някакъв ултра-мега-гига модел че да оправдае цената. За да си струва трябва да е до 400 лева, но дори тогава ще имаш горчиш вкус в устата като видиш на какви цени са RX 570/580 с две игри по избор. Ако си готов да дадеш 550 лева направо GTX 1070 ако толкова държиш на Nvidia. В момента Zotac GTX 1070 Mini е 600 лв в Scan (линк) и 625 във NovaTech (линк). Ето я и разглобена за да видиш какво представлява (линк), 1060 модела (линк). Намират се оферти и за под 600 лева, но обикновено на по-бюджетните и големи карти, например преди около две седмици Gainward 1070 беше 525 лева във Alternate.de.

Ако аз бях на твое място и трябваше да купувам карта до 550-600 лева то избора ми без съмнение щеше да е MSI Radeon RX Vega 56 AIR BOOST OC за 506 лева в комплект с три AAА игри от MindFactory (линк). Промоцията (линк) изтича след 5 дни. По-бърза от GTX 1070 а с игрите на стойност 350 лева просто няма конкуренция. Като седнеш да си поиграеш с картата спокойно може да свалиш консумацията под 200W, съответно и шума ще намалее доста.

Сподели каква ти е системата. Клока може да си го направиш и сам.

Идеята е чудесна за Раедона,но нито ще се събере в сандъка,нито ще издържи захрането.Всъщност спрял съм се на тия две карти защото сандъка не е много голяма,още от първите модели на HP, които излязоха с Intel core 2 duo.Иначе всичко в него до сега е ъпгрейднато.Това му е дъното,процесор Intel core 2500k, 8GB DDR3 памет,захранване Recom 550w, вентилатор на сандъка Recom, 1TB твърд диск, охлаждането на процесора,съм сменил стоковото,че много грееше,  с един тукмак на  Cooler Master.

hp.jpg

IMG_0898.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.02.2019 г. в 19:00, sliderum написа:

Не. Ползувах Гугъл и сравних резултати от ревюта на моделите. Разликата не е значителна от порядъка на до 3-4 децибела.

ПС. Относно цените на карти от средния клас на мейнстрийма при това вече на достопочтена възраст, си напълно прав. Би трябвало, цените им да са още надолу.

Е, да се сравняват различни ревюта е да се сравнява ябълки със портокали. Аз също имам подобни подозрени, но предпочитам да се уверя сам или да разбера от собственик на картите.

Идеята е чудесна за Раедона,но нито ще се събере в сандъка,нито ще издържи захрането.Всъщност спрял съм се на тия две карти защото сандъка не е много голяма,още от първите модели на HP, които излязоха с Intel core 2 duo.Иначе всичко в него до сега е ъпгрейднато.Това му е дъното,процесор Intel core 2500k, 8GB DDR3 памет,захранване Recom 550w, вентилатор на сандъка Recom, 1TB твърд диск, охлаждането на процесора,съм сменил стоковото,че много грееше,  с един тукмак на  Cooler Master.

Да, сещам се че преди време беше направил подобна тема (линк). Vega 56 изобщо не е за машина като твоята, но може да се подкара и на добро 500-550W захранване. Впрочем намалението на MSI модела не е 5 дни, а до изчерпване на количествата (общо 900 бройки. Вече не е и налична, към 19:23). Със сваляне на честоти и напрежения може да свалиш консумацията до нивото на GTX 1060, но производителността да е на на нивото на GTX 1070. Естествено не бих я сложил на предполагам каквото е RC-PE0DB580, макар че щом си ползвал GTX 970 на него, явно не е толкова зле (или по-скоро ти ще кажеш). 

Аз лично за тази конф. бих се ориентирал към RX 570 и с останалите пари бих добавил 480-500GB SSD. Mini-itx 4GB модела на Sapphire (Pulse-ITX) е доста сполучлив и е 285 лева в MF. Има Pulse-ITX 8gb модел, но май е рядко срещан или просто вече не се произвежда. Ако кутията ти може да побере по-голяма карта може и стандартната версия (23см.). Големия модел с 8GB памет е все още под 300 лева (линк) ще ти служи доста време + ще е по-лесна за продажба.

За такава стара конф. с интел процесор 1060 може би ще е по-добрия вариант, особено ако си все още на Win7, но трябва да е на правилната цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване