Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ситуацията е следната. Започнал съм да правя седеммесечен Timelapse на строеж на сграда. Имам IP камера, която записва снимки през 5 минути на FTP. Проблемът е, че камерата записва всяка снимка в отделна папка, а имената на всички снимки са еднакви. Предложете програма, с която мога да организирам снимките така, че да ги преименувам наведнъж и изобщо да ги организирам в хронологичен ред, когато му дойде времето.

Допълнение: Снимките нямат никаква Exif информация.

Живи и здрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разчиташ ли на това, че поне като дата на създаване файловете са хронологично подредени? Ако да, хващаш за ушите FSViewer, пускаш batch convert (F4), прибавяш папките на едро и програмата ще си отвори всяка папка рекурсивно надолу по дървото, докато стигне до всички снимки. Задаваш template от вида на '$Y$M$D-$H$M$S' (или просто '#########' за поредни номера с колкото цифри искаш, ако горните папки са хронологични) и си ти. Ако имаха EXIF, щеше да се ползва датата на заснемане, иначе се прибягва до дата на създаване на файла, току-що пробвах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Пунта мара написа:

Ситуацията е следната. Започнал съм да правя седеммесечен Timelapse на строеж на сграда. Имам IP камера, която записва снимки през 5 минути на FTP. Проблемът е, че камерата записва всяка снимка в отделна папка, а имената на всички снимки са еднакви. Предложете програма, с която мога да организирам снимките така, че да ги преименувам наведнъж и изобщо да ги организирам в хронологичен ред, когато му дойде времето.

Допълнение: Снимките нямат никаква Exif информация.

Живи и здрави!

FastStone Photo Resizer - безплатна  http://www.faststone.org/ Стигал съм  при преименуване до към 8000 снимки наведнаж

ScreenShot001.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете предложени решения, ще свършат работа, но все пак - разрови се сериозно из интерфейса на камерата - може да има там съответната настройка за имена на файловете. Виждал съм камери, които правят "нова папка" на фтп сървъра на 24 часа, ама за всяка снимка.......е малко тъпо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

И двете предложени решения, ще свършат работа, но все пак - разрови се сериозно из интерфейса на камерата - може да има там съответната настройка за имена на файловете. Виждал съм камери, които правят "нова папка" на фтп сървъра на 24 часа, ама за всяка снимка.......е малко тъпо

Няма такава настройка. Толкова е смотана тази камера... Дори като записва на карта с памет ги структурира така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Пунта мара написа:

Няма такава настройка. Толкова е смотана тази камера... Дори като записва на карта с памет ги структурира така.

Ами сори :) Остава другия вариант, ама не чакай да се натрупат хиляди файлове, че не мога да те мисля после......:cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Пунта мара Ако не ти пречи, закачи някъде един архив с 15-20 снимки както ги изплюва камерката, та да пробвам. Струва ми се, че ще стане така, както го написах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще изчакам да се съберат повечко снимки и ще направя проба, пък да видим коя от програмите ще уйдиса най-добре. Аз попаднах на тази: https://www.systweak.com/photo-organizer/ . Струва ми се, че не е лош вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност се оказа, че програмата, която намерих, ми върши перфектна работа. Избирам папката със снимките (независимо как са подредени вътре и колко поддиректории има), избирам папката, в която искам да ги подредя след това, избирам как да се именуват файловете и програмата ми ги подрежда по дата на създаване на файла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване