Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Недко

Едноядрен DELL INSPIRON 8600 не вижда харддиска с Windows XP Home или, ако го види, отчита липсващ файл и отказва да продължи

Препоръчан отговор

преди 17 минути, бат'начо написа:

Не ми е много ясно каква е идеята на потенциален формат на ниско ниво.

Не ми е ясно и как се прави изтриването.

Защо не се създаде директно нова таблица на дяловете. И после да се създадат дяловете. Вместо да се трият. Или ще стане, или няма да стане. И винаги, за да стане което и да е действие, дяловете трябва да са демонтирани.

dban не успя да изтрие, показал съм 2 снимки 
Как да демонтирам дяловете ? Опитвам всякакви действия с GParted, в някои менюта се вижда, че mount  е активна
Пак ще видя с живата флашка с Минт специално за демонтирането

преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

Пробвай с Maxtor PowerMax тогава.

В момента не ми се търси диск да проверя има или я няма другата.

Вътре в  Maxtor PowerMax ... скрита другата ... матрьошка ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Недко написа:

dban не успя да изтрие, показал съм 2 снимки 
Как да демонтирам дяловете ? Опитвам всякакви действия с GParted, в някои менюта се вижда, че mount  е активна
Пак ще видя с живата флашка с Минт специално за демонтирането

Говоря за gparted . За това. (От жив диск дяловете не са монтирани, освен ако ти изрично не поискаш да ги монтираш. Това не важи ако имаш swap дял, тогава той се монтира автоматично и трябва да се изключи. На снимката - да ги няма катинарчетата, които индикират, че дяловете са монтирани и се ползват.)

2019-02-16-19-05-49.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, бат'начо написа:

Говоря за gparted . За това. (От жив диск дяловете не са монтирани, освен ако ти изрично не поискаш да ги монтираш. Това не важи ако имаш swap дял, тогава той се монтира автоматично и трябва да се изключи. На снимката - да ги няма катинарчетата, които индикират, че дяловете са монтирани и се ползват.)

Да, за GParted. 
Не знаех, че монтирането спира други действия, но както не го знам, така опитах всички действия по всички менюта в GParted,
Дори и с налучкване да е, пак съм монтирал и демонтирал дяловете, ако е било с черни букви. 
В случая unmount  е със сиви букви/неактивна и не помня да е имало катинарчета или ако е имало - е било отдавна.
Тази седмица като се заех да реша проблема . не ги помня ...

GParted-sda.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oooo, какво се хващаш за буквата - катинар, птиче, череп и кокали ... - важно е, че е някаква индикация, че дялът е активен (ползва се) и не могат да се правят промени.

И сега казваш, че за /dev/sda5 е неактивна опцията с десен бутон по дяла да го демонтираш?

Може да пробваш на тая Мента да инсталираш partitionmanager и да откриеш, че понякога КДЕ програмите могат да върши чудеса (дано е така и в случая). Но не мисля да ти казвам и как се работи с нея. Давам само идея.

А,да. Жива, жива, ам' пак може да е на Български (пак като идея).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, бат'начо написа:

Oooo, какво се хващаш за буквата - катинар, птиче, череп и кокали ... - важно е, че е някаква индикация, че дялът е активен (ползва се) и не могат да се правят промени.

И сега казваш, че за /dev/sda5 е неактивна опцията с десен бутон по дяла да го демонтираш?

Може да пробваш на тая Мента да инсталираш partitionmanager и да откриеш, че понякога КДЕ програмите могат да върши чудеса (дано е така и в случая). Но не мисля да ти казвам и как се работи с нея. Давам само идея.

А,да. Жива, жива, ам' пак може да е на Български (пак като идея).

Maxtor(or any Hdd) Low Level Formatter 1.1
Paragon Partition Manager 7.0.1274: Universal tool for partitions. 
Partition Magic Pro 8.05: Best software to partition hard drive.
HDD Erase 4.0: Secure erase using a special feature built into most newer hard drives. !!!

GParted Unallocated.png

преди 13 часа, plamen_petrov_80 написа:

С Maxtor Low Level Format Utility какво стана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мина ли успешно Low level formata? Ако да - пусни един Regenerator с опция само за проверка без поправяне и виж дали ще отчете нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Мина ли успешно Low level formata? Ако да - пусни един Regenerator с опция само за проверка без поправяне и виж дали ще отчете нещо.

Мисля, че не. Сега ще кача снимки в imgur.com и ще дам линкове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Не знам точно, но май не мина.

Maxtor(or any Hdd) Low Level Formatter 1.1
https://imgur.com/PVfP3Mq
https://imgur.com/iJQYJ7d

Paragon Partition Manager 7.0.1274: Universal tool for partitions. 
Зададох му 7 операции едновременно, заби и го изключих от хардуерния бутон.
https://imgur.com/3EWnAKc
https://imgur.com/SjaSQ4V

HDD Erase 4.0: Secure erase using a special feature built into most newer hard drives. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Програмката обеща да свърши работа за 38 минути, до осигуря захранване и да не я прекъсвам, че дискът може да остане заключен или нещо подобно.
След нея вече имам unallocated дисково пространство 55,89 GB и яснота какво значи „!“ в червеникаво квадратче
Не мога да преценя дали и другите преди HDD Erase  не свършиха някаква малка част от работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, бат'начо написа:

Не се хващам за буквата - само се опитвам дисциплинирано да спазвам инструкциите, щото толкова разбирам.
Този "!" знак беше застанал и пред sda1 но след рестарт на GParted  изчезна и остана само пред sda5.
GParted-sda.png

преди 28 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако пробваш сега инсталация на Windows.

Може, това беше целта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Ако пробваш сега инсталация на Windows.

Като начало GParted не може да създаде нова таблица, а Paragon Partition Manager и HDD Regenerator не откриват диска 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах какво ще направи Acronis Disk Director 10.0.2160

https://imgur.com/X4yXYNA

и заснех реакцията на Windows XP Setup

https://imgur.com/4nBfrWV

Дискът е 60 GB Hitachi Travelstar и го тествах с фирмените му инструменти

IBM/Hitachi Drive Fitness Test 4.15

https://imgur.com/4P9eCK3

и IBM/Hitachi Feature Tool 2.13

https://imgur.com/opit9qU

Инсталиране на ХР не става, не може да се създаде таблица с дялове. 

Стига му толкова време. Благодаря ви !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...