Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Някой да е пазарувал лаптоп от ebay uk и да сподели мнение дали са качествени. По-конкретно съм пред дилема дали да си купя xps 13 9370 без 4к дисплей с 16 gb рам за около 2200 лева средни цени. Примерна обява:
https://www.ebay.co.uk/itm/DELL-XPS-13-9370-CORE-I7-8550U-16GB-250GB-FHD-White-with-Gold-lid-95S2/143128586389?hash=item215320e895:g:Jy0AAOSw42ta3z6H:rk:3:pf:0#viTabs_0

Резервен вариант ми е да изчакам "анчева" от олх да пусне смислен Дел, че поне от нея/го съм купувал и преди и знам какво да очаквам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм, не сте ли разглеждал алтернативи на подобни цени от продаваните на "ново", а не секънд хенд. Вярно, машината е съвсем нова като хардуер, но все пак е ползувана. Чудя се ,що ли чичака я е ползувал няколко месеца и гледа да се отърве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Seller notes: Refurbished Laptop, These dell laptops are in as new condition. They are refurbished so you may expect there to be the odd mark.

За такива пари не бих го взел. Има нови машини от тукашни магазини на тези цени и с такива характеристики. И гаранцията няма да е към ибей...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв точно е смисъла от подобна джаджа?

За игри не става за филми с тоя миниатюрен дисплей също не струва остава да е за някакъв вид работа но там има много по-евтини варианти при това не втора ръка?

Може да се вземе 6/12 вместо 4/8 процесор с повече кеш на по-високи честоти и с видеокарта като 1050TI както и по-голям дисплеи което са предимства в зависимост от типа на работата.

п.с. Тая салфетка въобще може ли да дигне честоти без да се запали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си струва .За тези пари ще вземеш нещо от България което можеш да видиш ,изпробваш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Roujin Z написа:

Какъв точно е смисъла от подобна джаджа?

За игри не става за филми с тоя миниатюрен дисплей също не струва остава да е за някакъв вид работа но там има много по-евтини варианти при това не втора ръка?

Може да се вземе 6/12 вместо 4/8 процесор с повече кеш на по-високи честоти и с видеокарта като 1050TI както и по-голям дисплеи което са предимства в зависимост от типа на работата.

п.с. Тая салфетка въобще може ли да дигне честоти без да се запали?

Незнам какъв е смисъла ама 13" -ките и 15"-ките на този модел се купуват много. Водят ги най-високия клас като изработка на ултрабуците -голям живот на батерия, ултра лек, изключително финни тънки рамки, бърз сторидж,удобна клавиатура.

В тоя клас е и спектъра на HP, и  йогата на Lenovo, всичките с цени над 2000лв. Плащаш за дизайн, тежина, удобство на пренасяне -напълно достатъчни за стандартни офисни задачи.

15"-ката е малко по произодителна с 4-ядрен H процесор и видео-карта от класа на 1050/1050ti, за повече тънкото шаси не позволява.

То има и по-евтини, но тия машини не са за тия дето търсят все евтиното...

преди 14 часа, Иво Димов написа:

Не си струва .За тези пари ще вземеш нещо от България което можеш да видиш ,изпробваш .

Прав си, но не са в същия клас като изработка -XPS са в категорията "премиум нетбуци", другото около 1000лв е в ниския клас лаптопи от класа на инспирона на Делл, или Ideapad-a на Леново или павилион-а на HP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което е показал ...........този XPS  тва е ултрабук,автора така и не казва за какво ще се ползва машината .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.02.2019 г. в 21:28, sliderum написа:

Вярно, машината е съвсем нова като хардуер, но все пак е ползувана.

Машината не е нова като хардуер... последния вариант е с уискилейк архитектура Dell XPS 13 (9380), този който иска да закупи е стария модел(9370).

Dell XPS 13  9380

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, rosko написа:

Машината не е нова като хардуер... последния вариант е с уискилейк архитектура Dell XPS 13 (9380), този който иска да закупи е стария модел(9370).

Dell XPS 13  9380

Няколко месеца разлика нищо не са. Още няма лаптопи с 9-та серия мобилни процесори на Интел, така че с 8-ма не мисля, че има причина да се приемат за старо поколение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, sliderum написа:

Няколко месеца разлика нищо не са. Още няма лаптопи с 9-та серия мобилни процесори на Интел, така че с 8-ма не мисля, че има причина да се приемат за старо поколение.

С 9-та няма прав си, но ако цената между стария и новия модел е минимална -защо да не вземе с уиски лейк -по-новата архитектура-както някой я водят 8.5(преходна)?

Има доста тестове в нета -наследниците на кофилейк U процесорите са средно с по 500MHz  отгоре, при същото TDP, говорим за преди всичко оптимизации и прираст в някой задачи с цели до 20% което не е за пренебрегване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да беше започнал с доказателствата. Линкове нещо, таблици. Опс, ще трябва сам да си ги търся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се ползва за интернет и документи - целта е да е лек и да мога да го размятам вкъщи. в момента съм с Dell Precission 5510, но е към 2кг и е прекалено мощен + ще го "подаравам" на жената. Настолни игри, блу рей видеа и прочие няма да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, mitosandov написа:

Ще се ползва за интернет и документи - целта е да е лек и да мога да го размятам вкъщи. в момента съм с Dell Precission 5510, но е към 2кг и е прекалено мощен + ще го "подаравам" на жената. Настолни игри, блу рей видеа и прочие няма да има.

Подари го на мен... точно такъв си търся, макар и да е в по-ниския 5-ти клас делска машина :D.

По темата -за въпросните неща ще ти свърши отлична работа. Дават го с 13ч. живот на батерията, а именно това при този модел точно ПРОДАВА:

-голям живот на батерия(13часа)

-много малък с тънки рамки, лек, удобен за пренасяне.

-супер приятна за писане дълго време клавиатура с  голям и удобен тъчпад

преди 14 часа, sliderum написа:

Ами да беше започнал с доказателствата. Линкове нещо, таблици. Опс, ще трябва сам да си ги търся.

Е нали дадох... даже и ме цитира.

Така и не си си направил труда да го изгледаш. Там точно в сингъл и мултикор бенчовете дават сравнения между стария(i7-8550U) и новия уискилейк (i7-8565U)  След 2.30сек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, rosko написа:

Е нали дадох... даже и ме цитира.

Така и не си си направил труда да го изгледаш. Там точно в сингъл и мултикор бенчовете дават сравнения между стария(i7-8550U) и новия уискилейк (i7-8565U)  След 2.30сек.

Наистина е по-добър. А дали влиза в бюджета . Все пак като по-нов модел процесор, вероятно лаптопа ще трябва да се купува нов, едва ли ще има секънд хенд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.02.2019 г. в 12:00, sliderum написа:

Още няма лаптопи с 9-та серия мобилни процесори на Интел

Между другото днес ги анонсираха новите мобилни 9-та серия процесори... Ще има и 8-ядрени тупалки :cantbelieve:

Intel is yet has to announce its 9th Gen Core processors for laptops officially,

преди 41 минути, sliderum написа:

Наистина е по-добър. А дали влиза в бюджета . Все пак като по-нов модел процесор, вероятно лаптопа ще трябва да се купува нов, едва ли ще има секънд хенд.

Най-вероятно ще е малко по-скъп, но ако разликата не е голяма защо ако има възможност да не вземе по-новия. По-малко тротлинг/по-добро охлаждане, по-производителна машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване