Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
Използвам windows XP със service pack 3 на компютъра и до днес скайп се свързваше нормално и всичко беше наред. Днес като отворих скайп първоначално се върза, но не можех нито да се обаждам, нито да приемам обаждания.
Сканирах за вируси, защото си мислех, че може да има някакъв проблем, но компа е чист.
Реших да преинстална скайпа и след като го преинсталирах при отварянето ми излезе, че скайп не може да се свърже и да си проверя интернет връзката.
Някой има ли идея как скайп да се свърже нормално на Windows XP защото няма да сменя Windows, а и не искам. Много ви Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Ivan Zangagolev написа:

Здравейте!
Използвам windows XP със service pack 3 на компютъра и до днес скайп се свързваше нормално и всичко беше наред. Днес като отворих скайп първоначално се върза, но не можех нито да се обаждам, нито да приемам обаждания.
Сканирах за вируси, защото си мислех, че може да има някакъв проблем, но компа е чист.
Реших да преинстална скайпа и след като го преинсталирах при отварянето ми излезе, че скайп не може да се свърже и да си проверя интернет връзката.
Някой има ли идея как скайп да се свърже нормално на Windows XP защото няма да сменя Windows, а и не искам. Много ви Благодаря предварително!

С коя версия на скайп си, защото Майкрософт поетапно спират всичко за XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скайп си е бъгав като цяло, без значение от ОС. Понякога просто съобщенията спират да се пращат, без каквато и да е обяснима причина, било то в РС версията, или в тази за Андроид. Също така е доста тежко приложение, кара по-слабите хардуерно телефони да греят и подлагват, случвало ми се е, дори компютъра да забие. С една позната си бяхме пращали в чата много линкове от Алиекспрес, като цъкна на чата с нея компютъра започваше да мисли и подлагва. При нито една друга подобна програма, Вайбър, Месенджър, Инстаграм, подобни изгъзици не е имало. Отделно, дето го направиха адски неудобен и неинтуитивен (РС версията) ,защото на пример, като провеждам видео разговор в Скайп и ми пише трети потребител, вместо с едно кликване на ясно обозначаващ бутон, аз трябва да се чудя, от къде беше и да кликна поне 2-3 пъти за да отворя чат прозореца. Скайп просто го убиха, а единственото хубаво нещо е, че дадоха възможност да си настройваме изгледа на програмата, цветове, размер на шрифта и подобни. Това на практика е единственото полезно за мен нещо, внедрено в Скайп, от както е собственост на Майкрософт. Ааа да и споделянето на системния звук е добро нововъведение, но не работи добре. 

И да допълня също така, че още сигурно от 2017 спряха да пускат скайп версии за собствената има ОС Windows Phone 8.1. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със скайп 7.36, тя е последната която се поддържа от XP.
А за уеб скайпа знам, но доколкото знам той е само за съобщения, или поне на Мозила, браузера който аз ползвам е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ivan Zangagolev написа:

А за уеб скайпа знам, но доколкото знам той е само за съобщения, или поне на Мозила, браузера който аз ползвам е така.

Може да се ползва и за разговори web версията. Друг е въпросът, че и тя е доволно бъгава. 

Сещам се и за още един начин да се отвори скайп без инсталиране, пробвайте да изтеглите "portable" версия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Ivan Zangagolev написа:

А дава ли някаква грешка, когато се опитва да се свърже???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Ivan Zangagolev написа:

Някой има ли идея как скайп да се свърже нормално на Windows XP защото няма да сменя Windows, а и не искам.

E ти хубаво не искаш да сменяш ХП, и аз не исках ама ме принудиха от микрософт. Техен е и Скайпан със сървърите му и Уиндоус. Като не искаш да ползваш повече ХП ще ти спрат достъпа до сървърите им от него и си готов. Те и браузърите ти викат, че новите им версии не поддържат ХП. Това е положението, няма да ползваш Скайпан и готово.
Ама хайде, ако ще си изгубиш гаджето заради един скапан софтуер, да те открехна как можеш да го ползваш все пак.
Можеш да си вземеш най-евтината флашка и да си инсталираш на нея друга операционно система, има безплатни и на нея да си инсталираш последната версия на Скайпан. Като ти се говори по него, казваш на компютъра да зареди от флашката вместо ХП. Това е най-евтиният и сигурен за в продължително бъдеще вариант, че няма да си блъскаш главата пак след 3 месеца със Скайпан, щото пак направили настройки в сървъра му ония богатите хамериканци и те изхвърля, щото си с ХП.
Не знам колко струва най-евтината УСБ флашка в София, ама и даже беден студент би могъл да спести от закуски за една.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3 портабъл версии на скайпа пробвах, ама нито една не иска. То за отварянето го отваря, ама до там. Нищо не може да се направи, нито да се впише човек, нито нищо, понеже изписва, че скайп не може да се свърже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Ivan Zangagolev написа:

Еми точно де, щото ти е стара версията на модзилката пич !
Слушай ме кво разправям, ХП е вече бита карта = умряла работа !
Хайде сега и друг вариант спешно за довечера да си полафиш с гаджето.
Свали си ето това:
PCLinuxOS 

сложи го на флашка и буути от него. Вътре си има нова Лисица модзила и от нея на web.skype.com  и ще работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ivan Zangagolev написа:

3 портабъл версии на скайпа пробвах, ама нито една не иска. То за отварянето го отваря, ама до там. Нищо не може да се направи, нито да се впише човек, нито нищо, понеже изписва, че скайп не може да се свърже.

Пробвайте разни методи от You tube, като този на пример: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Белгиец, първо не става въпрос за гаджето. Второ, няма да махна ХП поради адски много причини. Трето, не се заяждай ако обичаш! Благодаря ти за линукса, но няма да се занимавам с него. Ще търся други варианти. Всички нови уиндоуси след ХП са тотален БОКЛУК!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иване

Хайде пак, като решат он микрософт че няма да можеш да се свързваш към сървъра на Скайп ползвайки ХП, просто нищо не можеш да направиш.
Щеш не щеш, ще си купиш смартфон за Скайп, ако не искаш да ползваш втора операционна система на компютъра ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на Уин 8.1 съм със версия 7.41.32.101 и работи нормално.Дали ще работи на XP не зная.Свалих я от Руснаците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои май не четат и пишат ли пишат. Аз съм с XP_SP3 и си работи. Дадени са няколко решения кой както иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това модератор от калдата да заяви че е с XP_SP3 през 2019г. ми звучи малко шокиращо. Даваш лош пример !

Най-много да си вкарат нещо "руско" в ХП заради тоя скапан Скайп и после ще реват в един друг раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Това модератор от калдата да заяви че е с XP_SP3 през 2019г. ми звучи малко шокиращо. Даваш лош пример !

Аз ползвам за работа 4 лаптопа,два на XP,един на 7-ца и един на 8.1.Тези дето са на XP като ми вършат работа да ги изхвърля ли!?

За мен няма старо и ново,има работещо и неработещо.Това с което се справят тези дето са на XP,новите не могат!

Пропуснах да добавя,че този дето е на 8.1 има виртуалка на XP!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си голяма работа, ама аз съм слабак и се предавам лесно като микромеките почнат да ми правят номера.
До миналия месец имах на тавана компютър с работещ в него ХП, ама му вземах кутията за да си сглобя нов. 
С изключение на една програма за обработка на видео, другите ми тръгнаха и на 7-цата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да престанеш с офтопиците в темите!  За работата си ползвам специфичен хардуер като програматори и т.н. и не всичко върви на последните микромеки неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване