Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Обмислям покупката на нов монитор и съм се насочил към 2к резолюция. Машината ми е сравнително силна (r5 2600 и rx 580 4gb). Монитора ще се използва за обработка на снимки и видео. Бюджета ми е 500-600 лева. Изискванията ми са да е с възможно най-добро цветопредаване, да е повече от 26 инча и по възможност да е с по бързо време за реакция, защото ми се случва да поразцъкам някой по-бърз шутър.

Ориентирал съм се към това https://desktop.bg/displays-acer-UMHB1EE005.

Какво мислите? 

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв монитор ползвате сега, на каква резолюция и настройки играете? Ще махате ли стария монитор?

Дали видео картата ще се справя така добре и при 2K?

Да не стане сменям видео картата, защото смених монитора ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какъв монитор ползвате сега, на каква резолюция и настройки играете? Ще махате ли стария монитор?

Дали видео картата ще се справя така добре и при 2K?

Да не стане сменям видео картата, защото смених монитора ...

Не, няма да се играят игри на 2к. В момента ползвам Самсунг 24 инча. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, hspro написа:

Не, няма да се играят игри на 2к. В момента ползвам Самсунг 24 инча. 

Ако ги играеш на новия си монитор, а той е 2К - пускането на игра на по-ниска резолюция ще има негативно въздействие върху качеството на картината, но ако и сега играеш на по-ниска резолюция от поддържаната от монитора ти и не ти пречи значи няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако ги играеш на новия си монитор, а той е 2К - пускането на игра на по-ниска резолюция ще има негативно въздействие върху качеството на картината, но ако и сега играеш на по-ниска резолюция от поддържаната от монитора ти и не ти пречи значи няма проблем.

На монитора няма да се играят игри а ще се работи с графика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hspro написа:

по възможност да е с по бързо време за реакция, защото ми се случва да поразцъкам някой по-бърз шутър.

преди 1 минута, hspro написа:

На монитора няма да се играят игри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Ще се случва рядко да се играят игри и ако играя нещо, най вероятно ще е на 2к.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, hspro написа:

В други сайтове може да си го намериш с 20-30лв. по-евтино и с 3 години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според бюджета разгледай следните класации и си избери подходящият за теб:

Best monitor 2019: The best budget, 5K, 4K, WQHD and 1080p monitors

2K Monitor Guide, Top 8 Best 1440p Monitor List (July 2018 )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.02.2019 г. в 15:52, hspro написа:

Здравейте. Обмислям покупката на нов монитор и съм се насочил към 2к резолюция. Машината ми е сравнително силна (r5 2600 и rx 580 4gb). Монитора ще се използва за обработка на снимки и видео. Бюджета ми е 500-600 лева. Изискванията ми са да е с възможно най-добро цветопредаване, да е повече от 26 инча и по възможност да е с по бързо време за реакция, защото ми се случва да поразцъкам някой по-бърз шутър.

Какво мислите? 

Благодаря предварително!

Аз ли съм сляп, или си си харесал 60херцов монитор!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз след дълго чудене си взех този: https://desktop.bg/displays-dell-dell_s2719dgf_S2719DGF?gclid=EAIaIQobChMI-7uu4Z_r4AIVR8-yCh1c9QdqEAAYASAAEgKAoPD_BwE ама беше на промоция на 580 лв, но щом ще се ползва главно за работа май няма да  ти хареса, тъй като е с TN панел.
Общо взето сигурно 2 месеца гледах монитори и четох коментари и ревюта, та стигнах до извода, че ако искаш IPS, който да е с повечко херци и да е голям трябва да приготвниш сериозна сума... та затова се отказах да търся такъв вариант :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване