Премини към съдържанието
Klijes

Веро за чинии в съдомиялна машина?

Препоръчан отговор

Някой пробвал ли е вместо специален препарат, да сложи веро? Измиват ли се съдовете, пяната пречи ли и може ли да стане нещо на самата машина? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Klijes написа:

Някой пробвал ли е вместо специален препарат, да сложи веро? Измиват ли се съдовете, пяната пречи ли и може ли да стане нещо на самата машина? 

В инструкциите на моята е подчертано, че не бива да се използват препарати непредназначени за машината, защото може да я повредят. Не си заслужава да рискувате. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Klijes написа:

Задължително е да се използва препаратът описан в инструкциите. Дори и да не се повреди както е казал Soviet Soldier със сигурност ще и се объркат програмите и циклите. А това води по-късно и до повреждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да й стане. Ама няма да плакне хубаво. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Silvering написа:

Нищо няма да й стане. Ама няма да плакне хубаво. 

Може да си повтаря програмата, ако прецени че препарата не е отмит от съдовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя па е тая съдомиялна дет има датчици за препарат вътре у коша? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето информация. Ако постващият иска да я прочете и да я спазва добре. Ако не желае си е негово решение.

преди 3 минути, Без умствен капацитет написа:

ама верно ли че верото разяжда метала

Не! По-долу съм дал линк, защо е хубаво да се използват препаратите , които се дават по стандарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Silvering написа:

Коя па е тая съдомиялна дет има датчици за препарат вътре у коша? 

Май Whirlpool може (а ако те могат сигурно и други могат), но не с датчици в коша, а към филтрите за мръсната вода. Там отчитат колко препарат се изхвърля с водата и дали да продължи да плакне. Не съм сигурен че е така де, но имам някакъв такъв спомен :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, TheDarkAngelOfHope написа:

Май Whirlpool може (а ако те могат сигурно и други могат), но не с датчици в коша, а към филтрите за мръсната вода. Там отчитат колко препарат се изхвърля с водата и дали да продължи да плакне. Не съм сигурен че е така де, но имам някакъв такъв спомен :) 

Не се мъчи. Даже аз ще предложа на постващия да настърже сапун в топла вода и да го сипе в съдомиялната. Не мога да го разбера вече този свят. Има написани правила, кое и как работи и се започван веднага ама може ли иначе!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, TheDarkAngelOfHope написа:

Май Whirlpool може (а ако те могат сигурно и други могат), но не с датчици в коша, а към филтрите за мръсната вода. Там отчитат колко препарат се изхвърля с водата и дали да продължи да плакне. Не съм сигурен че е така де, но имам някакъв такъв спомен 

Понякога спомените ни си правят шега с нас.Разходомери има на чистата вода, а не на мръсната.Какви са тия датчици, които отчитат препарата, а ако той е таблетка как ще го измерят?

преди 1 час, Емил Костов написа:

Има написани правила, кое и как работи и се започван веднага ама може ли иначе!!

Е на това не може да се възрази смислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, badr написа:

Понякога спомените ни си правят шега с нас.Разходомери има на чистата вода, а не на мръсната.Какви са тия датчици, които отчитат препарата, а ако той е таблетка как ще го измерят?

Не, няма лошо. Препарата за една такава машина е 10 лева. Не знам защо трябва да се слага веро или нещо подобно. Всеки сам си решава как ще си ползва кухненските прибори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Емил Костов написа:

Не се мъчи. Даже аз ще предложа на постващия да настърже сапун в топла вода и да го сипе в съдомиялната. Не мога да го разбера вече този свят. Има написани правила, кое и как работи и се започван веднага ама може ли иначе!!

преди 17 часа, badr написа:

https://producthelp.whirlpool.com/Dishwashers/Dishwasher_Product_Assistance/Information_on_Dishwasher_Cycle_Time

На линка е описано това което се опитах да кажа по горе … :)

иначе, много ясно че трябва да се ползва с предназначените за това препарати, а не с каквото ни падне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, TheDarkAngelOfHope написа:

На линка е описано това което се опитах да кажа по горе

Благодаря за труда който си положил, но точно с ремонт на битова техника си вадя хляба и всичко това ми е повече от добре известно.

На линка са описани датчиците за оптична плътност. С тях се отчита замърсяването, но препарата няма как да повлияе на оптичната плътност на водата.При това датчици за оптичната плътност имат само скъпите модели перални и съдомиялни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, badr написа:

Благодаря за труда който си положил, но точно с ремонт на битова техника си вадя хляба и всичко това ми е повече от добре известно.

На линка са описани датчиците за оптична плътност. С тях се отчита замърсяването, но препарата няма как да повлияе на оптичната плътност на водата.При това датчици за оптичната плътност имат само скъпите модели перални и съдомиялни.

Е идеята ми беше че има модели с някакви подобни датчици … не съм претендирал че знам колко и как работят. За такъв вид датчик съм чувал от представител на посочената марка :) Според него машината можела да засече количеството препарат във водата (ясно ми е че всеки си хвали марката за която работи :D) . Дали е ставало дума точно за този сензор или за друг тип, не знам. Това беше един от първите линкове които ми излезе и видях че пише че засича количеството препарат във водата  и го споделих :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване