Премини към съдържанието
Svetlin Tanev

Програмка за видеообработка и създаване на клипове

Препоръчан отговор

Хора, потърсих подобна тема, но в морето от теми на тема "музика" или "видео обработка" излязоха какви ли не резултати, така че в крайна сметка реших да пиша, като предварително се извинявам, ако засягам скоро обсъждана тема.

Търся програма за видео обработка, като целта е да се визуализира авторска музика. Ползвам уиндоуските варианти, но те често са ограничени до слайдшоу, точно поради тази причина повдигам темата, в следващите редове ще разберете защо. Някой сеща ли се за по-атрактивна програмка, която да предлага анимирани ефекти, например подобни на тези, с каквито често разполагат видео плеарите, ,като различни анимации в такт с музиката, нещо по-различно и интересно за окото, отколкото скучно слайдшоу.

Музиката е авторска и ще има копирайт, така че предполагам въпросната програма ще е платена, за да се използват ефектите, което е нормално и така е редно.

Разбира се, музиката се визуализира най-добре с правилният клип, но в случая и програма би свършила добра работа.

Благодаря в аванс!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sony Vegas и Cyberlink PowerDirector ще свършат ли работа ?

Не съм ги ползвала от години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вижте някоя Опън Сорс да речем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.02.2019 г. в 21:02, Jayashri написа:

Sony Vegas и Cyberlink PowerDirector ще свършат ли работа ?

Не съм ги ползвала от години

Да, не съм работил на тях, но до колкото знам са сред най-добрите, респективно и сложните. Благодаря за предложението, но може би по-подходящ избор за мене в случая ще е нещо по-семпло, просто с готови галерии и анимации,. Знам ли, може би с времето и про версиите ще влязат в употреба.

на 14.02.2019 г. в 22:48, petie1 написа:

Ами вижте някоя Опън Сорс да речем?

Нещо по-конкретно, някакви предложения за заглавия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Svetlin Tanev написа:

Да, не съм работил на тях, но до колкото знам са сред най-добрите, респективно и сложните. Благодаря за предложението, но може би по-подходящ избор за мене в случая ще е нещо по-семпло, просто с готови галерии и анимации,. Знам ли, може би с времето и про версиите ще влязат в употреба.

Не са чак толкова сложни, след като ги разучиш

Ако искаш опитай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така можеш да погледнеш и Adobe Premiere Pro. Има библиотека с ефекти, които могат да бъдат едитвани ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Svetlin Tanev написа:

.Нещо по-конкретно, някакви предложения за заглавия?

OpenShot Video Editor | Free, Open, and Award-Winning Video Editor for Linux, Mac, and Windows!

"Поиграл" съм си с него, но нищо особено не съм събрал, само 2 елементарни клипчета които биха станали същите или поне малко наподобяващи и с Windows Movie Maker на Windows XP-то. :) Е, като изключим резолюцията доколкото си спомням разбира се... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Svetlin Tanev написа:

Нещо по-конкретно, някакви предложения за заглавия?

Ето ви цял куп

https://www.how2shout.com/tools/best-free-and-opensource-video-editing-software-for-windows.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Shotcut е много бъгава програма.Макар и да е безплатна. Не я препоръчвам.

От безплатните с орязани някой функции Hitfilm Express Free, Davinci Resolve  Free (най добрата за colorgrading, но си иска и добра машина).

Ако Ви харесат горните и искате да получите всички опции купувате пълната версия.

И разбира се  класиката  при платените Adobe Premier Pro, Adobe After Effects.

За потребители, които искат лесна програма подобна на Movie Maker-a e Wondershare Filmora (платена)

За Mac (OS), Final Cut Pro.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване