Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес получих в абв пощата си едно писъмце с любопитното заглавие "Сметка" от подател Николай Лазаров.

Не го познавам тоя човек и не очаквам да получавам сметки по имейла. Вътре в писмото има прикачен файл в Зип формат и 

следния текст :   За повече подробности, моля, отворете прикачения файл.С уважение, Николай Лазаров 

Не си и помислих да тегля зип файла, защото без да имам личен опит съм чел доста как по подобен начин някой "доброжелател"

ти праща вируси. Копнах текста от писмото и го пейстнах в Гугъл. Светнаха много резултати, от които разбрах, че това е стара измама от 2017 година.

Ако отвориш файла ти се активира вирус, който ти краде всички лични данни и пароли от компютъра. Дори не са сменили името. Никакво творчество нямат тия

хакери. Обаче се поласках, че са се сетили за мене, макар и със закъснение от почти 2 години. Освен това ми е любопитно дали не мога да им спретна някой

номер на тези хитреци със собствения им вирус? Например да го изтегля в някоя клетка, където не може нищо да ми стори. Да го омаломощя, проуча и

после да го пратя на създателите му така променен, че той да ми върне техните данни и пароли. Това ще е много хитро. Не са ми направили нищо тия хакерчета, не

съм и отмъстителен, но е леко дразнещо как разни лекенца правят подобни гадорийки на хората и то съвсем необезпокоявани. Трябва да си получат заслуженото.

Редно е да има справедливост на тази Земя. Нали така? Предлагам да се сформираме една наказателна група. Да ги намерим тия боклуци и да им нашокаме канчетата

както само ние си знаем. Българи, юнаци, българи, юнаци, Българи, юнаци, българи, юнаци,  Българи, юнаци, българи, юнаци,  Българи, юнаци, българи, юнаци,  Българи, юнаци, българи, юнаци, и т.н.:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Rewivo написа:

Здравейте! Днес получих в абв пощата си едно писъмце с любопитното заглавие "Сметка" от подател Николай Лазаров.

Не го познавам тоя човек и не очаквам да получавам сметки по имейла. Вътре в писмото има прикачен файл в Зип формат и 

следния текст :   За повече подробности, моля, отворете прикачения файл.С уважение, Николай Лазаров 

Не си и помислих да тегля зип файла, защото без да имам личен опит съм чел доста как по подобен начин някой "доброжелател"

ти праща вируси. Копнах текста от писмото и го пейстнах в Гугъл. Светнаха много резултати, от които разбрах, че това е стара измама от 2017 година.

Ако отвориш файла ти се активира вирус, който ти краде всички лични данни и пароли от компютъра. Дори не са сменили името. Никакво творчество нямат тия

хакери. Обаче се поласках, че са се сетили за мене, макар и със закъснение от почти 2 години. Освен това ми е любопитно дали не мога да им спретна някой

номер на тези хитреци със собствения им вирус? Например да го изтегля в някоя клетка, където не може нищо да ми стори. Да го омаломощя, проуча и

после да го пратя на създателите му така променен, че той да ми върне техните данни и пароли. Това ще е много хитро. Не са ми направили нищо тия хакерчета, не

съм и отмъстителен, но е леко дразнещо как разни лекенца правят подобни гадорийки на хората и то съвсем необезпокоявани. Трябва да си получат заслуженото.

Редно е да има справедливост на тази Земя. Нали така? Предлагам да се сформираме една наказателна група. Да ги намерим тия боклуци и да им нашокаме канчетата

както само ние си знаем. Българи, юнаци, българи, юнаци, Българи, юнаци, българи, юнаци,  Българи, юнаци, българи, юнаци,  Българи, юнаци, българи, юнаци,  Българи, юнаци, българи, юнаци, и т.н.:yanim:

Явно малко ти идва работата, че се занимаваш с простотиии.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то близо до акъла да се сетиш, че е вирус. Особено като е линк. Освен това не ти краде данните ами ще ти вкара някой криптолокер та ще се чудиш откъде ти е дошло. Вече не се ли научихте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Е то близо до акъла да се сетиш, че е вирус. Особено като е линк. Освен това не ти краде данните ами ще ти вкара някой криптолокер та ще се чудиш откъде ти е дошло. Вече не се ли научихте.

Човека иска да става хакерче и да хаква хакерчета  не разбра ли Емиле :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Rewivo написа:

Много филми гледаш!

Смени си пощата с някоя по сигурна и недей да я ползваш много за разни "безплатни" регистрации тук там (макар, че и по друг начин могат да ти докопат новия адрес).

току-що, Танер Заит Расим написа:

Искането и моженето са две крайно различни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Танер Заит Расим написа:

Да, да!! Ама друг път!! Толкоз хляб и книги трябва да прочете и изяде, че всят ще му се завие. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Много филми гледаш!

Смени си пощата с някоя по сигурна и недей да я ползваш много за разни "безплатни" регистрации тук там (макар, че и по друг начин могат да ти докопат новия адрес).

Поставените цели трябва да съвпадат с възможностите :)

Аз се сещам и за още нещо :)

Независимо от поставените цели и постигнатите резултати,
ПУСКАЙТЕ ВОДАТА!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, plamen_petrov_80 написа:

Много филми гледаш!

Стига глупости. Каква поща да сменя. Това е просто СПАМ. Маркира го като СПАМ и повече не получава нищо от този подател. Имам 4 пощи в abv, 2 в dir.bg и една в gmail.  Gmail са железни,там проблеми няма, но в другите ми пощи постоянно се прокрадват подобни писма. Маркирам ги като СПАМ и се приключва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха,цял ден получавам и аз подобни.Абв-то е зле откъм спам писма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам го каза.

В abv.bg често има такива екстри, както и опити за влизане през POP3 и т.н.

Ясно е, че подателя му дреме за опцията СПАМ, следващото писмо ще е от друг адрес, но доста вероятно ще е от същия Николай Лазаров.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъ поредния кракер не хакер бе ей научете ги тия термини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Емил Костов написа:

Да, да!! Ама друг път!! Толкоз хляб и книги трябва да прочете и изяде, че всят ще му се завие. 

Ми не точно. Вече всичко се продава на готово в "тъмната" част на интернет. Не е нужно да разбира нищо, а само да си плати определена сума или част от печалбата от откупите. В днешно време всеки може да разпространява вируси, без значение дали разбира или не. Купуват се като сиренето в магазина :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, tigertron написа:

Ми не точно. Вече всичко се продава на готово в "тъмната" част на интернет. Не е нужно да разбира нищо, а само да си плати определена сума или част от печалбата от откупите. В днешно време всеки може да разпространява вируси, без значение дали разбира или не. Купуват се като сиренето в магазина :)

Трябва да прочете, че иначе си става жертва на секундата или ще го използват като муле. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, petie1 написа:

Хъ поредния кракер не хакер бе ей научете ги тия термини

Позовавам се на официална Cisco  класификация, нещо намекваш че не съм бил в час? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Танер Заит Расим написа:

Позовавам се на официална Cisco  класификация, нещо намекваш че не съм бил в час? :D

Да прав е. Погрешно е наложено правилото Хакер. Хакерът е човек, който гледа да ,оптимизира дадена система и да и отстрани грешките. Кракерът е този, който иска да прави проблеми. Само, че с течение на времето е останал само първият термин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Да прав е. Погрешно е наложено правилото Хакер. Хакерът е човек, който гледа да ,оптимизира дадена система и да и отстрани грешките. Кракерът е този, който иска да прави проблеми. Само, че с течение на времето е останал само първият термин.

В тези среди си ги знаем тези неща, ама да обясняваш на някой без нужното ниво е загуба на време, самата тема е несериозна, свободно съчинение на някой ученик....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тези среди си ги знаем тези неща, ама да обясняваш на някой без нужното ниво е загуба на време, самата тема е несериозна, свободно съчинение на някой ученик....

Е трябва да се обяснява!! Няма избор!! Отнякъде се започва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Е трябва да се обяснява!! Няма избор!! Отнякъде се започва!

От училище!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От училище!

УЧИЛИЩЕ!!!! ЗАБРАВИ!!! В момента училището в България е тотална помийна яма. Децата излизат олигофрени и неграмотни тотално!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

УЧИЛИЩЕ!!!! ЗАБРАВИ!!! В момента училището в България е тотална помийна яма. Децата излизат олигофрени и неграмотни тотално!!

а да знаеш защо сайта в който да ревем от подобни неща са го гътнали

9505050f.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ са го гътнали. Просто има филтър, за да не ревеш за щяло и нещяло! А и днес е празник, остави полицията да си пийне!!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Танер Заит Расим написа:

Да и Емил Костов ти го обясни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си говорите за гдпоп...Гербаджийската версия не спят, а действат:

МВР обяви: И служител на ГДБОП искал "такса спокойствие" 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха добро утро!  Голяма дискусия се заформила тука. Умея да правя трафик явно.  Ще се опитам да отговоря на всички. Значи знам, че това писмо съдържа вирус. Получавал съм и друг път подобни и обикновено ги трия веднага. Предишните бяха доста глупави. Например. Направихте плащане от Пейпал към един кой си потребител на 100 евро. Ако не сте съгласни с транзакцията влезте на този линк. Само че аз не ползвам Пейпал и дори нямам акаунт там. Имаше и от разни наши банки, че имало проблем с интернет  банкирането и да влезна да си сменя паролата. Как все улучваха банки, в които дори нямам сметки. Сега ми се вижда по-нагло, защото този номер се е въртял в мрежата още през 2017 година и със същия текст едно към едно. Можеха да променят нещо, но явно толкова им е капацитета? Веднага ти става ясно, че са някакви пълни тъпанари без капка творческа мисъл. Било трудно да си хакер. Ами тия тъпаци как са станали? Явно и там се работи на ишлеме. В смисъл, че някой създава вирусите, а други ги разпространяват. А Абв пощата е наистина много зле. Последното писмо например не го маркира като спам. Преди повече от 5 години ми бяха хакнали същата абв поща. Така и не стана ясно точно как е станало. Чрез нея ми влезнаха в Скрилл профила и ми свиха 50 долара. Пратиха ги в сайт за спортни залагания. Тогава заподозрях, че цялата схема е работа на вътрешни хора от Скрилл. Защо ли? Ами зашото имаха офис тук в България. Отидох лично, но не ме допуснаха за среща, а охраната каза да оставя писмено оплакване и телефон за връзка.  Така процедирали. Направих пътека до офиса им. Подробно им обясних как стоят нещата. Смятах, че лесно могат да видят кой ми е свил парите. Просто да проследят на кое име са преведени в спортния сайт. Защото аз не се занимавам със спортни залози и нямам акаунти в такива. Така и не ми се обадиха по телефона от Скрилл, а контактувахме само по имейл. Уж правеха разследване и чакаха отговор от бетинг сайта. Минаха два месеца и те на практика се покриха. Закриха ми акаунта  при тях и спряха да ми отговарят на мейлите. Било е техен човек или са адски накадърни. Дори бях говорил с адвокат, но той каза че е загуба на време да се съдя с тях за подобна дребна сума. Както и да е. По това време спрях да ползвам акаунта си в абв и минах изцяло на гмейл. Вдигнах нивото на защита на компютъра си. Вече не ползвам едни и същи пароли, а си инсталирах програма мениджър на пароли, която ги генерира криптирани по 20 символа и на няколко месеца ги сменя. На най-важните места сложих и двойна защита. При всяко влизане ми праща смс код на телефона и т.н.

Но тази абв поща си остана голяма  мистерия. Не я ползвах 4-5 години и явно никой не я е ползвал, защото името стана свободно поради неактивност. Случайно ми се наложи преди половин година да възстановя стара парола към някакъв сайт. Не е нещо важно, а сантименталност. Потрябва ми старата абв поща за целта и аз взех, че я създадох наново със същото име, но този път с криптирана парола. Рядко влизам там, но забелязах, че някой редовно се опитва да влезе в нея. Ето дори тази нощ има историята на опитите за влизане грешна парола с ип адрес от Армения. Периодично се пробват и адресите са всякакви - Русия, Бангладеш, Бразилия и т.н. Няма как да успеят, защото паролата е желязна, а те имат право на два опита. Странно е. Защото тази абв поща беше свободна 4-5 години, На практика тя не съществуваше.  Аз я създадох преди 5-6 месеца и веднага почнаха да се пробват да я хакнат. В нея няма нищо ценно. Дори да влезнат няма да имат кяр. Писах дълго, но понеже това наистина ме тормози от месеци. Все едно някой да ти звъни от непознат номер по телефона  и да ти мълчи като вдигнеш и така месеци наред. Чувал съм за подобни неща.       

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване