Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Тази вечер осъзнах че искам да се боря с този порок .Искам да помогна на много скъп за мен човек .Дайте съвети и мнения как да го направя ? 2 неща важно е да е в София за да е близо до мен и много важно да мога да си го позволя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че искаш да помогнеш на алкохолик, който не е в София, където си и ти, и търсиш къде да го настаниш ?

И в същото време искаш съвети как да му помогнеш, за да се справи с проблема си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Veni777 написа:

Тази вечер осъзнах че искам да се боря с този порок .Искам да помогна на много скъп за мен човек .Дайте съвети и мнения как да го направя ? 2 неща важно е да е в София за да е близо до мен и много важно да мога да си го позволя...

Нищо не може да направиш. Човекът САМ трябва да се откаже. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси клиники за борба с алкохолизма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не смятам че е така.Всеки се нуждае от помощ .Стигнал до дъното човек се изправя сам .

Да в момента  търся такава клиника в София .Утре дори ще се обаждам на няколко телефона  за са проуча  къде е възможно да си го позволя..

Да търся усилено клиники писах тук с идеята  ако някой се е сблъсквал с подобен проблем.И разбира се за мнение и съвет.Утре ще се обадя в няколко клиники и започвам да проучвам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Венци 777 написа:

Не смятам че е така.Всеки се нуждае от помощ .Стигнал до дъното трудно човек се изправя сам .

Нищо не може да направиш ако отсрещната страна не поиска. Насила хубост не става. Знаеш тази поговорка. Ще излезеш накрая ти виновният дето се бъркаш дето не ти е работа. Този тупан съм го бил, но щом искаш да го провериш твоя воля. Всеки сам си избира как да се унищожава и това е с пълно съзнание от негова страна. Другото са само оправдания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Нищо не може да направиш ако отсрещната страна не поиска. Насила хубост не става. Знаеш тази поговорка. Ще излезеш накрая ти виновният дето се бъркаш дето не ти е работа. Този тупан съм го бил, но щом искаш да го провериш твоя воля. Всеки сам си избира как да се унищожава и това е с пълно съзнание от негова страна. Другото са само оправдания.

Не можеш да гледаш как някой твой близък затъва и да не си съпричастен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Jayashri написа:

Не можеш да гледаш как някой твой близък затъва и да не си съпричастен

Напротив, гледам го и го оставям сам. Той е така е решил. Едно е да ме помоли да му помогна, защото се убива, а съвсем друго е да се оптивам да го изкарам от идилията му. Обречена кауза, но който иска да се пробва. Ще изпие горчилката и ще ме разбере.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Напротив, гледам го и го оставям сам. Той е така е решил. Едно е да ме помоли да му помогна, защото се убива, а съвсем друго е да се оптивам да го изкарам от идилията му. Обречена кауза, но който иска да се пробва. Ще изпие горчилката и ще ме разбере.

Оправдания за душевно успокоение

Коя горичилка.... това е смъртоностно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Емил Костов написа:

Нищо не може да направиш. Човекът САМ трябва да се откаже. 

Подкрепям мненията на Емил, защото е прав. Бих написал и моето мнение по въпроса ако желаете, разбира се, но когато намеря свободно време за това и да се абстрахирам от чувството което изпитвам за брат ми, който също беше алкохолик ,но пиян с негов приятел, загина в тежка катастрофа, независимо, че не е управлявал той автомобила. Аз съм въздържател от малко дете до сега и мога да пийна само на Нова година или с много близки, но не повече от 50 грама алкохол. Няма ли човек желанието сам да се откаже, никой, даже и медицината не може да му помогне. Съжалявам, че така откровено Ви го пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправдания за душевно успокоение

Коя горичилка.... това е смъртоностно

Като ти дойде на главата и минеш през това друга песен ще пееш. Петима човека ми умряха от алкохолизъм. Много кадърни и много умни. Единият ми беше братовчед. Златни ръце, докато не хване чашката.  Личен избор на всеки как ще се самоубива. Комуни и доктори не помагат. А ти не може да си цербер. Ще го разбереш след време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Като ти дойде на главата и минеш през това друга песен ще пееш. Петима човека ми умряха от алкохолизъм. Много кадърни и много умни. Единият ми беше братовчед. Златни ръце, докато не хване чашката.  Личен избор на всеки как ще се самоубива. Комуни и доктори не помагат. А ти не може да си цербер. Ще го разбереш след време. 

Това като пожелание ли да го приемам ?

Значи няма смисъл дори и да говори с него, за да го убеди да поеме някаква стъпка. Най-лесно е да кажеш, че си безсилен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Jayashri написа:

Това като пожелание ли да го приемам ?

Значи няма смисъл дори и да говори с него, за да го убеди да поеме някаква стъпка. Най-лесно е да кажеш, че си безсилен

Чакам да чуем какви стъпки ще предприемеш и ти казвам веднага какво ще се случи в последствие. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакам да чуем какви стъпки ще предприемеш и ти казвам веднага какво ще се случи в последствие. 

Ти не познаваш тези хора какви са, за да се изказваш толкова крайно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не познаваш тези хора какви са, за да се изказваш толкова крайно

Познавам ги, дори и в момента. Ще трябва да снимам клипче да видиш какво значи падение по собствена воля. Та чакаш решение какво ще направиш?? Аз не говоря просто така за коментарите. идея си нямаш каква е трагедия, но човек си я прави САМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, добре

Забравих, че вие тук всичко знаете

Не знам защо се ядосваш. Аз съм сериозен. Баща ми е в същото положение. Вярно все още не прекалява - УЖ, но крие алкохол по таваните или в мазата или в комшията докато майка ми е на работа. На два пъти се опита да и посегне пиян и последния път щях да го разглобя. Само оставаше една реплика в повече да ми каже, но се усети, че с него е свършено.. Сега пие уж с мярка. Цялото му обкръжение е такова. Ще те питам за ПОРЕДЕН път - КАК ще решиш проблема или ще ми казваш ОФФФФ вие все много знаете. Много знам ДА - ГАРАНТИРАМ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно щом много знаеш

Но аз със сигурност няма да се предам веднага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Jayashri написа:

Чудесно щом много знаеш

Но аз със сигурност няма да се предам веднага

Не говоря за предаване. Питам какво ще направиш!!! Давай съвет, който ще проработи!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говоря за предаване. Питам какво ще направиш!!! Давай съвет, който ще проработи!!!

От къде да знам аз кое ще проработи със сигурност ? Не познавам човека, не познавам и питащия

Но не мога да приема "Моите близки не се справиха, твоя също няма да се справи, живей си живота"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Не знам защо се ядосваш. Аз съм сериозен. Баща ми е в същото положение. Вярно все още не прекалява - УЖ, но крие алкохол по таваните или в мазата или в комшията докато майка ми е на работа. На два пъти се опита да и посегне пиян и последния път щях да го разглобя. Само оставаше една реплика в повече да ми каже, но се усети, че с него е свършено.. Сега пие уж с мярка. Цялото му обкръжение е такова. Ще те питам за ПОРЕДЕН път - КАК ще решиш проблема или ще ми казваш ОФФФФ вие все много знаете. Много знам ДА - ГАРАНТИРАМ. 

преди 6 минути, Емил Костов написа:

Познавам ги, дори и в момента. Ще трябва да снимам клипче да видиш какво значи падение по собствена воля. Та чакаш решение какво ще направиш?? Аз не говоря просто така за коментарите. идея си нямаш каква е трагедия, но човек си я прави САМ.

Емо!

Девойчето, което ти отговаря на всеки пост спи във Калдата. - денем и нощем. За нея единствено остава да са най важните, количеството постове, за да настигне каките. За два месеца, почти 4000 мнения, от които ни едно не струва.Както казват хората - празни приказки.. Ако беше попитала как бързо на натрупа още 4-5000 поста, щях да и кажа, но не се е досетила. Иначе, както е казала:  "Но аз със сигурност няма да се предам веднага". С моите 15 години в този форум, лесно забелязвам това. Девойчето нека не се обижда. Да си пише, на никого не пречи, нито помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде да знам аз кое ще проработи със сигурност ? Не познавам човека, не познавам и питащия

Но не мога да приема "Моите близки не се справиха, твоя също няма да се справи, живей си живота"

Тогава не казвай че говоря просто наизуст, че съм се отказал или че нищо не правя. И като казвам, че няма как да помогнеш на човек избрал алкохолизма значни не може да му помогнеш!

току-що, Колев60 написа:

Емо!

Девойчето, което ти отговаря на всеки пост спи във Калдата. - денем и нощем. За нея единствено остава да са най важните, количеството постове, за да настигне каките. За два месеца, почти 4000 мнения, от които ни едно не струва.Както казват хората - празни приказки.. Ако беше попитала как бързо на натрупа още 4-5000 поста, щях да и кажа, но не се е досетила. Иначе, както е казала:  "Но аз със сигурност няма да се предам веднага". С моите 15 години в този форум, лесно забелязвам това. Девойчето нека не се обижда. Да си пише, на никого не пречи, нито помага.

Стефо, това няма значение. Целта е да накарам хората да разберат, че всеки сам си избира какво да прави с живота си и как да се убива. Всеки сам си прави нещата. Няма как да помогнеш на наркоман, алкохолик да спре с това. Постоянно го виждам дори и в момента. Затова провокирам и питам как ще  се помогне и какво ще направи човек изпаднал в подобно положение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Колев60 написа:

Емо!

Ама ти сериозно ли си мислиш, че смисъла ми на живота е да съм като побърканите пенсионери наоколо ?

Защо не помислиш за приятни преживявания на 60+, вместо да злобееш така неотиващо на годините ти ?

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Тогава не казвай че говоря просто наизуст, че съм се отказал или че нищо не правя. И като казвам, че няма как да помогнеш на човек избрал алкохолизма значни не може да му помогнеш!

Изобщо не съм споменала, че говориш на изуст

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Jayashri написа:

Ама ти сериозно ли си мислиш, че смисъла ми на живота е да съм като побърканите пенсионери наоколо ?

Защо не помислиш за приятни преживявания на 60+, вместо да злобееш така неотиващо на годините ти ?

Мило момиче! Аз не съм от злобните хора и много от този форум биха ти го потвърдили. Много от пенсионерите, за които пишеш че са побъркани са по адекватни от такива като теб. А за приятните преживявания след 60+ години, аз си ги имам. Важното е ти когато ги стигнеш, какво ще е останало от теб. Много си смешна отстрани!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване