Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Търся помощ за изцяло нова конфигурация с хубав монитор. Предпочитам да има ССД (до 256 гб макс) за системата и някои програми. Другите неща ще са на хард диск (или два, ако е по-ефективно/евтино). Компютъра ще се ползва основно за игри и то не много взискателни, но си давам пространство за пробване и на по-нови и "гладни" неща.

Благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето боклук опс исках да кажа най-нисък клас устройство. Не че Kingston A400 не е същата история.

Разликата е че това е NVMe съответно се поддържат по-високи скорости (при работа с големи по-обем файлове) и ще грее повече от sata устройствата.

SATA варианта е това - https://www.vario.bg/patriot-burst-240gb-pbu240gs25ssdr

Edit; Ето някакво ревю - https://www.legitreviews.com/patriot-scorch-256gb-m2-nvme-ssd-review_205009

Edit; Бюджета и така е превишен но ако ще се дават повече пари за SSD аз по-скоро бих ти препоръчал Kingston UV500 вместо Kingston A400.

https://www.vario.bg/kingston-ssdnow-uv500-240gb-suv500-240g

Получаваш 2 години повече гаранция (5 вместо 3) и би трябвало да е с читав контролер ако не бъркам моделите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също си поръчах бюджетния patriot 240 GB SATA от варио, но с бързата доставка ще ми го доставят за седмица и 1 ден, въпреки че пише максимум 5 работни дни. Поръчах го във вторник наобед, ще го получа след 1 седмица в сряда - както и да го гледам, това са си 6 работни дни, ама иди че им обяснявай, те си знаят тяхното - при тях идвало за 5 дни от някакъв склад и затова така са го написали, нищо че при мен ще е на шестия ден. Иначе гледах ревюта в сравнение с други бюджетни дискове се държи уж по-добре, затова и се съгласих да чакам. Вземам го за експерименти, не ми трябва за нещо важно, затова реших да взема бюджетен модел и все пак да не е SU650 на ADATA, с които са пълни сервизите.

Ако не забравя, като го тествам ще пиша как се държи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е бърза доставка. Пише си 5 работни дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз чаках две седмици за доставка на процесор+рам+дъно, защото имало проблем с доставките от Франция, заради протестите на жилетките. Така ми казаха, дали ме излъгаха, не знам. :D

Та по темата, аз си взех едно ссд текласт, 480гб за 100лв, води се без контролер на паметта. Доволен съм и не намирам разлика с това на Адата sx950.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Roujin Z написа:

Не е бърза доставка. Пише си 5 работни дни.

Забравих да сложа кавичките. И не са 5, а стават повече дните. Само от вторник до вторник са 6, сряда стават 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Raze написа:

Аз също си поръчах бюджетния patriot 240 GB SATA от варио, но с бързата доставка ще ми го доставят за седмица и 1 ден, въпреки че пише максимум 5 работни дни. Поръчах го във вторник наобед, ще го получа след 1 седмица в сряда - както и да го гледам, това са си 6 работни дни, ама иди че им обяснявай, те си знаят тяхното - при тях идвало за 5 дни от някакъв склад и затова така са го написали, нищо че при мен ще е на шестия ден. Иначе гледах ревюта в сравнение с други бюджетни дискове се държи уж по-добре, затова и се съгласих да чакам. Вземам го за експерименти, не ми трябва за нещо важно, затова реших да взема бюджетен модел и все пак да не е SU650 на ADATA, с които са пълни сервизите.

Ако не забравя, като го тествам ще пиша как се държи.

От къде ги поръчвате аз като си поръчвам слушалки или облекло по интернет идва на другият ден . Независимо от кой сайт е на случаен принцип .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Това е от варио и то не за всички неща. Но повечето продукти си ги държат в някакъв склад, от който правят заявки веднъж в седмицата. На които пише доставка 5 дни се бавят, доколкото виждам понякога и доста повече от седмица. Примерно от горните връзки монитора пише, че се доставя за 1 ден:

https://www.vario.bg/aoc-24v2q

Докато паметта поне 5 дни:

https://www.vario.bg/corsair-vengeance-lpx-dimm-kit-16gb-cmk16gx4m2d3000c16

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Аз съм поръчвал монитор и SSD по-различно време и едното дойде на същия ден а другото на следващия.

Лично аз им правя евала че се стараят да дават някакви срокове за всяка част от сайта им.

Забелязах че някой хора се сърдят колко време се чака но тук поне са предупредени отделно ако искат всичко на куп 

ще се получи според най-бавната доставка. Това е неизбежно ако искат сглобена машина или просто да не плащат доставка за по-евтините части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах и потвърдих конфигурацията от първия пост на Roujin Z. Казаха ми пет дни, което не ми е проблем. Като сглобя машината ще пиша пак, ако не забравя. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заради паметта, дъното и кутията става забавянето.

Останалите части биха дошли на следващия ден ако се поръчат на два пъти като доставката им пак ще е безплатна понеже е над 200 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Пристигна SSD-то Patriot Burst 240, за което писах по-рано, монтирах го и споделям резултати от тестове. Скоростите на четене и запис си отговарят на описанието, тестовете дават добри резултати, windows 10 се инсталира и работи доволно бързо, но има нещо, което не ми харесва. Когато копирам повече информация (тествах с голяма игра 60 GB) и то я копирам от механичен HDD на SSD-то, скоростта в началото около 30 секунди е супер - около 170 мегабайта/секунда, но след това пада до 60 мегабайта/секунда и task manager показва натоварване на диска 100%, докато диска от който копирам се товари на около 40%. Имам различни портове на дъното - SATA 2 и SATA 3, сменях ги но проблема остава. С другото ми SSD Samsung Evo 850 500 GB нямам такива проблеми - за по-сигурно тествах със същите данни, скоростта не се промени. Изглежда евтиния контролер си показва магариите като се натовари. Температурата е ниска 33 градуса по време на спада на скоростта. Пробвах чрез софтуера им за нов firmware - няма. При четене няма такива проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И седмица по-късно още резултати от покупката: забелязах, че диска работи доста бавно при четене. Пробвах да копирам нещо от него на другото ми SSD Samsung 850 Evo 500 GB и в началото имаше добра скорост, която обаче в последствие падна под скоростта на механичен диск - 60 мегабайта/секунда. Правих си още експерименти и тестове и при някои скоростта падаше дори и под 20 мегабайта. Реших да му направя тест с Hard Disk Sentinel - ужасно много бавни сектори, още в началото на диска, като и по-нататък беше пълно с такива. Свързах се с варио, обясних им проблема и днес им го изпратих за замяна. Ще видим какво ще стане и ако пратят ново от същия модел дали ще има проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване