Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 7 минути, Танер Заит Расим написа:

От Емаг го взех за 40 лв не ми се занимава, ще си взема друг просто.

Е това е риска на прекалено бюджетните решения,не случайно са такива!Те толкова паднаха цените,че не си заслужава за 20тина лева да се търси толкова буджетен диск,ядовете и разправиите след това не струват тези 20 лева икономия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Слави Маринов написа:

Е това е риска на прекалено бюджетните решения,не случайно са такива!Те толкова паднаха цените,че не си заслужава за 20тина лева да се търси толкова буджетен диск,ядовете и разправиите след това не струват тези 20 лева икономия.

Така е, ще си взема Kingston от 70 лв на горе. 
Че се излъгах с този ADATA.

Защо си тъжен бе Колев :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е гаранцията, че ако дадеш 20лв повече, няма да е същия боклук? Избери SSD от утвърден производител, проучи за отзиви в интернет и чак тогава купувай. За Самсунг има много положителни мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.02.2019 г. в 22:18, Слави Маринов написа:

Ссд диска не умира така,при него всичко приключва изведнъж..........в уиндоуса е проблема най-вероятно,пусни проверка на системните фаилове.

и така умира, не винаги изведнъж. случвало ми се е както работи и компа увисва (под win). правиш ресет от бутона и пише че няма диск... изключване за 10 сек и ново вкл. и диска пак си е там, но при усулено четене/писане по диска пак изчезва... и тестовете ги правя под линукс (буут от флашка) и там компа не увисва, просто диска изчезва... а съм имал и случаи да прави лоши сектори, като форматирам всичко става ок, докато поработи диска и пак се появят...ssd с hirens няма как да се тества - там няма тулчета за ssd, a и досега не съм виждал туул под win дето да ми доказва че диска е накрая на живота си... така че тествам под линукс (четене по сектори и пълнене с zeroes/random)...

после пращане по гаранция със снимки от chkdsk /v или на резултата под линукс...

a-data са боклуци, почти никога не изкарват гаранцията... особено SU серията... всички дискове с  QLC NAND са боклуци, затова са евтини... ако искаш сигурен диск - самсунг ево или про...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, baitexpo написа:

И каква е гаранцията, че ако дадеш 20лв повече, няма да е същия боклук? Избери SSD от утвърден производител, проучи за отзиви в интернет и чак тогава купувай. За Самсунг има много положителни мнения.

Не ми се инвестира в личният много пари, като знам че е бюджетна пластмаса с Intel i3 .
Имам HDD, а SSD му е клонинг, ако ме предаде само ги разменям.
Знам за Samsung, ама скъпи са, само такива се ползват в по големи компании.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди седмица си поръчах Patriot burst 240 GB от варио. Онзи ден гледам нещо много падат скоростите като пробвах да копирам голям файл. Пуснах му hard disk sentinel да тества повърхността и пълно с бавни сектори, на места скоростта падаше до 15 мегабайта - толкова и USB 2.0 не пада. Обадих им се, пратих го обратно вчера и да видим тези дни какво ще стане. Така че тези евтините все някакви проблеми правят. Иначе имам Samsung Evo 850 500 GB, вече го ползвам 3+ години, още работи без грешка. На лаптопа имам 240 GB Micron 1100, също работи без проблеми, дори на майка ми на лаптопа съм сложил една стара ADATA 3+ годишна 120 GB и също още си работи, но на тези най-евтините новите въобще не може да се разчита, а уж този patriot го гледах малко по-добре от евтината adata, ама май е същия боклук. Така че по-добре дай 20-30 лева отгоре, но да знаеш, че поне вземаш нещо малко по-добро, а не съвсем боклук. Реално това ssd Patriot го взех да си правя експерименти, не ми трябва особено, иначе нямаше да взема толкова евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, the professor написа:

и така умира, не винаги изведнъж. случвало ми се е както работи и компа увисва (под win). правиш ресет от бутона и пише че няма диск... изключване за 10 сек и ново вкл. и диска пак си е там, но при усулено четене/писане по диска пак изчезва... и тестовете ги правя под линукс (буут от флашка) и там компа не увисва, просто диска изчезва... а съм имал и случаи да прави лоши сектори, като форматирам всичко става ок, докато поработи диска и пак се появят...ssd с hirens няма как да се тества - там няма тулчета за ssd, a и досега не съм виждал туул под win дето да ми доказва че диска е накрая на живота си... така че тествам под линукс (четене по сектори и пълнене с zeroes/random)...

после пращане по гаранция със снимки от chkdsk /v или на резултата под линукс...

a-data са боклуци, почти никога не изкарват гаранцията... особено SU серията... всички дискове с  QLC NAND са боклуци, затова са евтини... ако искаш сигурен диск - самсунг ево или про...

Много от симптомите ми са познати, и да SU серия е, и да прав си не стават за нищо, скапа се след една седмица.

С Евота имам опит, отлични са .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Танер Заит Расим написа:

скапа се след една седмица.

Е  до две седмици можеш да го върнеш без обяснение.:)А и тези в емаг са прословути мизерници,нищо чудно да са ти дали именно върнат такъв,напълно в стилът им,да пробват ,ако мине.Веднъж им сърбах попарата,ама върнах стоката още на другият ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Слави Маринов написа:

Е  до две седмици можеш да го върнеш без обяснение.:)

Е аз до последно мислех че 10 не се разбира с него :D
Сега съм със 7 и ви пиша от бюджетният ADATA.
Препълнен до горе, имам некви 4 гб фри :D
Но  не е умирал от януари :D
Умира тотално под 10, рекорда с 10 е месец, но и за един ден се е сривал с 10, със 7 само системни грешки и бавни скорости но не мре.
Ще изкара избута така, мисля да си взема реновирам бизнес клас HP или Dell, там вече ще си мушкам Eвота .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Танер Заит Расим написа:

Препълнен до горе, имам некви 4 гб фри

Еееее,това не е добре и може да е проблем,хубаво е поне 10-12% да останат свободни,ако може и повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Слави Маринов написа:

Еееее,това не е добре и може да е проблем,хубаво е поне 10-12% да останат свободни,ако може и повече.

Не не е от това, просто серията не става за нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах Samsung Evo 860 240gb, надявам се, че с него няма да има ядове. :D Но така и не разбрах защо цената му е наполовина на 850 Evo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Atheros написа:

Аз си поръчах Samsung Evo 860 240gb, надявам се, че с него няма да има ядове. :D

Няма да имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така.. Взех си Evo 860, инсталирах Windows 7 и пак същия проблем.. Забелязах, че и на лаптопа ми го прави (hp elitebook 6930p със същия windows 7, но той е с HDD). Усъмних се дали има някаква връзка с това, че използвам Basic темата (на лаптопа я използвам просто, защото е със слаби характеристики), а причната да я използвам на настолния е, че съм с два монитора (144hz и 60hz) и при включено Aero (а също и при Windows 10), когато пусна youtube (или просто има някакво движение на екрана) на 60hz-овия, другият и той се локва на 60hz). Реших да пробвам Aero-то и там го няма проблемът със залепващите прозорци. При Classic темата отново го има. Така че се оказва, че проблемът няма нищо общо със SSD-то, а е свързан с desktop composition, който го има при Windows 10 и Windows 7 с Aero, а липсва при Basic и Classic темите. Очевидно програмите, при които забелязвам проблема (chrome, steam, discord) са направени да работят с desktop composition и правят проблеми при basic/classic темите на Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.02.2019 г. в 23:22, Atheros написа:

Пак се появи същият проблем :( Явно просто на SSD-то му е минало времето.

received_777723459257724.jpeg

received_2249209545346145.jpeg

От това, което аз виждам, според мен имаш проблемен виедо драйвър, на 80 процента съм сигурен. Дори и да ти е китайско нещото и то долно, Windows си мигрира файловете и при инсталация вижда пък къде има грешки ( ако има ) и ги записва като неактивни сектори, след кеото ги отбягва и дори не ги показва, като налична памет. АКО все пак е записало на грешен сектор НЯМАШЕ изобщо да стартира, щом замръзва и се получават тези ефекти, ми прилича точно на проблемен драйвър. Опитай с друга версия, ако имаш две видеокарти и опция бридж по между им, опитай да позлваш само една от двете например, тествай да разбереш с коя ще работи по-добре. П.П. Процесите се зареждат във временната памет както и във видео паметта, всички останали елементи и кодове заминават при нужда  във виртуалната т.е. чак тогава на диска. И където и да се записват при закриване на процес, графичното изобразяване се премахва ( като текущото / отворено приложение / графичното изобразяване си е виео паметта, а не рам или виртуална памет ), т.е. останалото дори и да седи на диска, прозоерца ти трябва да е изчезнал, а при теб не изчезва. Просто всички факти водят според мен до този извод.

П.П.2 При тази тим памет грешки не се появяват с времето, а ако има такива те са си там още от производството му и се установяват ако се проведът тестове за запис на данни до максималния капацитет, които обаче при евтините не се правят ;) . Но както казах Windows умее да ги заобикаля и изключва. Давам пример, имам си една работна флашка с 32 ГБ памет, китайче за преинсталации, която ползвам, до веднъж я напълних с 20 ГБ информация, след това добавих още и ... проблема излезе, имаше записани файлове... ама ги нямаше, изображенията като обекти ги имаше, но бяха празни ,текстове документи, повредени видео файлове и други, програмите бяха цели обаче... Това го направих още 1-2 пъти, със подобни резултати, като последния път реших да сложа 5 операционни системи наведнъж ( multi OS instalation ), като в последствие само 3 от тях работеха : D : D : D : D  Със всичко това се оптивам да ти кажа, че ако имаше роблем на SSD-то, то щеше да го разбереш още в началото ;) и винаги щеше да си го има.

на 10.03.2019 г. в 13:20, Atheros написа:

Така.. Взех си Evo 860, инсталирах Windows 7 и пак същия проблем.. Забелязах, че и на лаптопа ми го прави (hp elitebook 6930p със същия windows 7, но той е с HDD). Усъмних се дали има някаква връзка с това, че използвам Basic темата (на лаптопа я използвам просто, защото е със слаби характеристики), а причната да я използвам на настолния е, че съм с два монитора (144hz и 60hz) и при включено Aero (а също и при Windows 10), когато пусна youtube (или просто има някакво движение на екрана) на 60hz-овия, другият и той се локва на 60hz). Реших да пробвам Aero-то и там го няма проблемът със залепващите прозорци. При Classic темата отново го има. Така че се оказва, че проблемът няма нищо общо със SSD-то, а е свързан с desktop composition, който го има при Windows 10 и Windows 7 с Aero, а липсва при Basic и Classic темите. Очевидно програмите, при които забелязвам проблема (chrome, steam, discord) са направени да работят с desktop composition и правят проблеми при basic/classic темите на Windows 7.

И това мнение ме кара да си мисля пак за проблемен драйвър.... Без значение с каква тема си, дори и голата като на 98 изгледа, трябва програмите да работят. Няма такъв филм, да са направени да работят с някаква тема на Windows. при положение че аз например си работя с тази тема или с бейсик която както казах прилича на едновремешния 98 ;) А тия движения на екрана и тем подобните пак докарват до същото ми мнение..... Колкото до ''локването'' ( такава дума в българския няма ), не забравяй, че на всеки монитор можеш да си зададеш честотата на която да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване