Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Въпроса ми е следния, имам два компютъра свързани към един wifi рутер посредством локален кабел.Целта ми е да свържа други два в тяхната локална мрежа с минимално опъване на кабели.

Разстоянието между компютрите е около 250-300 метра и са в различни сгради.

Възможно ли е да се сложи устройство което да улавя wifi сигнала на рутера и от него да се пуснe локален кабел към антена

https://www.senetic.bg/product/LOCOM2?fbclid=IwAR0zFuiZ-wT_pMmYVxlJeTnhEbL5zH50d7PJ2MgVngHoJROFPDWZFXvz_XI

която ще усилва сигнала така че да могат да се свържат другите компютри.

компютрите ще ползват това https://www.altech.bg/bg/product/40653?fbclid=IwAR1GY_mN4iPVbpXYqZgoTugtxmdB4evZVITB5dVXyKAjxoJ8ESP16LN_IaA

за свързване към антената.

И така реализируема ли е тази идея?

И какво би било това устройство, което ще улавя сигнала и ще пуска по кабел към антената?(с Wifi repeater?)

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Два броя от Локо-то и един обикновен суич (ако комповете ще са по кабел), или някакво АР за втората сграда

ПС: Трябва да имаш пряка видимост между двете Локо-та. Може да пробваш първоначално с едно локо (в режим "Station"), но в градска среда се съмнявам в резултата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги се почва със схема, точни размери, точни модели на това какво имаш, точно местоположение и препятствия между тях.

За схема - draw.io

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.02.2019 г. в 13:02, plamen_petrov_80 написа:

Винаги се почва със схема, точни размери, точни модели на това какво имаш, точно местоположение и препятствия между тях.

За схема - draw.io

Здравей, проекта за структурното окабеляване ли ще му правиш?

:D

Ta по въпроса,  ако говорим за гигабитова връзка и искаме да сме професионалисти, между сградите се опъва оптичен кабел тип  single mode понеже разстоянието е шорт!
Ако искаме да сме много готини професионалисти и имаме кеш, опъваме оптичен кабел между двете сгради и детерминираме двата му края в ODF Optical Distribute frame, по наш вкус си избираме какви да са изходите за SC или LC тип пач кънектори.
И кеф ти пасивни препачвания и си връзваш квот както щеш между двете сгради!

Но това ще излезе скъпичко и ще отпадне, може да се подходи с два суича,  като между дях се опъне пак оптика но с медиаконвертори!
Но пак ще е скъпичко но ми се струва най доброто решение!

Тук намесвате Wireless решения с наностейшъни и локота, ама това е смешно бре!

За 300 метра жичен сигнал ще праскате в 2.4 или 5  гиги уаерлес и после пак ще я ловите и праскате в жица?

Може и ще стане и така и пак със суичове в двете крайни точки  или само в едната, в първата точка може да се вържеш директно по жица към рутера, обаче  пак ще излезе скъпичко, защо ли си мисля че опъване на оптичен кабел с медиаконвертори ще излезе същото като цена за две уаерлес антени?
Но пък качеството ще е по добро?

За мен решението е да се опъне оптичен кабел от точка А до точка Б с медиаконвертор а кабела да се изолира добре с гофра!
В точка А имаш рутер към който имаш два закачени писита, ако имаш свободен порт, на този порт закачаш меден кабел отиващ в медиа конвертора, от медиаконвертора оптичен кабел отива до медиаконвертор в точка Б, от там меден кабел пускаш до суич 5 портов или 8, колкото ти кеф щеш!
За този суич закачаш двете нови писита и заспи комуникейшъна до нета !

Ако ще се опъва 100 мегабитова връзка, мисля че ще се впише в бюджета като съотношение цена качество!

Може да опитате и по евтино да се мине и само с медни кабели!
Но не е редно да се надвишават 200 метра.
Трябва хубаво да се подбере медният кабел, и да не се премине прага на възможностите му, ще е неудобно за изпълнение понеже ограничението на кабела в дължината,от това ограничение може да се избяга само с активно оборудване  по средата, примерно суич но ще трябва да се прави телекомуникационна кутия, ще трябва да се търси ток, и да се  монтира суич.

Та медиаконвертори два броя,  два sfp модули single mode duplex lc тип, 1 single mode lc тип оптичен кабел 350-400 метра дълъг, един 5 портов суич, гофра за оптичният кабел колкото е нужно 350-400 метра, и ще заспят нещата!

Вече тук размерите според реалната среда и от къде какво ще прекараш се преценява на място.

За това хващаш някоя кабеларска фирма да ти опъне кабела ако не ти се занимава и ходиш само да подвържеш активното оборудване ;)
Чиста работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване