Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Когато съм във facebook не мога да гледам клипчета.
Същият проблем го имам и в сайтовете за онлайн филми.
Изисква да изтегля Flash player за да мога да гледам.
Инсталирам го като добавка за Mozila,но не става.
Ползвам я под ОС Win XP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени ОС или намери уеб браузър който ще може да работи на ХП и по новите стандарти (по-трудното до невъзможното).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си Flash player от сайта на Adobe, като му зададеш за кой браузър.

С коя версия си на FireFox?

Ако нищо не помогне пробвай с друг браузър - Maxthon, Vivaldi, Internet (Chromodo).

По-нова ОС може ли да се сложи на системата ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mozila 52.9.0 esr  x86 bg
Може и да стане с някоя по-нова,но самите ОС не ми харесват.Предполагам,че
ще се наложи и ъпрейт или дори ново PC.Не ми се занимава.

Идеята с инсталирането от сайта беше добра.Вече вървят филмите онлайн.
БЛАГОДАРЯ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не ти се занимава, как очакваш да се случат нещата от само себе си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това,което не казах е че не мога да си го позволя финансово.
Преди всичко беше ок и добре.Сега трябва на 2-3 години да си купуваш
нов компютър или лп......то трябва да е на изплащане,че с тия цени
трудно.Компютър на изплащане,кола на изплащане,жилище на изплащане,
телефон на изплащане...живот на изплащане.Отгоре на всичкото всичко
се променя и поскъпва.Ако взимах по 2-3 к нямаше да го правя на проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо реши така? Кога е това преди - 10 години? Аз съм с процесор от 2012 година - това са вече над 6 години и видеокарта от 2014 година. Все още мога да си подкарам абсолютно всичко, дори и най-новите игри на високи+ настройки с над 50-60 кадъра и 1080p резолюция. Да не говорим, че с втора употреба дори по-слаби и по-евтини компоненти могат да се подкарат най-новата ОС и дори и игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Athlom  II X2 250 3,01 Ghz
2 gb ram
1 tb hdd сменен преди 1 година поради повреждане.
вградена видео карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7-ца ще работи на това, а ако му вземеш малко памет - според дъното и т.н. което не си споменал, ще работи и по-добре.

А реално може да запазиш диска и да го сложиш е една 200-250 левова система която ще може да работи с всяка ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора все още става, но е на границата да престане да е актуален. Паметта е малко и вграденото видео харчи част от нея...

Ето нещо евтино, към което може да се  прибави и твърдият диск от настоящата конфигурация. Дори, биха могли да се поръчат избраните компоненти без кутията и да се използуват наличната кутия и захранване, така цената спада до около 333лв(с отстъпката).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също е вариант да се вземе някоя маркова машина с I5 второ поколение или по-нов за около 230+ лева:

https://ardes.bg/upotrebyavani-kompyutri/kompyutri-vtora-upotreba/intel-core-i5,intel-xeon

Дори и I3 процесор ще е достатъчен за филми и интернет:

https://ardes.bg/upotrebyavani-kompyutri/kompyutri-vtora-upotreba/intel-core-i3-2-yadren

Вариант е и лаптоп:

https://plasico.bg/употребявана-техника/лаптопи-втора-ръка/filter-10217

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филмите онлайн тръгнаха...обаче постоянно се върти едно кръгче.....та свят ми се зави.

От какво може да е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега пък звука изчезна на кратките клипчета във facebook

На филмите е точно посредата.
Интернета е жичен.Не е 3-4G или wireless

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Raze написа:

Дори и I3 процесор ще е достатъчен за филми и интернет:

Дори и двуядрен пентиум 6 поколение е достатъчен за филми от интернет.
Без никакви нужди от външна видеокарта.
Имам такъв вкъщи и нищо му няма, праща даже успешно видеосигнала към 50 инчов телевизор да гледа хлапето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на xp вече няма поддръжка на браузърите. щом не става с FF esr 52.9.0 (на тоя последни спряха поддръжката) значи няма да стане с никой браузър. отделно че на повечето сайтове вече се спира TLS 1.0 ,  а windows xp поддържа само нея и с който и браузър да си получваш съобщение че конекцията е отказана...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, zliat написа:

Това,което не казах е че не мога да си го позволя финансово.
Преди всичко беше ок и добре.Сега трябва на 2-3 години да си купуваш
нов компютър или лп......то трябва да е на изплащане,че с тия цени
трудно.Компютър на изплащане,кола на изплащане,жилище на изплащане,
телефон на изплащане...живот на изплащане.Отгоре на всичкото всичко
се променя и поскъпва.Ако взимах по 2-3 к нямаше да го правя на проблем.

Според това което пише за процесора ти тука

https://www.ldlc.com/fr-be/fiche/PB00107356.html

ще си бачка още дълго време за филмите ти от интернет.
Няма нужда да си купуваш нов компютър, малко РАМ може да сложиш ако искаш.
А ако не ти се разправя с пиратска версия на Уин 7, еми братче слагай като мен ( на три компютъра ) Линукс Минт Соня 18 и всичко ще ти работи с браузърите последната им версия. Безплатни са тия цял живот и всичкият софтуер за тях.
Щом като 11 годишният ми син може да го ползва, той преди беше с Уин 10, значи и ти имаш право на същото, ако жена ти не ти го забранява и не те заплашва с развод, ако не вижда Уиндоус на домашния компютър.

И не им вярвай много на големите разбирачи дето са се разписвали тука, те че разбират разбират, ама имат професионално изкривяване на възгледите им относно техниката. На тях им трябва само най-най-якото, иначе се мръщят. 
Компютър от който пиша сега е купен 2010 година с Уин 7 е дошъл. Ако аз ги слушах разбирачите, ще е трябвало да съм го сменил още преди 4 години, щото е бил морално остарял. Е и кво като е остарял, показва ми видео от интернет без проблем ?
Не им се давай на продавачите на компютри, да си намерят други клиенти, ти си гледай твоя финансов интерес.
Па и стари щайги искат да ти пробутват, щото ги внесли на кило от западняците, които ги изхвърлили като непотребни за фирмите им. Абе продава им се на хората, пари им трябват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://shop.itr.bg/products-10082-2/Компютри.htm за 40лв отгоре ти инсталират лицензен 10 (ще ти издадат и фактура, но трябва компютъра, който избереш да има поддръжка на 10, минимум с i3 процесор)

https://www.itr.bg/win10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Белгиеца как сравняваш двуядрен процесор 6 поколение с умрелия двуядрен атлон от преди 10 години. Та дори двуядрен Core 2 Duo е в пъти по-добър, да не говорим за Core Quad. С този процесор е достатъчно да отвори някой по-тежък сайт или да пробва да пусне клип с HD резолюция и компютъра му ще спре тотално. Да не говорим за гледане на филми с по-високо качество, особено както е и с вградено видео. Кажи ти точно какъв процесор ползваш с каква видеокарта и с каква резолюция гледаш клипове и филми да видим дали имат нещо общо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм на втория вариант - 1-вата конфигурация от подписа, но на линукс (lubuntu)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Raze написа:

@Белгиеца как сравняваш двуядрен процесор 6 поколение с умрелия двуядрен атлон от преди 10 години. 

Виж сега, аз съм много гадно копеле, прецаквам ти усилията моментално по следния начин.
Авторът на темата да си свали ето това и да го запише на УСБ бутваща флашка:
PCLinuxOS
След което оставя флашката закачена към компютъра и го спира  и пуска отново, като в началото избира от менюто на биоса да се зареди компютъра от флашката. Като се зареди отваря Модзила Лисицова и гледа дали му вървят видеата във Фул ХД от Ютюб например. Ако му вървят, просто не му дреме за твоето мнение и си слага един Минт и е шапка на тояга.
А те най-вероятно ще му вървят. Може и с флашка с Минт на нея да подкара компютъра, няма нужда да е инсталиран и с него да пробва също. Давам първо за проба PCLinuxOS защото в качеството му на Live DVD е по-приятен за временно ползване, всичко е нагледно, все едно е пуснал Уиндоус пред него. Лисицата е долу вляво и само клика на нея. То може и на презаписващо се DVD-RW да е записан , не е задължително да е на флашка. 

Видя ли сега как увисваш във въздуха, язък ти са познанията, като не си предвидил, че някой гадняр белгиец ще го научи как да не си харчи парите на вятъра. А човекът ясно е заявил, че не иска да харчи пари за нов компютър.

А ако мониторът му не е 1920х1080 пиксела, тогава може и 720р ХД видео да си гледа. То и на фул ХД монитор пак може да си гледа 720р видео, а това го могат даже едноядрени процесори, ехееее ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко трудно ще стане това само на процесор и то едноядрен и стар. Ти пак не ми каза каква ти е конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, zliat написа:

Mozila 52.9.0 esr  x86 bg
Може и да стане с някоя по-нова,но самите ОС не ми харесват.Предполагам,че
ще се наложи и ъпрейт или дори ново PC.Не ми се занимава.

Идеята с инсталирането от сайта беше добра.Вече вървят филмите онлайн.
БЛАГОДАРЯ!!!

С XP Sp3 Pro /Intel Core2 Duo E4600  x 2.4GB/ 2GB RAM/ 80GB HDD , 4г. "втора ръка" - нямам проблеми с гледане клипове във Фейсбук с FireFox v.34.0.5(x86 bg)/ 81.89MB, както и с  Google Chrome v.49.0.2623.112/ 457MB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Малко трудно ще стане това само на процесор и то едноядрен и стар. 

Лятото на 2017г. преди да реша да купя нови части за хлапето и да му сложа пингвин вместо уин, пробвах точно 720р видео и работеше на едноядрен с външна видеокарта.
Нека питащият да пробва моя цяр и да докладва какво се получава, после пак ще разтегаме локуми.
Това дето съм му го казал върши работа и за посещения на опасни сайтове, ако си е откачил твърдия диск от ел. захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване