Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

А автора на темата ползва вградена в дъното видеокарта, ако не си забелязал. А и става въпрос за видео през браузъра, което товари много повече, особено през флаш плеъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След инсталирането на Adobe Flash player от сайта му филмите от сайта filmi2k тръгнаха,
обаче се появи това шибано кръгче посредата на плеъра-вижда се на снимката.
9507028X.jpg

Интернета е жичен т.е. с кабел.

Ъпдейт:
Някои клипчета във facebook имат звук,други не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не тача гледането на каквото и да е видео в браузър. Има доста приставки и програми за сваляне на видео съдържанието и гледането му с локален плеър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, zliat написа:

След инсталирането на Adobe Flash player от сайта му филмите от сайта filmi2k тръгнаха,
обаче се появи това шибано кръгче посредата на плеъра-вижда се на снимката.
9507028X.jpg

Интернета е жичен т.е. с кабел.

Ъпдейт:

Ползвай добавки които форсират ползването на флаш за всяко видео (ако може).  Процесора не става вече. И аз търкалях със нещо като твоето, но на Линукс. ОС е без значение, новото иска нов хардуер. Но това което за геймърите е "не става", то баш си става доволно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, zliat написа:

Така ще е като не искаш да го оправиш, твоя си работа, най-накрая от инат ще си купиш на старо нещо да отървеш някой от него.
Колкото повече се инатиш, толкова по-зле ще става. Отделяй всеки месец по някой лев, да посъбереш парици, щом като не искаш да ползваш още 10 години същия компютър.
Микрософт и големите производители на маркови компютри имат сделка старите Уиндоуси да не бачкат повече, та да си купиш нов компютър, в който пак ще има същата боза, ама по-гадна и кисела.
Аз имам и 7 и 10 с лицензи, ама почти не ги ползвам. 

И ако не е тайна, каква антивирусна върви на твоя ХП ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почвам да се чувствам като учебник.До преди да ми се повреди диска бях с Nod 32 4.8....нещо си....
голяма досада беше с ъпдейтите...че изюри и пароли трудно се намираха активни.
Сега след смяната съм с Avast,но мисля да я сменям.
Прочети пост 6 от темата.Имам желанието да оправя това със звука,но нямам представа как.
Все още нямам Юторент,офис пакет.Компютъра си е супер за интернет,клипчета,чат и някои леки игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, zliat написа:

Имам желанието да оправя това със звука,но нямам представа как.

Ами проблемът е че си забравил да го поизучиш този толкова скъп на сърцето ти ХП.
Хората си правят image на двърдия диск , та като се скапе да върнат всичко до положението в което е работил.
В самия Уиндоус ХП има една функция за връщане на системата към задна дата, ама не винаги се оправя и антивирусната се прецаква, трябва да се преинсталира. 
Да преинсталираш ХП може да стане че не се активира, случва ми се така през 2017г., нищо че имам ключета работещи от преди. Просто микромеките са решили че не трябва да се ползва повече ХП.
Абе изобщо тоя ХП е толкова овехтяла работа, че не знам що се мъчиш с него.
Твоя си работа, имаш компютър ама не искаш да го ползавш с по-модерна операционна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе кво съм чел, ми то можело "да носи на бой" още бая време. Що си се забил на ХП?

А иначе "добра подборка" на софт искаш, ем да е антика компа, ем да носи крилати ракети от бъдещето - така каквато и да е ОС, все ще "топи носа под вода". Е, поне флаш плеър скоро (в близкото бъдеще) няма да може да му инсталираш  (официално).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами човекът вероятно е яко скаран с разбирането на софтуерно поведение. Ако го мързи точно колкото мен, ама не е имало период в живота му когато да му е било интересно да понаучи нещо за поведението на операционните системи, еми сега му е пълна мъгла що не бачка както той си мечтае да е.
Познавам много хора в реалния живот които имат естествено отвращение към всичко което им прилича на техика. За тях една кутия трябва просто да работи и точка. Ако не работи или се отказват да я ползват, или купуват друга и готово. Питащият все пак пита, ама има други които ги е срам и да питат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не поправям работещи неща.Не купувам нови,когато имам работещи.
Ползвам,това,което имам.
Не желая по-нова операционна система поради причини,че виждам как се държи
компютъра след инсталирането на по-нова операционна система-забива,едвам
мърда,забавя,има необходимост от загряване софтуерно....и това е само на повърхността.
В дълбочина или скрито от потребителя остава това,че си постоянно следен,което
е и причина за горните проблеми.Просто чакам да се появи следващата операционна
система в която това го няма....и или я намеря.
Сега ми стига само като напиша в някой чат "бира" и почва една вълна от реклами
във всеки сайт и на всички възможни места.Не мога да разбера защо трябва да бъда
следен след като не съм извършил никакво престъпление.Да имат достъп до моите
идеи,които записвам на компютъра ми.Ако не мога да пиша на него,то бих станал
затворник на компютъра си.Имам нужда от виртуална и дигитална свобода и лично пространство.
Усещам,че именно това се опитват да отнемат корпорация като Mircrosoft

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zliat написа:

мърда,забавя,има необходимост от загряване софтуерно....

Я сложи Линукс Минт за проба, и виж дали ще забива.
При налични Уин 7 и 10 на два различни компютри, съм сложил Минт на три компютъра вкъщи, нищо че и 10 ще върви на тях.
Ти просто ми изглежда че си леко алергичен към разучаването на операционните системи и не си разбрал че има и друг свят различен от този на микрософт. За твое сведение смартфоните са на Андроид, няма начин да им сложиш Уин ХП. А пък приемниците позволяващи да не плащаш за гледане на абонамент за кабелна телевизия, работят под Линукс Енигма 2 например. Няма нито един на Уиндоус ХП.
Нямаш точно никакъв шанс да продължиш безкрайно да си живееш в миналото.
От микрософт нищо добро не чакай, сменяй вярата навреме иначе само се самонаказваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, zliat написа:

Не поправям работещи неща.Не купувам нови,когато имам работещи.
Ползвам,това,което имам.
мърда,забавя,има необходимост от загряване софтуерно....и това е само на повърхността.
В дълбочина или скрито от потребителя остава това,че си постоянно следен,което
е и причина за горните проблеми.Просто чакам да се появи следващата операционна
система в която това го няма....и или я намеря.
във всеки сайт и на всички възможни места.Не мога да разбера защо трябва да бъда
следен след като не съм извършил никакво престъпление.Да имат достъп до моите
идеи,които записвам на компютъра ми.Ако не мога да пиша на него,то бих станал
затворник на компютъра си.Имам нужда от виртуална и дигитална свобода и лично пространство.
Усещам,че именно това се опитват да отнемат корпорация като Mircrosoft

Точно! С "погребания"  и неподдържан от Ms  XP и по-горе подробностите в поста ми обработвам, пращам в Youtube и плейвам от там и другаде - ето примерно едно създадено ми клипче преди ок.3ч. с прием на турския  DAB+ 

Заб. Качеството на картината и звук естествено не е както в оригинала, но клипът е правен с обикновен евтин стар фотоапарат, не подходящо осветление към приемника...

Ползвал съм Any Video Converter и VLC Player.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, zliat написа:

следен след като не съм извършил никакво престъпление.

Ми те рекламите в сайтовете от М$ ги пускат , когато не насмогват да анализират твоята телеметрия. Така че по-добре да ги има и да знаеш, че се мъчат с тебе. Тъй съм чувал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...