Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! На предния панел на кутията има два usb порта - 3.0 и 2.0. На гърба са осем броя и всички работят перфектно. Проблемен е само един от предните - 3.0. Всички варианти за софтуерен проблем са тествани, даже е обновен и БИОС на дъното. Не съм запознат как се свързват с щифтове към дъното тези предни портове. Но въпросът ми е: Има ли вероятност при неправилно свързване да не работи само единият? Не знам как да го проверя.

Благодаря за отговорите!

п.п. Да допълня. Всичко е ново. Този порт го пробвах веднъж и той не работи. От време на време "зацепва" . Но от няколко опита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш два варианта:

1 - кажи каква е дънната ти платка и да ти кажем къде точно да погледнеш

2 - сам намери ръководството на дъното, отвори капака и виж дали там където трябва да е свързано USB 3.0 има включено нещо. Може и да тръгнеш от порта на дъното и да проследиш кабела дали виси или е включен.

Иначе - да, USB 2.0 и 3.0 се включват на различни места, така че е възможно да работи само единия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е вероятно дъното да няма USB 3.0 конектор за свързване към преден панел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно Gigabyte B450AorusM . Другото нещо, което мисля, но не знам принципа как работят е следното. На проблемния порт определени флашки 2.0 се закачат и работят, други особенно с по-голям капацитет не. Още нещо - външен хард дииск 2.5 инча в кутия с usb кабел 3.0 не може да се активира. Пробвах го в съседния порт 2.0, там работи?! Говоря за портовете на кутията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето Ви дъното в PDF формат. Не мога да кача фаил над 3 мегабайта затова ви давам как да си го изтеглите: В Google пишете така:  gigabyte b450 aorus m review pdf

Третият линк е вашият.  Изтегляте подробно описание на дъното и на страница 12 са посочени всички връзки  Куплунзите са 9 и 10 а вашите - 16 и 17 - за лицевия панел.

ScreenShot002.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намираш в кутията свободно мотащ се конектора за USB 3. и го свързваш към конектор 16 на дъното (на снимката по-горе)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето конектора на дъното какво представлява като изглед. Страница 18

ScreenShot005.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже съм "техничар" ви пращам снимки. Всичко изглежда свързано както трябва.

https://imgur.com/a/RLoDB2s

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Позната история - проблемът е в кутията, и по-точно в електрониката на предния панел за тези USB портове.

Или сменяй кутията или най-просто си вземи един USB-A удължителен кабел и изведи порт изотзаде отпреде. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя е в гаранция. Така, че сменям кутията. Ако трябва ще доплатя повече, но трябва да взема качествена. :mad: Ето в момента каква ползвам цък. Но каква да взема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

51JJK+mvBBL._SX522_.jpg

С Deepcool не би трябвало да има проблем.

Имам усещането, че от страната на външния порт не е куплиран добре кабелът.

iQu1QEH.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, GermanecaBG написа:

Тя е в гаранция. Така, че сменям кутията. Ако трябва ще доплатя повече, но трябва да взема качествена. :mad: Ето в момента каква ползвам цък. Но каква да взема?

По добре би било, ако беше снимал кабелите, идващи към дъното И плочката на лицето, на която са usb портовете Или не ти контактува куплунга към дъното или има някакво объркване на плочката на лицето с USB портовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок. Ще видя дали може да се намести. Дано да е това, че не ми се занимава. Ако не се оправи сигурно ще си го оставя така. Все пак имам още девет порта...е три са заети..:)  Единствено ме е яд, че е удобно за ползване.

Благодарност на всички за помощта! :yanim:

преди 4 минути, Колев60 написа:

По добре би било, ако беше снимал кабелите, идващи към дъното И плочката на лицето, на която са usb портовете Или не ти контактува куплунга към дъното или има някакво объркване на плочката на лицето с USB портовете.

Ок. Ще се постарая да го снимам. Така и така пак ще го отварям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да върна отговор за пробите, които направих. Буксите ги извадих, след това поставих наново. От тогава въпросния usb порт работи с почти всички устройства, които поставя там. Защо "почти", защото например една флашка 32GB goodram не иска да зацепи каквото и да правя. Същото е и със слушалки Plantronics, там не работят и ползвам друг порт. Относно флашката. Пробвах я празна fat32, после със запис, след това я форматирах в ext4, но в този порт (с останалите няма проблем) не се показва в Долфин мениджъра. Когато ползвам конзолата се вижда като не монтирана, но при опит да я монтирам - не позволява. Взех един вътрешен диск с Уиндоус 10 свързах го с дъното. Стартирах Уин после поставих пак флашката (форматирана във fat32) и излиза грешка или въобще не индикира за поставено устройство.

С други флашки и външни хдд портът работи, така че повече не ми се занимава. Извод: има вероятност електрониката в предния панел да не работи коректно. (отбелязано е по-горе от @whitepixel)

Това е само за информация, ако някой има подобен проблем да прочете. Благодаря за съдействието на участвалите и отделили от времето си да пишат тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Опитвам се да копирам 7 гб. файл в една флашка, която има около 14 гб. свободно място - не стана. Пробвах с формат и прочие на NTFS дава грешка, както и да е - пробвам с друга (64 гб.), на която имаше около 6 гб. свободни, изписа ми че ми трябва още поне 1 гб и малко да събера файла - окей, изтрих малко неща - сега има около 10 гб. свободни, но все още ми изписва, че няма място...
      Нещо системата ли ми е прецакана или...?
    • от Simply Red
      Здравейте!
      Тъй като наскоро се сблъсках с проблем с размера на флаш паметта ми след като си правих една буутваща флашка и след неуспешен опит с форматиране (от опциите на Уиндоус) да го поправя той си остана, аз се поразрових и прилагам тук моето решение за всички, които в бъдеще имат този проблем. Намерих безплатната програмка BOOTICE която дори няма нужда от инсталация.
      Давам програмката по-долу.
      1. Стартираме Bootice от .exe файла (не се налага инсталация)
      2. Избираме USB флаш устройството
      3. Кликваме на "Parts Manage" бутон
      4. Кликваме на "Re-Partitioning" бутон
      5. Избираме опцията "USB-HDD mode (Single Partition)"
      6. Опционално (по избор): Избираме предпочитаната от нас файлова система за флашката - FAT32 или NTFS (NTFS формата позволява да се работи с файлове по-големи от 4GB) и даваме име USB флашката.
      7. Кликваме на "OK".
      Оригиналния размер вече е възстановен.

Това е. Дано съм бил полезен.

BOOTICEx86_v1.3.4.0_2016.06.17.exe
      BOOTICEx64_v1.3.4.0_2016.06.17.exe
    • от blondin40
      Здравейте , 

Опитвам се да инсталирам нов уин7 но не ми засича мишката и клавиатурата при страницата на инсталацията , а във биоса и 2-те ги има и си работят идеи как да се оправи ?
    • от Vladislav Valchev
      Някой има ли представа как да намеря USB-то на телевизора!? Поставям флашка в USB порта, но след това не мога да намеря от къде да я пъсна! Някой може ли да помогне!?

• от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване