Премини към съдържанието
Vladimir Tomov

Загряване транслатора на с-ма за усилване GSM сигнала

Препоръчан отговор

Здравейте,

Купих си наскоро система за усилване на GSM сигнала,понеже в къщата той беше много слаб.Монтирах елементите(външна,,

вътрешна антени,усилвател) по инструкцията,включих я.Наистина сигналът се подобри съществено.Притеснява ме само това,че усилвателят доста загрява,може би към 45 градуса.Стайната температура е към 25 град.Това нормално ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, владон написа:

Здравейте,

Купих си наскоро система за усилване на GSM сигнала,понеже в къщата той беше много слаб.Монтирах елементите(външна,,

вътрешна антени,усилвател) по инструкцията,включих я.Наистина сигналът се подобри съществено.Притеснява ме само това,че усилвателят доста загрява,може би към 45 градуса.Стайната температура е към 25 град.Това нормално ли е?

Че то 45 градуса са си перфектна температура!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Че то 45 градуса са си перфектна температура!

Сега усилвателя съм го закрепил вертикално.Ако е в хоризонтално положение дали топлоотдаването ще е по-добро?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, владон написа:

Сега усилвателя съм го закрепил вертикално.Ако е в хоризонтално положение дали топлоотдаването ще е по-добро?

Зависи къде си го сложил, но тази температура си е нормална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Зависи къде си го сложил, но тази температура си е нормална.

Благодаря.Сега съм по-спокоен.То наистина мястото е доста "топло".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, владон написа:

Благодаря.Сега съм по-спокоен.То наистина мястото е доста "топло".

Ами ако е с пасивно охлаждане му сменете мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, владон написа:

Монтирах елементите(външна,вътрешна антени,усилвател) по инструкцията,включих я.

Тя външната ако не е достатъчно далече от вътрешната си пречат двете.
Ти не казваш къде се намира усилвателя който загрява.
По принцип усилвателят трябва да е до антената, по моему до горната за да няма загуби по кабела.
Ама знам ли как са го измислили твоя модел, който го криеш като военна тайна.
Иначе в моята къща в мазето е само 12 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и нарочно да е направено така - ако се монтира на открито или в неотопляемо помещение да не прави конденз. По същия начин видеокасетофоните бяха направени да топлят за да нямат конденз, Това не пречеше разни котки да си лягат върху тях и да ги препикават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване