Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Като стартирам програмата,там където трябва да пише на Български ми излизат въпросителни.Програмата е Българска.

Вин 7/32бит.Professional,давам съвместимост с XP,проблема остава.

Как да реша проблема?

Simgas2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В регионалните настройки на Windows настроил ли си всичко да е на България/български?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, ivan_pop написа:

Като стартирам програмата,там където трябва да пише на Български ми излизат въпросителни.Програмата е Българска.

Вин 7/32бит.Professional,давам съвместимост с XP,проблема остава.

Как да реша проблема?

Еми българска работа така е !
Значи трябва да му кажеш на уина ти коя подредба да използва за букви които не са изписани на уникод ( така май му беше заглавието)
Като резултат от това пък после френските акценти може да ти излизан на маймунки във франкофонски софтуери.

Имам един речник купен от София , френско български и ми излиза на маймунки менюто, ако не го сложа на английски езика в неговото си меню. Абе българска работа, казвам ти ! Не им е стигнал акъла на програмистите да се сетят, че може да бъде инсталиран на уиндоус на френски, от българин живеещ в Швейцария или Монреал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Белгиеца е прав. Виж ето този  линк:https://www.coscom.co.jp/learnjapanese801/japanesefont/nonunicode_xp.html

Разбирасе вместо Japanese трябва да му сложиш Bulgarian.

За Windows XP e но и за 7ца върши работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резултат с изображение за unicode bulgarian snimka

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start > Control Panel>Region and Language
fakturirane-nastroiki-2.png

В раздел Administrative кликаш на Change system locale и от падащото меню Current system locale избираш Bulgarian (Bulgaria)

fakturirane-nastroiki-5.png

Потвърждаваш с [OK], после бутон [Apply] [OK]
Ще попита за рестарт - избираш [Restart now]
Честито - след рестарта ще има поддръжка на български в програмите

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промених това дето е в червено,че беше на US и се оправи програмата.За сметка на това ми се обърка кирилизацията на клавиатурата и трябваше пак да я настройвам.

Благодаря на всички отзовали се!

1.jpg

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Станало е така, защото си промени нещо маалко по-различно, от това, което трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмите обикновено се пишат на Английски.Аз затова предпочитам компютрите които ползвам да са на Английски.

А тя програмата е стара и е писана за XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ivan_pop написа:

Програмите обикновено се пишат на Английски.Аз затова предпочитам компютрите които ползвам да са на Английски.

Проблема е в тези които не умеят да програмират .... ;) и в тоя случай националността е без значение ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ДиоиД написа:

Проблема е в тези които не умеят да програмират .... ;) и в тоя случай националността е без значение ... :)

Една по-нова програма от същата фирма,работи на същия лаптоп без да се налага да правя някакви настройки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-thumb-jpg-d920cbb6fcd25902962c24301800fd45.jpg

fakturirane-nastroiki-5.png&key=3be18552d46ae789d48abd7bb686c2d22775f67701ed91da2330a192e7683049

Това е правилният подход! А не твоята настройка. И затова си имал и проблем.

преди 5 минути, ДиоиД написа:

Проблема е в тези които не умеят да програмират

Извинявай, но това са глупости - как искаш да се изобразява езикът коректно, при положение, че на системата не й е указано да ползва правилната кодировка? А и става дума за стара програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ivan_pop написа:

Една по-нова програма от същата фирма,работи на същия лаптоп без да се налага да правя някакви настройки!

Никой не се е родил знаещ ... всичко е динамично "ъбдейтване" :) на съзнанието на младите ... ;)

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ДиоиД написа:

Никой не се е родил знаещ ... всичко е динамично "ъбдейтване" :) на съзнанието на младите ... ;)

Успех!

Аз не съм от младите.Ама човек се учи цял живот и накрая умира ненаучен!

Е поне аз де........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

но това са глупости

:offtopic_s:Прощавай!!!

Не знаех, че това е "стара програма" ... за разлика от теб ... мога да си позволя да говоря глупости, но .... дали де факто са глупости???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ivan_pop написа:

давам съвместимост с XP,проблема остава.

преди 13 минути, ДиоиД написа:

Не знаех, че това е "стара програма" ... за разлика от теб

преди 13 минути, ДиоиД написа:

дали де факто са глупости???

Ако обясниш как ОС ще познае, че на програмата й трябва не Unicode кодова таблица, ще заявя тук, че не са глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

Ако обясниш как ОС ще познае, че на програмата й трябва не Unicode кодова таблица, ще заявя тук, че не са глупости

:offtopic_s:

Ако ОС бе българска - може би щях.... но не е .... За мен винаги една ОС ще си остане двоичен код .... ;), а той е гъвкав ... и може още преди така наречената ОС да се зададе ... и все пак да не забравяме, че именно този който програмира компилатора е отговорен за всичките програми които ще работят върху въпросната машина .... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо някой пише програми които не ползват Unicode кодова таблица ?
За да тормози потребителите, не за друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Белгиеца написа:

А защо някой пише програми които не ползват Unicode кодова таблица ?

Обясниха Ви преди малко .... става въпрос за "стара програма" преди да е въведен Unicode ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ДиоиД написа:

може още преди така наречената ОС да се зададе ..

Да, може, но това се случва автоматично, когато се инсталира българската локализация на ОС! Тогава всичко си е на български. Но тогава програмите с китайски интерфейс се изобразяват некоректно.  :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, ДиоиД написа:

Обясниха Ви преди малко .... става въпрос за "стара програма" преди да е въведен Unicode ...

Я го докажи това сега, ако можеш де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване