Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 12 минути, Белгиеца написа:

Между две фази е 230 волта.

9508542u.jpg

Чети и запомни.

Между двете фази в Белгия е 400V.
230V e напрежението в контакта - между фаза и нула.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, badr написа:

Абе слагат земно навсякъде.Стига и ти, като оня малоумен тъпанар  комуто пречел трифазния ток.И да те светна 5 ома не е добро земно.През комунизма стандарта беше 2 ома.После ги направиха 4, а сега не зная.Няма да се учудя ако вече се допускат повече от 4.

Ей модераторе, я си мери приказките! Леле какъв мъжкар? Задачата ти е ти чистиш простащината, а не да я твориш.

преди 8 часа, DarkEdge написа:

За електрониката е добре отводителят да е възможно най-близо до консуматора.

:offtopic_s:

Когато ти опре главата в асфалта има и заземяване и асфалтова екзема.

Близо, близо, колко да е близо? То на тока не му пречи разстоянието. Онези разклонители са неефективни защото варистора им е слаб и не могат да угасят големия отвеждащ ток, а и предпазителят им е много мощен 10A термичен. Пренапрежението идва от таблото към консуматорите и е добре да има съпротивление където да се угаси токът. Аз съм сложил такова NTC съпротивление 10 ома в разклонителя на мястото на предпазителят. При новите телевизори съпротивлението може да се увеличи и на 25-50 ома, тъй като те нямат такъв голям пусков ток като на старите кинескопни. Само да не се включват печки в този разклонител. Проблемът е че всеки производител прави тези разклонители да са универсални - и за печки и за електрониката.

Аз сложих от този отведител с отвеждащ ток 20KA, в сайта са сгрешили пишейки че са 20A, което може да ви заблуди. Отведителя съм го свързал след автоматичния прекъсвач 16A захранващ стаята с ел. уредите, та евентуално ако се задейства да не спира тока в целия апартамент. Тези отведители са най-подходящи за пренапрежение какъвто бе случаят с прекъснатата нула, тъй като токът ще се угаси в консуматорите на съседната фаза, но може и тях да ги повреди.

https://bg.elmarkstore.eu/катоден-отводител-spd-c20-1p-20ka--product4522

u12h3mvl4ozmnim9nwt0_hhjj5s4m8g80qnmyzp_

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата временно се затваря заради масивен офтопик. Моля спазвайте добрия тон!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване