Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам следния проблем:

Живея в къща в малко градче. Съседът ми незаконно използва гаража си за производство на PVC дограма, т.е. няма регистрирана фирма.

Проблемът идва от това, че от тази негова дейност се вдига голям шум, съответно няма спокойствие в къщи - както за мен, така и за малките ми деца.

Говорено е с него многократно, но без резултат.

Предполагам, че този род дейност не би трябвало да се практикува в съседство с жилищни сгради.

Бих искала да подам жалба. Но не мога да намеря в кой закон е описана тази дейност и към коя институция бих могла да се обърна.

Ще се радвам, ако можете да ми помогнете!

Благодаря ви!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И кое точно вдига такъв непоносим шум, лепачката ли, винтоверта ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Svetla Topalova написа:

Предполагам, че този род дейност не би трябвало да се практикува в съседство с жилищни сгради.

То и кучета не би трябвало да лаят в съседсво с жилищни сгради, ама кучкари навсякъде има.
Като начало почни от общината, трябва да има някакъв правилник по отношение на допустимите шумове.
После в разни данъчни служби го топиш, ако не те е страх от отмъщения от негова страна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, AAUUXX написа:

И кое точно вдига такъв непоносим шум, лепачката ли, винтоверта ли? 

Режат се профили с някаква виеща и стържеща машина ....

преди 5 минути, Белгиеца написа:

То и кучета не би трябвало да лаят в съседсво с жилищни сгради, ама кучкари навсякъде има.
Като начало почни от общината, трябва да има някакъв правилник по отношение на допустимите шумове.
После в разни данъчни служби го топиш, ако не те е страх от отмъщения от негова страна. 

Да, със сигурност едната жалба ще е за работата без фирма, данъци и т.н., но ми се искаше да разбера дали някъде е регламентирана тази дейност :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самата дейност едва ли ще е регламентирана по отношение на шума.
Ако има регламент някъде в общината , той би трябвало да е за всичко вдигащо шум.
На бгмама имаш повече шансове да ти влязат в положението разни войнстващи лелки, тук по-скоро ще защитават работещият и изкарващ пари да си храни семейството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, Svetla Topalova написа:

Режат се профили с някаква виеща и стържеща машина ....

Циркуляр се казва, малко е шумна ама не е чак не търпима. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Белгиеца написа:

Самата дейност едва ли ще е регламентирана по отношение на шума.
Ако има регламент някъде в общината , той би трябвало да е за всичко вдигащо шум.
На бгмама имаш повече шансове да ти влязат в положението разни войнстващи лелки, тук по-скоро ще защитават работещият и изкарващ пари да си храни семейството.

Благодаря Ви! 

Открих мисля нещо в Наредбата за обществения ред в общината.

Хубав ден Ви желая!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По тия наредби официално трябва да се пази тишина 22 - 6 и 14 - 16.  Както и при строеж на сграда.

Законов текст: https://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135510077 https://lex.bg/en/laws/ldoc/2135532401

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване