Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Извинявам се предварително ако съм нарушил някои от правилата на форума.

Имам желанието да се науча(начинаещ съм) 3D анимиране и графичен дизайн, бих искал да ме насочат опитни хора които имат представа и според тях как би било най-добре да направя . Смятам да изкарам курс и да си потърся работа по тази област,затова имам нужда от вашите насоки. Нямам опит в областта ,нямам образование което да посреща изискванията ,но все повече хора чувам ,че с курсове може и да се квалифицира и работи над това. Някакви фирми,идеи, насоки ? От варна съм. Благодаря много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Необходими програми за графичен дизайн са:
Adobe InDesign - предпечат и оформление на книга, списание, рекламни материали - цветови библиотеки: CMYK, PANTONE+CMYK, за цифров печат - RGB и CMYK. За „спот” цветове - CMYK+PANTONE. Тук също подобно на ADOBE Photoshop/Adobe ILLUSTRATOR можете да вмъквате снимки и обекти, които да обработите, да създавате нови цветове в RGB за интернет екрани, онлайн издания, екранни снимки и електронни книги. Можете да използвате инструментите, които са описани в ADOBE Photoshop and Adobe Illustrator. В тази програма инструментите са подобни. Програмата за предпечатна подготовка ви позволява да вмъквате, поставяте различни формати като psd, ai, tiff, jpg, png, но главно се препоръчва да се вмъкват psd, ai, и tiff за предпечатна подготовка. Да не забравя, че програмата позволява да вмъквате снимки, които да напасвате. Това ще научите в процеса на работа. Преди всичко се запознайте с менютата и панелите на програмата.
ADOBE ILLUSTRATOR - обработка на векторни изображения - работи основни инструменти - Pentool - инструмент Писалка, можете да създавате маски и сливане на цветове с Blendtool. Да избирате подобни цветове и да създавате нови цветове, и да трасирате изображения, и където се налага да правите векторизация на растерни картини, т.е. да ги превърнете във векторни изображения за печат. Също така можете да векторизирате рисунки, лога, да работите с пътечки, които да създавате и изтривате когато е нужно.
Adobe Photoshop - обработка на растерни изображения, създаване на маски, работа в маски, работа с четки, сканиране на изображения, създаване на четки, работа с цветове в режими Grayscale, RGB, CMYK и други, създаване на специални ефекти в самите снимки, корекция на цветове, работа с инструментите за създаване на пътечки, работа със слоеве, създаване на маски в слоевете, създаване на маски чрез изрязване, наречени clipping mask, ще работите с тази програма по-ефективно. За всяка една програма можете да проверите в YouTube. Напишете следното: Graphic design step by step, color theory - на български език е цветознание, научете и визуална комуникация. Запознайте се с цветовете как те въздействат върху поведението на човека, психологическо въздействие на цветовете върху човека. Намерете книгите по теория на цветовете и една специална книга на професор румен рачев - цветовете в изкуството. След това си намерете книги за графичен дизайн и предпечатна подготовка. Пропуснах да спомена, че всичко се учи само с търпение, постоянство и практика. За анимиране и триизмерна графика може да ползвате програми като 3D Studio Max, Maya.

Ако искате проявете интерес към aula.bg обучението е онлайн срещу безплатна регистрация и заплащане на курсове по изучаване на програмите ILLUSTRATOR, INDESIGN AND PHOTOSHOP. Но там е доста скъпо, но могат да правят и отстъпки чрез промоции. Има и курсове към Дизайн Академи, ето ви полезна връзка:

http://designacademy.bg/index.php?q=gd
https://aula.bg/site/register

Изпратено от моят MYA-L11 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване