Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Бях на Мтел интернет. Те дават 50 мб/с. Те идват на рутер от който с таблета безжично хващам  25мб/с.

Реших да кача скоростта с Кулбокс който обещава 1000 мб/с. И те ги докарват до рутера (мериха ги). Обаче сега пак имам към 20, че даже и под 10 мб/с след рутера. Рутера е даден за 300 мб/с. Така че очаквах с него да получа ако не 150 то 100 мб/с гарантирано. Идваха и мерят пак 700-900 мб на входа, а на таблета стои 10-20. Взеха да говорят че рутера бил 300 ама на изход, а входа бил 100?  Дори така да е трябва да дава 50, но той дава 10-20.

Въпросът ми е, може ли в настройките на рутера да се оптимизира нещо, че да изкара 40-50 мб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, mercury написа:

Бях на Мтел интернет. Те дават 50 мб/с. Те идват на рутер от който с таблета безжично хващам  25мб/с.

Реших да кача скоростта с Кулбокс който обещава 1000 мб/с. И те ги докарват до рутера (мериха ги). Обаче сега пак имам към 20, че даже и под 10 мб/с след рутера. Рутера е даден за 300 мб/с. Така че очаквах с него да получа ако не 150 то 100 мб/с гарантирано. Идваха и мерят пак 700-900 мб на входа, а на таблета стои 10-20. Взеха да говорят че рутера бил 300 ама на изход, а входа бил 100?  Дори така да е трябва да дава 50, но той дава 10-20.

Въпросът ми е, може ли в настройките на рутера да се оптимизира нещо, че да изкара 40-50 мб?

Защо не напишеш модела на рутера? Но точно. От къде да знаем с какъв разполагаш. Coolbox не предоставят рутери. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

рутера е TP link 93CE. (за 300 мб/с). Понеже оше имам Мтел (А1) интернет - сега го пробвах и таблета (Самсунг 500Т) дава 25 мб/с скорост с него, а от Кулбокса дава 20, после почна 10. Чудя се дали някакви настройки на рутера може да помогнат или да купувам 1гб рутер, дали и там няма да е същата поразия.

Не мога да опъвам кабели из къщата, имаме 4 компа и гсми още толкова.

Не знам защо тези доставчици не предоставят цялостно решение, а само "ние ви доставихме 1 гб до рутера". Да дойдат настроят всичко както трябва, така че клиентите да са доволни и те да си печелят.

Ако не стане тая работа ща не ща се връщям на тея гадове а1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери на компютъра какво ще покаже теста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, viktor_194 написа:

Провери на компютъра какво ще покаже теста.

Това е много правилно и полезно решение. 

Към питащият.

По твоите приказки излиза, че имаш интернет от 2 доставчика - А1 и Coolbox. За А1 не коментирам.

Щом на техен лаптоп са ти показали скорост над 5-600 мегабита след медиа конвертора би следвало за да имаш подобна скорост към компютъра си да закачиш след медиаконвертора гигабитов рутер. Иначе за теб няма смисъл гигабитовата скорост, защото последната при 100 мегабитов рутер ще е орязана до 100-тина мегабита. Това е по КАБЕЛ.

За да се ползва рационално това удобство и по WI-FI (безжично) ти трябва и адаптер(приемник)  с такива показатели. Предполагам че най малкото някакъв таблет от преди една 2 години има вграден такъв във себе си.. Все още не съм гледал моделът на таблета. Ако скороста ти да предположим че е 80-90 мегабита, то при WI-FI на 2,4 гигахерца ще имаш двойно по малка скорост или още по малка в зависимост от това, как ти е изпълнен фабрично безжичния адаптер на таблета. И аз съм с гигабитов интернет и добър двубандов рутер  (TP-Link 2600) но скоростта ми по безжичен път не надвишава 50-60 мегабита. Така е направен телефона с еднобандов адаптер  (P8) маx. 75 мегабита по паспорт. Дали е телефон или таблет е равносилно. Но забележи сега какво имам при другият си телефон  P 10, който има и AC стандарт или е двубандов.  С него достигам скорост около и до 280 мегабита  и всичко се отваря много по бързо. Сега ще ти погледна таблета.... Не намерих такъв модел, но търсих много малко. Нито рутер. Става въпрос за това, което си посочил в горен пост.  "  рутера е TP link 93CE. (за 300 мб/с). Понеже оше имам Мтел (А1) интернет - сега го пробвах и таблета (Самсунг 500Т) " Понеже не намерих нито едно от изделията, спирам коментара си до тук!

Това е в общи линии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да добавя, трябва да се провери таблета колко му е макса, на рутера колко му е макса, да ги накараш да си говорят на ненатоварен канал, да ги накараш да си говорят на един и същ стандарт, по този принцип съм постигал максимални скорости от 50 мегабита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване