Премини към съдържанието
3D Уеб дизайн

Лаптоп с UHD 630 и Geforce gtx 1050 за 4K 60HZ, възможно ли е?

Препоръчан отговор

Тръгнал съм да купувам нов лаптоп, но покупката е с една единствена цел: не да се играят игрички, а да се работи качествено на този лаптоп, а въпросът ми е по-скоро хардуерен. Имаме лаптоп ASUS TUF FX504GD-E4075 с процесор Intel® Core™ i7-8750H до 4.10 GHz, Coffee Lake, 15.6", Full HD, 8 GB RAM DDR4, 1 TB HDD, nVIDIA® GeForce®  GTX 1050 4 GB. Но той е с 2 видеокарти  - освен има и вградено видео Intel® UHD Graphics 630.

Та на въпроса: единствената цел с която искам да купя нещо подобно, е да мога да работя на 4К монитор с максимален refresh rate, но навсякъде чета, че честотата на опресняване ще е до макс 30 херца в този случай. А на мен ми трябват 60 херца, защото работя пред него по 8-10-11 часа дневно. Може ли някой да ми каже, дали е възможно да пусна 4K на 60HZ на тази машина и ако не, каква конфигурация ще ми е необходима? От прочетеното в интернет до момента, разбирам, че за да пусна 4K на 60HZ на такъв лаптоп, той трябва да има HDMI 2.0 интерфейс, а този модел е само с HDMI 1.4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато се ренди, честотата едва ли има значение. Важното е времето за обработка на материала, ако ще се гонят срокове. Тези, които ще ползуват готовия резултат, трябва да имат хардуер достатъчен да го проиграват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, 3D Уеб дизайн написа:

Тръгнал съм да купувам нов лаптоп, но покупката е с една единствена цел: не да се играят игрички, а да се работи качествено на този лаптоп, а въпросът ми е по-скоро хардуерен. Имаме лаптоп ASUS TUF FX504GD-E4075 с процесор Intel® Core™ i7-8750H до 4.10 GHz, Coffee Lake, 15.6", Full HD, 8 GB RAM DDR4, 1 TB HDD, nVIDIA® GeForce®  GTX 1050 4 GB. Но той е с 2 видеокарти  - освен има и вградено видео Intel® UHD Graphics 630.

Та на въпроса: единствената цел с която искам да купя нещо подобно, е да мога да работя на 4К монитор с максимален refresh rate, но навсякъде чета, че честотата на опресняване ще е до макс 30 херца в този случай. А на мен ми трябват 60 херца, защото работя пред него по 8-10-11 часа дневно. Може ли някой да ми каже, дали е възможно да пусна 4K на 60HZ на тази машина и ако не, каква конфигурация ще ми е необходима? От прочетеното в интернет до момента, разбирам, че за да пусна 4K на 60HZ на такъв лаптоп, той трябва да има HDMI 2.0 интерфейс, а този модел е само с HDMI 1.4.

Здравей!

Не сте казали за какво ще се използва лаптопа. В тоя случай защо точно сте се спряли на геймърски лаптоп... след като няма да се играят игри?!? Вземете си някой само с вградено видео -повече години ще ви изкара преди да дефектира!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, rosko написа:

Здравей!

Не сте казали за какво ще се използва лаптопа. В тоя случай защо точно сте се спряли на геймърски лаптоп... след като няма да се играят игри?!? Вземете си някой само с вградено видео -повече години ще ви изкара преди да дефектира!

@roskoЩе се ползва само за работа, за графичен дизайн и програмиране - не съм избирал нарочно геймърски, просто само повечето лаптопи с яки видеокарти ги пишат като геймърски.

@plamen_petrov_80 - да, с десктоп компютър щеше да е много по-добре и по-евтино. Но за беля ми трябва мобилен - такава ми е работата, че не мога да отида никъде на почивка за повече от ден без клиент да се разпищи че нещо му трябва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса отпада, защото до момента никъде в цял свят не прочетох че е възможно - най-вероятно не е възможно да се пусне 4K резолюция на 60HZ през HDMI 1.4 интерфейс. Затова се поразрових малко и намерих лаптопи с HDMI 2.0 стартиращи като цена със само 100 лева повече и най-вероятно ще взема такъв. За момента виждам, че цената за подобна машина стартира от 1449 лв - Леново, вече избрах един Асус за малко под 1600 лв, така че няма да рискувам и ще взема него. Благодаря на всички за отговорите, а лаптопите поддържащи HDMI 2.0 може да се видят на следния урл адрес: emag.bg/search/laptopi/"hdmi+2.0"/sort-priceasc/c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, 3D Уеб дизайн написа:

@roskoЩе се ползва само за работа, за графичен дизайн и програмиране - не съм избирал нарочно геймърски, просто само повечето лаптопи с яки видеокарти ги пишат като геймърски.

@plamen_petrov_80 - да, с десктоп компютър щеше да е много по-добре и по-евтино. Но за беля ми трябва мобилен - такава ми е работата, че не мога да отида никъде на почивка за повече от ден без клиент да се разпищи че нещо му трябва...

Те са си направо геймърски ориентирани -не само се пишат -подсветки,клавиатури, рисунки-логота по корпуса. На теб определено такъв лаптоп не ти трябва, на тебе ти трябва лаптоп за работа -от сорта на Asus Vivobook Pro, Acer Aspire 7 или както ги наричат мултимедиино ориентирани лаптопи.

Ето едно ревю на по-старото поколение което е релевантно и за новия модел:

Asus Vivobook Pro Graphic Designers Review

Другия вариант е някоя мобилна работна станция -което е за предпочитане, пред всякакви геймърски лаптопи в ниския клас.

Този лаптоп който си избрал, или почти всичките в ниския клас не могат да се справят с охлаждането на "i7-8750H" -поради тънкия профил и евтиното охлаждане. Трябва да се ъндърволтва, спира турбото -за да влезе в границите на 80-85 градуса под товар!

Тогава какъв е смисъла да купуваш и плащаш за хардуер който работи на 50-60 процента от капацитета си? Този процесор в това шаси под продължителен товар повече от 2.6гхз(на 6-те ядра) обикновенно не може да вдигне, при над 4GHz по спецификации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

rosko, знам че е по-добре да не е лаптоп, но не мога - пак казвам, трябва ми мобилен. А причината да взема точно този модел - https://www.emag.bg/laptop-gaming-asus-tuf-with-processor-intelr-coretm-i5-8300h-up-to-4-00-ghz-coffee-lake-15-6-full-hd-ips-8gb-1tb-hybrid-firecuda-nvidia-geforce-gtx-1050-ti-4gb-free-dos-black-fx505ge-bq175/pd/DHQD9LBBM/ е че това е най-евтиния от списъка тук: emag.bg/search/laptopi/"hdmi+2.0"/sort-priceasc/c  - отговаря на всички задължителни за мен характеристики,. Не издържа дълго време на товар - не ми пука. Игра на него ням ада пусна никога, само ще работя. Знам че няма да му ползвам най-вероятно и 50% от мощността, но няма как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване