Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да пусна в действие този принтер 3 в 1. Нужен ми е, досега съм се оправял без личен принтер, но сега ми трябва. Отдавна ми е подарен от дъщерята с указание, че не работел. По памет си спомням, че  не работел защото му свършило мастилото. Мастилниците са засъхнали, но преди да купя нови искам да разбера дали изобщо работи.

Принтера се разпознава от компа. При включване и куплиране към компа се чува как касетите и шейната на  скенера се движи и до там. Иска да инсталира автоматично драйверите, но се появява съобщение, че не може да намери драйвери. След като автоматично не може да намери драйвери, иконката в трея за принтера изчезва.  Искам от дивайс манажер да ми намери автоматично драйверите, не можело. Търсех навсякъде в нета, влезнах дори в лексмарк сайта...хммм.  И от там съм инсталирал драйвери и пак не става. Някъде пише, че работи само с ВИН до ХР, някъде, че може и ВИН 7 х 64, каквато е моята версия. Инсталирам, инсталирам, но не иска да ги разпознае. Пак от дивайс манажер искам да намери драйвери от моя комп, пак няма резултат. Някъде пише, че драйвери за Виста стават и за ВИН 7 х 64, инсталирам, пак не става.

Ще помоля за помощ за да знам преди да го занеса на сервиз дали си заслужава да продължавам или да го хвърлям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирали ли сте драйвър в съвместим режим?
https://drivers.softpedia.com/get/PRINTER/LEXMARK/Lexmark-X1170-Printer-Driver-10111-for-Vista.shtml

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DarkEdge благодаря за помощта. В момента ги инсталирах, спазвайки указанията и стъпките, които ми показаха. Хартия съм сложил. След завършване на инсталацията компа пак не го разпознава в Computer. Няма го като устройство там. 

Ураааа

Въпреки всичко, успях да прекарам 5-6 листа за копиране от компа. Разбира се касетките са празни и излиза бял лист, но и това е постижение засега. Ще потърся указания за употреба. Не виждам иконка в Computer и не мога да активирам функцията за скенер. В смисъл искам да сканирам документ и да го запаметя в компа. Не съм сигурен дали има такава възможност, още проучвам. Засега натискайки бутона за сканиране, започва да печата. 

Продължавам опитите. Благодарство на DarkEdge.

Ако имам нужда от повече помощ, ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

DarkEdge  , благодаря за линковете. Сервизното ръководство го имах, трябваше ми ръководството. В тубата има доста клипове и ги ползвах досега, затова не препирах да търся ръководството. Твоя линк за ръководството при мен не се отваря.

Въпреки всичко аз се оправих преди около 3-4  часа и досега сканирах разни документи с учебна цел.

Сега трябва да проуча колко ще ми струва  пълненето на мастилниците, че нови мастилници струват около нов принтер. Новите мастилници двете струват около 60 лева. 

Не ми е ясно дали ако взема само черната мастилница ще работи принтера, а цветната да е празна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря DarkEdge  за линка на мастилото. Да, .jarcomputers.com продават евтино и качествени стоки. Имаха навремето магазин и в Хасково. Ще си помисля, дали да продължа да се занимавам с купуване или пълнене на мастилници или принтера да го ползвам само като скенер. Ако евентуално ми потрябва печатане на документ, просто го сейфвам във флашка и отивам в някой цветен център. Имам някои линкове за пълнене на мастилници, но и вариант е да отида да ми напълнят на ниска цена. Вече напоследък не ми и трябва често принтер. Имам доста варианти, ще помисля.

Благодаря на DarkEdge  и на другите, включилите се за помощ в темата ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм, май пак проявявам максимализъм. Уж щях да следвам по простия и даже по евтин вариант, пак си промених мнението.

Ама дручко си е да ти е под ръка принтера, и скенера. Та омръзна ми вече да строя, поправям и преправям и затова  ще приложа следния вариант: купувам две съвместими мастилници цветна и чернобяла за по малко от 26 лева от братята китайци и чакам един месец и си имам пълноценен принтер 3 в 1.

Да, прекъснах за малко и си ги поръчах.

Какво се оказа, ами имал съм бонус 1 долар и поръчката за двете ми струва 24 лева.... така сме ние с бонусите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване