Премини към съдържанието
oggy_bogy

Моля за съвет при избор на бюджетен телефон

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Телефоните, за които става въпрос са:

XIAOMI Redmi 6A 16GB

HONOR 7A 16GB

Освен за разговори, телефонът ще се ползва за гледане на видео (предимно офлайн), viber, навигация, работа с е-поща, тук-там по някоя снимка.

От това, което намерих като информация, разбрах следното:

1. Honor-а е с Snapdragon 430, а XIAOMI - с Mediatek Helio A22. Доколкото разбрах втория процесор е малко по-добър и по-енергоефективен. Освен това има по-виско резултат в AnTuTu (друг е въпроса как се държи при нормална употреба).

2. Според няколко клипа в тубата камерите им са по-скоро на кантар.

3. Андроида е по-нов при XIAOMI.

4. Дисплеите са подобни, като на HONOR е малко по-голям.

5. HONOR е със сензор за отпечатъци, което обаче не ме блазни много.

6. XIAOMI има малко повече свободна памет.

Моля за съвет кой е за предпочитане. Засега по-скоро клоня към XIAOMI, но все още имам колебания.

Наясно съм, че става въпрос за апарати виския ценови клас и не очаквам нещо върхово. Ако има значение, сега съм с Lenovo A2010.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефон с mediatek чипсет не си купувай. Хубавейски заключен bootloader също.

На xiaomi може да гледаш Mi A1, Mi A2, Redmi Note 5(някъде се води и 5 Plus). За Redmi 5 и Note 5 не помня с точност, но ако съществуват, НЕ купувай модели с 2GB ram(лично мнение, дори 3GB модели не гледай). Това е смешно количество рам памет за 2019 година и напред. Андроид и приложенията спокойно си хапват и приложенията постоянно презареждат, когато ги минимизираш и после се връщаш към тях. Напъни до модел с 4GB ram, за склад според предпочитанията, но пак като минимум 32GB. Моделите така или иначе са евтини.

Най-големият бонус на споменатите модели(както и повечето snapdragon телефони на xiaomi) е, че са страшно популярни и имат активна поддръжка в open source общността - след като изтече гаранцията и ти писне от фабричния андроид(или просто е затлачил), отключваш bootloader-a напълно безплатно и флашваш чисти андроиди на воля - всичко им работи, разтоварваш телефона от излишен боклук, освобождаваш място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От приблизително година ползвам Nokia 5 Dual и съм доста доволен, отлична софтуерна поддръжка, още някъде към края на Януари получих Андроид 9 пай. Като хардуер също е добър, Snapdragon 430  и Adreno 505. Аз също, като hudyr съм с негативно мнение към Mediatec. Корпуса е масивен, алуминиев, като цяло приличен е за парите си. Взех го от този сайт и бяха коректни: https://www.smartfonbg.com/Nokia-5-Black

Ако ви интересува камерата, ето ви снимки и видео с оригинално качество, правени с Nokia 5 от руски влогър: https://cloud.mail.ru/public/DJrF/S8KM2MA8P

Камерата не е нещо свъхестестевно, но за този бюджет според мен е прилична. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Останал съм с впечатлението че с Mediatek (64 bit) процесорите не са зле. Верно са бюджетни, но все пак не са никак лоши, доста са snappy.

Но за телефон до 250 лв. не са лош избор.

Разбира се Snapdragon-a са друга бира.

На какъвто и телефон да се спрете гледайте поне да е 3 GB Ram и 32 GB, пространство.

Защото все пак сме 2019, и това е минимума според мен за телефон с Android.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията и съветите.

Все пак моля да имате предвид, че наистина имам нужда от мнения за тези два телефона. Телефони с повече рам и памет не стоят на дневен ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване