Премини към съдържанието
Martin LN

Начини за подсилване на растежа

Препоръчан отговор

Здравейте, няма нужда да ви обяснявам защо искам да съм по-висок. Направо ще започна с темата. На 17 години съм, тежа около 62-65кг. И съм висок около 1.70. Искам да попитам вас дали знаете някакви начини за подсилване на растежа или упражнения. Някакви храни, които са богати на витамин Д или нещо подобно, което отново подсивла растежа. Четох няколко форума и статии...всичко е едно и също. Риба и яйца. Е да ама аз не ям риба. Та ще се радвам да ми помогнете с някои идеи и ваши лични опити. Чувал съм много че от баскетбола и волейбола наистина се издължаваш, но аз нямам време за това. Лятото ходя 3,4 месеца на тенис и фитнес. През другото време не тренирам защото не ми остава достатъчно време. Също така някои хора ще кажат че е от родителите, разбира се че и от тях зависи някой процент от това, но съм убеден че има начини! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да висиш на лост, ама не знам при теб дали ще сработи.. Трябвало е още като си бил на 12-13 години..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В живота си, съм висял на лост има, няма сумарно 10 минути (май и това е много)... Никакви тренировки... Никакъв спорт... В часовете по физическо не влизах... В първи курс в техникума бях сред най-ниските, към края на четвърти курс вече бях сред най-високите... До 25тата си годишнина израснах 1.86 метра... Искам да кажа, че ако си го имаш в гена, ще израстеш... Ако го нямаш там, каквото и да ядеш и да приемаш, разликата няма да е голяма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би гените могат малко да се подтикнат.  Пий много мляко и упражнение "палма" от йога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, darkterminal написа:

В живота си, съм висял на лост има, няма сумарно 10 минути (май и това е много)... Никакви тренировки... Никакъв спорт... В часовете по физическо не влизах... В първи курс в техникума бях сред най-ниските, към края на четвърти курс вече бях сред най-високите... До 25тата си годишнина израснах 1.86 метра... Искам да кажа, че ако си го имаш в гена, ще израстеш... Ако го нямаш там, каквото и да ядеш и да приемаш, разликата няма да е голяма...

Ама 10 минути с почивки ли защото наведнъж едва ли някой ще може

и благодаря ще го изпробвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, ако не се чувства добре в кожата си, рискува някой друг да му я одере. Момко, бягай при психолог да ти оправи параноята. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, sliderum написа:

Човек, ако не се чувства добре в кожата си, рискува някой друг да му я одере. Момко, бягай при психолог да ти оправи параноята. 

Чувствам се перфектно, нямам нужда от психолози :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имахме едно съседче дребосъче като беше на 3 или 4 годинки.
Водиха го на разни доктори и почнаха да му дават хормон на разстежа да пие. И порасна горе-долу нормално.

А 170 см си е средният ръст за мъж, къф е тоя зор да става на маркуч.
Във Франция например леглата ги правят 180 см, вместо 200 см.
Като се качи дълъг в самолет и се чуди що не си е оставил краката в куфарите си, щото няма къде да ги сложи. 
Всичко е правено според средния ръст от 170 см, даже и височината на вратите по мазета разни. Ако 200 см си трескаш главата колкоти си искаш, ако си леко пийнал.
Питайте го дедо Жорж Ганчев дали му е лесно да е дълъг маркуч в ежедневието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Висенето на лост разтяга ръцете, според мен и няма смисъл да го правиш.  Трябва да се разтяга гръбнака. Виж кои упражнения от йога го правят. Но и като се разтяга гръбнака сигурно се ратягат хрущялните дискове в по-голяма степен отколкото прешлените. Така че и това вероятно няма много да помогне. Има едно упражнение което го препоръчват за разтягане на гръбнака при дискова херния. Сядаш на обикновен дървен стол с облегалка, навеждаш се максимално напред, така че главата ти да опре в колената, протягаш ръцете назад и се хващаш за задните крака на стола и опъваш силно с ръцете назад.

Но 1:70 е напълно нормален ръст за мъж. И теглото ти е нормално. Даже и 1:65 за мъж си е нормално. Аз те разбирам добре защото не съм висока, 1:60 с маратонки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Белгиеца написа:

Имахме едно съседче дребосъче като беше на 3 или 4 годинки.
Водиха го на разни доктори и почнаха да му дават хормон на разстежа да пие. И порасна горе-долу нормално.

А 170 см си е средният ръст за мъж, къф е тоя зор да става на маркуч.
Във Франция например леглата ги правят 180 см, вместо 200 см.
Като се качи дълъг в самолет и се чуди що не си е оставил краката в куфарите си, щото няма къде да ги сложи. 
Всичко е правено според средния ръст от 170 см, даже и височината на вратите по мазета разни. Ако 200 см си трескаш главата колкоти си искаш, ако си леко пийнал.
Питайте го дедо Жорж Ганчев дали му е лесно да е дълъг маркуч в ежедневието.

Нямам за цел да ставам 2м а говоря за см като от 5 до 10. Но все пак благодаря за отговора

преди 7 часа, Sleda написа:

Висенето на лост разтяга ръцете, според мен и няма смисъл да го правиш.  Трябва да се разтяга гръбнака. Виж кои упражнения от йога го правят. Но и като се разтяга гръбнака сигурно се ратягат хрущялните дискове в по-голяма степен отколкото прешлените. Така че и това вероятно няма много да помогне. Има едно упражнение което го препоръчват за разтягане на гръбнака при дискова херния. Сядаш на обикновен дървен стол с облегалка, навеждаш се максимално напред, така че главата ти да опре в колената, протягаш ръцете назад и се хващаш за задните крака на стола и опъваш силно с ръцете назад.

Но 1:70 е напълно нормален ръст за мъж. И теглото ти е нормално. Даже и 1:65 за мъж си е нормално. Аз те разбирам добре защото не съм висока, 1:60 с маратонки.

Благодаря много за отговора, ще потърся някои йога упражнения интересни неща знаеш иначе :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Martin LN написа:

Нямам за цел да ставам 2м а говоря за см като от 5 до 10. Но все пак благодаря за отговора

Благодаря много за отговора, ще потърся някои йога упражнения интересни неща знаеш иначе :D

Мъчих се да си спомня и си спомних какво упражнение правих аз когато бях на твоите години. Порастнах с 1 см. Заставаш прав, разперваш ръцете в страни и се накланяш, максимално възможно, на страни, на дясно и на ляво. Стоиш така дълго време, колкото можеш, боли те, търпиш. Разтяга се гръбнака. Мисля че е от йога и се казва “палма”.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Sleda написа:

Мъчих се да си спомня и си спомних какво упражнение правих аз когато бях на твоите години. Порастнах с 1 см. Заставаш прав, разперваш ръцете в страни и се накланяш, максимално възможно, на страни, на дясно и на ляво. Стоиш така дълго време, колкото можеш, боли те, търпиш. Разтяга се гръбнака. Мисля че е от йога и се казва “палма”.

Супер! Ще го намеря как точно се прави и ще го изпробвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване