Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!
Старият ми телефон има крещяща нужда от смяна и съм в процес на търсене на нов смартфон, с добра камера. Ще се радвам на всякаква помощ и технически насоки на какво да спра избора си. Като цяло изискванията ми към новия апарат са да има хубава камера, добър процесор и издръжлива батерия. Опцията да си взема по-обикновен телефон и хубав фотоапарат отпада, затова се опитвам да намеря приличен смартфон ;) Относно бюджета - към момента не мога да заделя парите кеш, затова ще е на изплащане, но по груби сметки ценовия диапазон е около 500-550 лв (ако е в брой).
И сега на какво съм се спряла (но приемам и други алтернативи):

1. Samsung Galaxy A7 (SM-А750F), 64GB
2. Nokia 7.1 64GB Dual SIM
3. Xiaomi Mi A2 Lite 64GB Dual SIM
4. HUAWEI MATE 10 PRO 

Първоначално се загледах по Самсунга заради многото пиксели на камерата и заради сантимент към марката. Но попрочетох малко коментари в български и чужди сайтове и се оказа, че камерата не е толкова перфектна, колкото я представят в описанието. И четейки мнения изникнаха следващите 3 варианта. Нокията изглежда чудесно - с метална рамка, чист Андроид, камера с оптика Цайс, само където екрана не е AMOLED После попаднах на хубави коментари за Xiaomi-то, а накрая съвсем се оплетох при положителните отзиви и за Huawei-я, който пък е с оптика на Лайка, но и цената му е доста над бюджета ми...

Та досега бях със Самсунг S4 мини, който правеше страхотни снимки, но вече тотално се бъгва и забива, което си е нормално за 5-годишен телефон ;) Ползвам основно социални мрежи, месинджър, някоя и друга игричка, говоря сравнително нормално време по телефона, но много снимам хлапетата и затова държа на хубавата камера и бързата реакция на телефона (някой ако знае начин да накараш 2-годишно да седи мирно за повече от 3 секунди, нека сподели :cool: ).

Моля, споделете лични впечатления от горните модели телефони! Благодаря предварително! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди в някой магазин, виж ги на живо телефоните, тествай кой как снима и си избери, особено щом държиш на камерата. В интернет също има много ревюта и тестове на телефоните, там също може да видиш снимки и клипове при различни условия, само трябва да потърсиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След месеци употреба мога да споделя мнение за Xiaomi A2 Lite. Като цяло аз имам 4 изисквания - stock или близък до stock Android, да кара поне 2 дена, 3.5мм жак и радио.

+ Чист Android, няма бавене, забиване и тнт. Получава често ъпдейти.
+ Дълга работа, благодарение на голямата батерия (постоянно с включен bluetooth)
+ 3.5мм жак
+ FM Radio
+ Добър размер, не е много малък (то малки вече няма), но не е и много голям (за разлика от предложения Redmi Note 7, който за мен си е вече твърде голям за 'телефон')
+ Ambient notifications
+ InfraRed - телевизора, климатика и тнт. (трябва да се свали Mi Remote)
+ Отделен слот за Micro SD карта

- Камерата няма "софтуер". Прави ок снимки, но аз лично препоръчвам да се свали по-добър софтуер от този в чистия андроид, за да използвате максимално потенциала на камерите. Има безплатни и добри опции в google play, например Open camera.
- Има проблем със скоростта на WiFi на някои рутери, когато е включен bluetooth. Но това мисля, че вече важи за почти всички телефони.
- USB micro type B (което за мен не е минус, но за някои хора е)

Като цяло аз съм много доволен. Ползвам го главно за четене на статии и различни апликации за чат (не ползвам фейсбук, нито месинджър), както и една игра. Има достатъчно рам, за да го изтормозиш с много ненужни глупости от google play.
Дали бих си взел друг телефон? Едва ли. Харесвам качеството на изработка на xiaomi, а и този покрива всички мои изисквания. Плюс това, $165 ми излезе от Китай. :)

Huawei телефона си е направо в друга категория. Аз SAMSUNG не препоръчвам на никой, понеже не харесвам софтуера и за ъпдейти общо взето забравяш.
Nokia 7.1 е на практика пряк конкурент на Xiaomi-то. И двете са с чист Android и ако си ок на ден и половина, а не два дни батерия - иди в техно-нещо и ги виж един до друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, shaolin73 написа:

Аз бих избрал този :https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_7-9513.php

Бихте ли конкретизирали защо да се спра на този модел - плюсове и минуси на апарата, спрямо другите, например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, dulsinea написа:

(някой ако знае начин да накараш 2-годишно да седи мирно за повече от 3 секунди, нека сподели :cool: ).

Да аз знам такъв добър начин, но ти предварително го изключваш поради липса на пари.
Моят син като беше на 2 и на 3 годинки го снимах много и са ми останали чудесни снимки за спомен. Той вече никога няма да е на 3 годинки, знаеш ли колко ясно си личи сега, като гледам снимките му оттогава. Сега е на 11 години.
Аз бях започнал с обикновено апаратче тип сапунерка да го снимам.
Ама особено вътре снимките не ставаха добре, щото няма достатъчно светлина.
Освен това малкото апаратче не можеше да снима по 5 кадъра в секунда.
Та купих каквото трябва за снимане без светкавица вътре и да може да прави продължително време снимки една след друга, да речем 20 броя без да спира да щрака.
По този начин го снимах изненадващо за него, например 500 снимки за седмицата. После от тях се уцелили 10 да са чудесни с истинка емоция по лицето му. Другите се изтриват.
Резултатът е, че аз сега имам снимки, които ти никога няма да успееш да направиш на твоето дете. А съм сигурен че си го обичаш и ти твоето, ама пуста липса на пари те лишава от безценни спомени.
Трябва да избереш, или телефон или снимки, или да намериш пари и за двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Отиди в някой магазин, виж ги на живо телефоните, тествай кой как снима и си избери, особено щом държиш на камерата. В интернет също има много ревюта и тестове на телефоните, там също може да видиш снимки и клипове при различни условия, само трябва да потърсиш.

Трудно мога да стигна до някой магазин на живо предвид двете малки деца покрай мен, затова съм се ориентирала към онлайн покупка. Иначе в Арена-та сравнявах камерите на четирите модела телефони и според мен се класираха така:
1.Хуавей Мейт 10 Про
2. Нокия 7.1
3.Ксаоми Ми А2 Лайт и Самсунг А7 (2018) на едно ниво
Но аз не съм кой знае колко технически запозната с характеристиките им, затова и се чудя кой е най-оптималния вариант камера-цена-функционалност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Huawei Mate 10 Pro бие в земята останалите описани апарати и то така ги бие, че тия дори заедно не могат да му стъпят на малкия пръст.
Камерата му е уникална, батерията също и въпреки, че не е нов модел е едно от най-сполучливите произведения на марката.

Препоръчвам ви да го взимате него без да се замисляте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

algor е прав, но и цената му бие другите 3 в земята. Както споменах - той е в съвсем друга категория и ценова и по характеристики. При бюджет 500-550лв. (посочен от авторката) Mate 10 Pro удачно предложение ли е? :)   

Мое мнение - над 300 лева за телефон са си чисто прахосване. За тия ~1000 лева бих взел и телефон и фотоапарат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Algor, бих последвала съвета ви, само където сумичката за Хуавея е почти дубъл на бюджета ми :( Реално, ако разполагах с по-голям бюджет, направо щях да скоча на Google Pixel 3 ;) Та сега ми остава да се чудя за другите 3 'юнака', но като че ли Нокията взима превес с оптиката на Карл Цайс и по-доброто представяне при снимки на тъмно, а също и видеото е по-добро... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една приятелка има Nokia 7.1 и е доволна не е съпер телехон, но за тази цена казва, че си заслужава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.02.2019 г. в 23:15, dulsinea написа:

Algor, бих последвала съвета ви, само където сумичката за Хуавея е почти дубъл на бюджета ми :( Реално, ако разполагах с по-голям бюджет, направо щях да скоча на Google Pixel 3 ;) Та сега ми остава да се чудя за другите 3 'юнака', но като че ли Нокията взима превес с оптиката на Карл Цайс и по-доброто представяне при снимки на тъмно, а също и видеото е по-добро... 

Аз се извинявам, но тъй като този модел беше посочен в точка 4 при вашите модели, затова дадох мнение.

пп. Може би, ако дадете и покупна цена до всеки от останалите модели, препоръката за един от тях ще е по-лесна.
Имам предвид, че дори модел с не най-добър хардуер, но пък с доста по-добра цена за мен би бил логичен избор пред този с по-добрия хардуер, но доста по-висока цена.
Е, не визирам разлика в цената 10-20 лева, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, algor написа:

Аз се извинявам, но тъй като този модел беше посочен в точка 4 при вашите модели, затова дадох мнение.

пп. Може би, ако дадете и покупна цена до всеки от останалите модели, препоръката за един от тях ще е по-лесна.
Имам предвид, че дори модел с не най-добър хардуер, но пък с доста по-добра цена за мен би бил логичен избор пред този с по-добрия хардуер, но доста по-висока цена.
Е, не визирам разлика в цената 10-20 лева, разбира се.

Ето ги цените:
1. Samsung Galaxy A7 (SM-А750F), 64GB   -   499 лв.
2. Nokia 7.1 64GB Dual SIM   -   559 лв.
3. Xiaomi Mi A2 Lite 64GB Dual SIM   -   379 лв.
4. HUAWEI MATE 10 PRO    -   999 лв.

Първите три ги гледам в Смартфон.бг, където има опция на изплащане с първомачална вноска, сигурна съм в сайта (преди няколко години от там си взех лаптопа) и цените им са нормални на общия фон. Хуавей-то го намерих само в сайта на Техномаркет и в още два, мисля бяха (но не ми вдъхнаха доверие, но дори и при тях цената е извън бюджета ми)... Иначе съм абонат на А1, но договорът ми изтича чак декември месец...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А1 е чудесен вариант за покупка на апарат, защото единствени от трите оператора позволяват преподписване на плана и покупка на апарат през по-голямата част от времето на договора.
Тоест не е необходимо да чакате да изтече, а можете и сега да го преподпишете на същите условия (или да изберете друг план, разбира се) с покупка на апарат в брой или на изплащане.
Избирате апарат, давате опция "Цени на изплащане" и най-долу е опцията "Цена при запазване на настоящия абонаментен план".

Old plan.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, algor написа:

А1 е чудесен вариант за покупка на апарат, защото единствени от трите оператора позволяват преподписване на плана и покупка на апарат през по-голямата част от времето на договора.
Тоест не е необходимо да чакате да изтече, а можете и сега да го преподпишете на същите условия (или да изберете друг план, разбира се) с покупка на апарат в брой или на изплащане.
Избирате апарат, давате опция "Цени на изплащане" и най-долу е опцията "Цена при запазване на настоящия абонаментен план".

Tова с преподписването преди края на договора не го знаех, благодаря за информацията! Още утре ще проверя при оператора какво е положението. А относно модела телефон, мисля да заложа на Нокия 7.1, дано само отцелее покрай два чифта палави ръчички ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате регистрация в А1 можете директно от там да направите всичко и ще си получите договора за подрис и апарата с куриер или в някой офис на А1, който посочите.
Влизате си в Моят А1 и действате през него.

https://www.a1.bg/ustroystva/smartfoni/nokia/71.3826

А това е апаратът, който сте избрала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, algor написа:

Ако имате регистрация в А1 можете директно от там да направите всичко и ще си получите договора за подрис и апарата с куриер или в някой офис на А1, който посочите.
Влизате си в Моят А1 и действате през него.

https://www.a1.bg/ustroystva/smartfoni/nokia/71.3826

А това е апаратът, който сте избрала.

Благодаря! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако още не сте го взела, моя съвет е Xiaomi redmi note 5 64 GB, цената е към 370 е емаг, за парите си камерата му е уникална. Сравнявал съм го със Samsung S7, бие го в земята - много по-добри снимки, а при видеото фокусираше по-бързо от Самсунга и то при дневна слънчева светлина! Срам и позор за Самсунга, който като нов струваше към 1400! И въпреки, че досега само самсунг съм ползвал, това преля чашата. Не може телефон за 370-400 лв да прави по-добри снимки и видеото да фокусира по-бързо от телефон за 1400 лв?! Да не говорим за батерията - на Самсуга С7 ако работех в интернет, няколко часа и заминаваше, затова я държах постоянно на пестене на енергията! Имам познат, който е със горното Xiaomi redmi note 5 - тръгвайки за работа сутрин със заредена батерия, през деня говори доста разговори, интернет, на връщане от работа гледа клипове в youtubr, и ми каза, че вечерта в 21:00, батерията му е била паднала едва на 79%., всеки да си прави изводите.

Ето защо продадох Самсунга S7-цата, и в момента и аз се оглеждам за нов, най-вероятно ще е Xiaomi redmi note вариант.

Относно предложения по-горе Xiaomi redmi note 7 - твърдо ние (както се казва :)), камерата му е доста зле, това е китайския вариант. По-добре изчакайте 7 pro версията, която до дни трябва да е вече и на европейския пазар, но ще е към 500-600 лв според мен.

Относно другите варианти, които се посочила, то всичко много хубаво както се казва, само че не и камерите им. Да кажем за снимки иди-дойди, но видеото ужасно насича и на мен не ми харесва от тестовете показани в youtube, може и вие да си ги видите - пишете марката на телефона и camera test.

Относно Mate 10 pro, слабата част на Хуавей-те е видеото им, много насича и на мен не определено не ми харесва, а дори и снимките не ми стоят естествени - цветовете ми идват някак изкуствени. Дори на Mate 20 pro, което е 1800 лв,  видеото е отвратително, та всеки да си прави изводите. Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.02.2019 г. в 6:08, dulsinea написа:

Здравейте!
Старият ми телефон има крещяща нужда от смяна и съм в процес на търсене на нов смартфон, с добра камера. Ще се радвам на всякаква помощ и технически насоки на какво да спра избора си. Като цяло изискванията ми към новия апарат са да има хубава камера, добър процесор и издръжлива батерия. Опцията да си взема по-обикновен телефон и хубав фотоапарат отпада, затова се опитвам да намеря приличен смартфон ;) Относно бюджета - към момента не мога да заделя парите кеш, затова ще е на изплащане, но по груби сметки ценовия диапазон е около 500-550 лв (ако е в брой).
И сега на какво съм се спряла (но приемам и други алтернативи):

1. Samsung Galaxy A7 (SM-А750F), 64GB
2. Nokia 7.1 64GB Dual SIM
3. Xiaomi Mi A2 Lite 64GB Dual SIM
4. HUAWEI MATE 10 PRO 

Първоначално се загледах по Самсунга заради многото пиксели на камерата и заради сантимент към марката. Но попрочетох малко коментари в български и чужди сайтове и се оказа, че камерата не е толкова перфектна, колкото я представят в описанието. И четейки мнения изникнаха следващите 3 варианта. Нокията изглежда чудесно - с метална рамка, чист Андроид, камера с оптика Цайс, само където екрана не е AMOLED После попаднах на хубави коментари за Xiaomi-то, а накрая съвсем се оплетох при положителните отзиви и за Huawei-я, който пък е с оптика на Лайка, но и цената му е доста над бюджета ми...

Та досега бях със Самсунг S4 мини, който правеше страхотни снимки, но вече тотално се бъгва и забива, което си е нормално за 5-годишен телефон ;) Ползвам основно социални мрежи, месинджър, някоя и друга игричка, говоря сравнително нормално време по телефона, но много снимам хлапетата и затова държа на хубавата камера и бързата реакция на телефона (някой ако знае начин да накараш 2-годишно да седи мирно за повече от 3 секунди, нека сподели :cool: ).

Моля, споделете лични впечатления от горните модели телефони! Благодаря предварително! :wors:

Вземай 4 ,камерата е с Лейка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от xDemonic
      Здравеите!
      Според вас заслужава ли си този телефон,или да погледна Samsung Galaxy S5?

Като цяло телефона ми харесва,няма значение размера на екрана.
      Телефона ще се използва основно за игри,музика,интернет сърфиране и гледане на филми.

Като цяло характеристиките му са много добри.

-Super AMOLED Display
      -бърз процесор- Exynos 5 Octa 5430
      -13 MP камера
      -Добър живот на батерията -2600 mAh

Е какво ще кажете? Заслужава ли си,или да погледна S5?

• Дарение

• Добави ново...