Премини към съдържанието
jordi

Копиране текста на PDF файлов формат

Препоръчан отговор

Здравейте ,има ли начин да копирам текста на ПДФ файл

за да мога да го преведа на Гугъл преводача?Идеята ми е да

не въвеждам текста с клавиатурата,защото е обемен,а да 

опитам с копи/пейст.Опитах да конвертирам с dokspal online konvertor от PDF - word text

формат но не се получава,всъщност не ме интересува какъв формат ще бъде,стига да 

да мога да го копирам.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, " ПДФ файл " е много общо понятие. Текстът може да е в криви, може да е растерен, може и да си е обикновен текст. В първия и втория случай можеш да ползваш OCR програма. В третия случай можеш да си го копираш най-спокойно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Филипов написа:

Стига файлът да не е заключен. 

В smallpdf.com всичко се отключва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ABBYY FineReader  - ползвам тази програма за разни неща ... даже разпознава и ръчно написан текст ... (вярно не чак толкова индивидуален ... ;))

Успех!

п.п. Вярно .... ползвам и Adobe Acrobat 9 Pro Extended ... и там не е проблем с копи/пейст, но ....

Признавам си ... с Acrobat Reader не съм пробвал ....

преди 30 минути, Филипов написа:

Стига файлът да не е заключен. 

Веднъж разпечатан ... вече е "отключен" ... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.02.2019 г. в 11:41, jordi написа:

Здравейте ,има ли начин да копирам текста на ПДФ файл

за да мога да го преведа на Гугъл преводача?Идеята ми е да

не въвеждам текста с клавиатурата,защото е обемен,а да 

опитам с копи/пейст.Опитах да конвертирам с dokspal online konvertor от PDF - word text

формат но не се получава,всъщност не ме интересува какъв формат ще бъде,стига да 

да мога да го копирам.Благодаря предварително.

Повечето PDF програми имат бутон, който превръща ръчичката в курсор за текст, с който можеш да маркираш и копираш текст. За PDF X-Change знам със сигурост, че има такъв бутон, защото го ползвах, докато бях с Уиндоус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване