Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

предстои да закупя нов работен лаптоп за роднина, който иска да има минимални проблеми с машинката, добра батерия и тн (юрист е и работи, и пише постоянно на компютъра, трябва и да го разнася навсякъде). Попадна ни горепосоченият лаптоп с тези параметри:

Процесор: Intel 5Y71 1,2GHz
RAM памет: 8GB DDR3L 1600 MHz
Вътрешна памет: SSD 256GB

Продава го човек, който твърди, че го е ползвал много малко и почти се реших да го взема, но попаднах на статия, в която човек ползвал го 3 години, изреди доста минуси и вече се чудя дали да не търся нещо друго. Главно в статията се говори за абсолютно умрялата батерия, копчетата на клавиатурата на някои места изискват определен натиск, за да работят и тн. 

Ако не си струва според вас, бихте ли препоръчали модел, който да отговаря на изискванията за лека, почти безпроблемна и с издръжлива батерия машина? Бюджетът е около 1500 лв, но търсим и евентуално втора употреба (купен и неползван, подарен и тн), не знам колко е ок.... 
Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хвани го един ден и минете да разгледате лаптопи втора употреба (информация да давам ли или знаеш къде да гледаш). Друго си е човек да пипне и да види. Можеш ако желаеш предварително да набележиш няколко модела като знаеш какъв физически размер се търси с каква резолюция и т.н. (SSD, RAM, battery - това са неща които подлежат на промяна). Не е лошо да прегледаш какво ползва в момента като хардуер и софтуер - да няма после изненади!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента ползва едно 15-инчово Леново на 6 години, около 3.5 кг и с пищяща нужда от преинсталация, трябва да видя модела точно. Иска да е Windows, защото много трудно свиква с промени и ако вземем Mac, ще е голям зор. 13.3" също е вариант, но това е минималното, защото е свикнала с 15 и всичко по-малко няма да е удобно. 

Ако знаете доверени търговци на лаптопи втора ръка, препоръчайте ми- ще съм благодарна! Иначе пак казвам, може и нов да бъде, просто не знам кой модел би се вписал в търсеното и в този бюджет..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На бързо търсене намерих това. Не казвам,че са най- добрия вариант но не са и лоши. Новото си е ново според мен.

https://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-lenovo-ideapad-320s-14-81bq006xbm.html

https://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-lenovo-legion-y530-81fv0074bm.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване