Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Така първо искам да кажа , че не знам дали темата е за тук или не затова просто ще опитам.
Появи се следния проблем . Както си скролвах из ФБ през Хром , компютъра ми внезапно претърпя ( Даже не знам как да го нарека ) Просто един вид реши да се "забави".

Първо , започна да лаги брутално когато се опитам да маркирам в по - голяма дистанция с курсора , кадрите на игрите значително паднаха ейтака , хром или който и да е браузър също ( Цепи , като да не казвам кат какво )
Викам си ся съм пипнал някои вирус , пуснах malwarebytes и Аваст и действителност намерих само 1 троянски кон , пробвах да търся за Corrupted files , намери и уж ги фиксна  ( да ама не ) , като се опитах да дефрагментирам и на двата ми дяла на диска имаше поне по 50 % а пък последно му бях пускал миналия месец. Пробвах да го прейнсталирам ама цялостно , но проблема пак остава и сега започвам да се чудя дали да не го оставя на някои , който може да го прегледа по обстойно , защото тука нещо ми намирисва на някоя хардуерна част ( Като цяла харда ама не ми се вярва ) . Конфигурацията въобще не е слаба , а е само на 3 години. Ще ми се да дадете някакви насоки . 

CPY: I7-4790 3.60GHz
GPU: GTX 750 2GB
RAM: 1x8 GB DDR3
HDD: Sata 3 7200 1 TB

Нямам SSD за жалост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата HD Тunes. Тя ще ти покаже в какво състояние ти е хард дискът 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Денислав Цанков написа:

Здравейте! Така първо искам да кажа , че не знам дали темата е за тук или не затова просто ще опитам.
Появи се следния проблем . Както си скролвах из ФБ през Хром , компютъра ми внезапно претърпя ( Даже не знам как да го нарека ) Просто един вид реши да се "забави".

Първо , започна да лаги брутално когато се опитам да маркирам в по - голяма дистанция с курсора , кадрите на игрите значително паднаха ейтака , хром или който и да е браузър също ( Цепи , като да не казвам кат какво )
Викам си ся съм пипнал някои вирус , пуснах malwarebytes и Аваст и действителност намерих само 1 троянски кон , пробвах да търся за Corrupted files , намери и уж ги фиксна  ( да ама не ) , като се опитах да дефрагментирам и на двата ми дяла на диска имаше поне по 50 % а пък последно му бях пускал миналия месец. Пробвах да го прейнсталирам ама цялостно , но проблема пак остава и сега започвам да се чудя дали да не го оставя на някои , който може да го прегледа по обстойно , защото тука нещо ми намирисва на някоя хардуерна част ( Като цяла харда ама не ми се вярва ) . Конфигурацията въобще не е слаба , а е само на 3 години. Ще ми се да дадете някакви насоки . 

CPY: I7-4790 3.60GHz
GPU: GTX 750 2GB
RAM: 1x8 GB DDR3
HDD: Sata 3 7200 1 TB

Нямам SSD за жалост

Kупи си, тази година ще поевтинеят по терабайт които са ^^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Танер Заит Расим написа:

Kупи си, тази година ще поевтинеят по терабайт които са ^^

Ако паднат до 50 лв, няма да е лошо ама мечти. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите как са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надуша ли вирус формат.

Виждам  вируси само като пожелая, последно тествах една Петя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Емил Костов написа:

Инсталирай си програмата HD Тunes. Тя ще ти покаже в какво състояние ти е хард дискът 

Може и простичко - в стартиран с администраторски права cmd да се изпълни командата:

wmic diskdrive get name,Model,Status>>%temp%\drv.txt &type %temp%\drv.txt|clip &erase %temp%\drv.txt

след което тук в темата да се кликне в полето за писане и да се натисне Ctrl+V.
И да се публикува резултатът.
Може да се качат и следните два файла:
C:\Windows\System32\winevt\Logs\Application.evtx
C:\Windows\System32\winevt\Logs\System.evtx
Копират се на десктопа, създава се архив с тях и той се качва на https://dox.abv.bg/
После тук се публикува линкът към файла.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Eclipse2G написа:

Температурите как са?

Малко термопастата е заминала на CPU-то ама повече от 75 градуса не вдига

преди 4 часа, DarkEdge написа:

Може и простичко - в стартиран с администраторски права cmd да се изпълни командата:

wmic diskdrive get name,Model,Status>>%temp%\drv.txt &type %temp%\drv.txt|clip &erase %temp%\drv.txt

след което тук в темата да се кликне в полето за писане и да се натисне Ctrl+V.
И да се публикува резултатът.
Може да се качат и следните два файла:
C:\Windows\System32\winevt\Logs\Application.evtx
C:\Windows\System32\winevt\Logs\System.evtx
Копират се на десктопа, създава се архив с тях и той се качва на https://dox.abv.bg/
После тук се публикува линкът към файла.

Model                           Name                Status  
WDC WD10EZEX-22BN5A0            \\.\PHYSICALDRIVE0  OK      
Generic- Multi-Card USB Device  \\.\PHYSICALDRIVE1  OK      
Model                           Name                Status  
WDC WD10EZEX-22BN5A0            \\.\PHYSICALDRIVE0  OK      
Generic- Multi-Card USB Device  \\.\PHYSICALDRIVE1  OK      

Това ли имаше предвид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А архивът с двата файла къде е?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дискът ти е добре.
Но има проблеми с конфигуриране на правата и още нещо
Имаш проблем и със steam, който се дължи на антивирусната. Спри/излез от стим, спри и услугата на сти,. Сега изключи антивирусната, стартирай услугата на стим, стартирай стим, стартирай антивирусната.

Добави стим в изключенията на аваст:
https://support.avast.com/en-us/article/168/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре , това ще го оправя , но пак не мога да разбера защо се случи това и имали ли някакъв начин да го поправя . Май най добре на го оставя на някой , да може да го погледне обстойно , защото аз съм вече пас с идейте

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой процес да ти товари системата? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е геймърче и си краква игри със съмнителни хакове, пачове и кракове тъй става :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване