Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Бих искал да свържа втори монитор към компютъра си но ми е малко неясно как ще стане.

Монитора е 24" има DVI както и VGA портове и трябва да се върже към видео карта която има HDMI (който вече е зает), DVI и DisplayPort. Може въпросът да е малко тъп но бих искал да чуя съвет от хора които разбират. На теория звучи лесно, монитора има DVI и картата има DVI значи един кабел ще свърши работа но за съжаление не се получи, просто компютъра не разпознава втория монитор. Пробвах да махна първия да проверя дали ще го разпознае и не стана, пробвах и в настройките, пак не става. Върнах кабела в магазина и ми казаха че в такъв случай трябвало да се купи адаптер, в случая ( VGA to DVI) Или (VGA to DP). С такива никога не съм работил и се чудя дали ще стане? Имате ли други идеи как да се получат нещата? Дали реално DVI Към DVI кабел ще свърши работа но просто не съм нацелил правилния? Други решения и линкове към продукти?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на монитора, и на видео картата (ако е от подписа), какъв е модела на DVI изхода на лаптопа- DVI-I, DVI-D

Какъв е бил закупеният кабел?

Защото DVI-I, пренася и аналогов сигнал, освен цифров. може да се ползва адаптер DVI-I към VGA.

Докато DVI-D пренася само цифров сигнал. Оттам може да има разминаване.. и да няма връзка(no signal) съответно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм с лаптоп вече а с компютър, картата е Palit GTX960 4GB  Тази

а монитора е Hanns-G Този

Закупения кабел е DVI to DVI и реално пасва на буксите но не работи, картата не отчита че има втори монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнете конектора, на картата, се познава типа, дали е DVI-I, DVI/I.(от горният линк който дадох)

Същото се отнася и за монитора (не намирам с какъв конектор е)

От това видео (ако картата е същата) следва, че имате и двата вида DVI.

Така ще се ориантирате в ситуацията. Ако сте запомнили, какъв е бил и кабела, още по добре...

Иначе има вариант и новият да не тръгне... И тогава ще търсите  преходници.

Редакция: Свързването на кабелите се прави задължително при изключен монитор, компютър и от контакта.

Също което може да погледнете е упътването на монитора, копче на монитора с което да смените входа (input), дали ще е DVI, D-Sub, за да "открие компютъра".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, De Santa написа:

Закупения кабел е DVI to DVI

преди 31 минути, oic написа:

копче на монитора с което да смените входа (input), дали ще е DVI, D-Sub, за да "открие компютъра"

Може би точно това е проблема ...

https://www.manualslib.com/manual/715744/Hanns-G-He245.html?page=15#manual

Цитат
Select the 「INPUT SETTING」 option to change between analog
(VGA) or Digital (DVI) source. Enter the option and select
Analog or Digital.
[Dual input mode optional]
From the Signal Selection menu, select the 「AUTO SEARCH」
option to activate or deactivate the automatic signal search
function.

Успех!

п.п. В настройката на компютъра трябва да се настрои екраните да се дублират ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка по-горе който пуснах е от друг модел монитор обаче, От недоглеждане го пуснах, и съответно премахнах.

Но и при HannsG HE247DPB, трябва да е подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

main-qimg-46511abf5d172e03ff77383be2ddc3

DVI-I (DualLink) на водео картата.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oй колко много дивиайа свят ми се зави :D

Най често съм срещал Dual Link версията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.02.2019 г. в 16:08, ДиоиД написа:

Може би точно това е проблема ...

https://www.manualslib.com/manual/715744/Hanns-G-He245.html?page=15#manual

Успех!

п.п. В настройката на компютъра трябва да се настрои екраните да се дублират ...

Купих кабела отново само за да го тествам, оказа се че монитора е бил настроен само за VGA а не автоматично да открива кой порт се свързва, в момента съм на два монитора и работят добре, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване