Премини към съдържанието
rado84

Endless OS?

Препоръчан отговор

Ендлес ОС някой пробвал ли я е? Гледам, че е базирана на Дебиан, което е много добре, обаче тази десктоп среда е много отблъскваща, поне за мен.
endless.png

Дали може да ѝ се инсталира друга среда? Питам, защото преди време пробвах едно с дистро пак с няк'во измислено гръцко име, инсталирах му Синамън, но не щя да го подкара и накрая зависна докато зарежда средата. Мента 19 не е зле, но искам да имам резервен вариант, ако се наложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледаш, гледаш ... а трябва да се прочете (и осмисли) какво пише. "Дали може да ѝ се инсталира друга среда?" - ако е вярно каквото пише (според мен е вярно) - би ли пробвал? Аз не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Rather than using a traditional Linux package management system, Endless OS uses a read-only root file system managed by OSTree with application bundles overlaid on top.

Това няма начин да не си го видял. И SteamOS e Дебиан, ама пак не е с Канела. А пък ако ще е Дебиан, би трябвало да не е от стабилния клон и ... пак опираш до Убунту/Минт (ако ще е deb).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, бат'начо написа:

"Дали може да ѝ се инсталира друга среда?"

То и пакети не можеш да и сложиш. Но доволно интересно явление, макар и доста нестандартно със съмнения за непрактично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопът ми беше с Еndless като си го купих миналото лято и реших все пак да дам шанс на тази OS. И да, общо взето нищо не можеш да промениш. И не знам как е сега, но тогава трябваше да се плати такса за кодеци за определени аудио и видео формати (която беше смешна и еднократна, но все пак я имаше). Отделно аз лично имах периодични ,безкрайно дразнещи проблеми със звука... Може и да са изкарали нова, по-читава версия от тогава и да са подобрили нещата, не знам, но аз лично с мъка изкарах две седмици преди да се върна на друго дистро, което си ползвам вече над две години без оплаквания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато за първи път я чух, хвърлих едно око на форума ѝ. Имаше оплаквания като твоите за звука (само заглавията съм гледал на темите и просто за добиване на допълнителна информация, ако "лесно излезе такава").

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване