Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден на всички! 

Днес включвам колоните към лаптопа. (Имат два кабела - USB както и 3.5mm жак)

Когато ги свържа веднага се появява някакъв брум както и пищене, при изваждане на 3.5mm жакът няма това наличие на шум, както и няма никакъв звук :D.

(изпробвани са на два компютъра, както и на телефон / лаптоп - същото положение)

Посъветваха ме да сменя този жак, но проблема е, че и понятие си нямам как да го направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поялник имаш ли?

Предполагам не, значи най-добре е да ги занесеш на сервиз.

Проучи първо колко ще ти вземат за услугата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава знаеш как се запоява и остава да измислиш дали искаш да смениш само буксата или нея и кабела до колоните. Аз бих сменил второто - по генерално решение е и буксата ще е фабрично направена, но все пак зависи от колоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябва снимка на колоните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Nikitobee написа:

Посъветваха ме да сменя този жак, но проблема е, че и понятие си нямам как да го направя.

Трябва ти такъв примерно жак, режеш кабела и запояваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Предлагаш три-пинов, но има вероятност да е четири-пинов заради микрофона, като при телефоните. По-добре героя да снима кабела и не става ясно Usb конектора за какво е? За захранване на озвучителната система или вграден ЦАП. Хайде тогава име, марка, модел в студиото, пък после ще режем, запойваме и по сервизи.

Цитат

при изваждане на 3.5mm жакът няма това наличие на шум, както и няма никакъв звук

Никакъв звук. Ясно, никакъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

USB- то е вероятно за захранване,ако беше ЦАП, нямаше да има жак, пък и звук при изваден жак щеше да извади, микрофон към колонките... едва ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Купуваш си жак какъвто показах по - горе, запояваш и слушаш музика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май няма да е от жака, вътре се е прекало нещо усилвателчето, не забелязах и потенциометър даже ( или ми се спи вече)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, AAUUXX написа:

Този е 2.5мм, не 3.5мм какъвто му трябва на питащия.

От същото място:

https://www.cable.bg/kabel.php?cPath=102_10204&products_id=21003923

но да не бърза да сменя жака, трябва да се замери с мултицет дали проблема е в него.

преди 58 минути, Белгиеца написа:

Май няма да е от жака, вътре се е прекало нещо усилвателчето, не забелязах и потенциометър даже ( или ми се спи вече)

Да, и според мен едва ли е от жака, най-вероятно усилвателя вътре в колонките, първо да се проверят електролитните кондензатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 часа, M.Николов написа:

Този е 2.5мм, не 3.5мм какъвто му трябва на питащия.

От същото място:

https://www.cable.bg/kabel.php?cPath=102_10204&products_id=21003923

но да не бърза да сменя жака, трябва да се замери с мултицет дали проблема е в него.

Прав си, извинявам се за недоглеждането. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случва се, аз те поправих единствено за да не подведем питащия да поръча нещо, което няма да му свърши работа.

А иначе съм на ясно, че правиш разлика между двата жака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше от усилвателя, щеше да има брум и при изваден жак. Най- вероятно е прекъснат кабелът на масата към жака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже трябва да зяпам бТВ след 15 минути, само бързичко, да приемем и вероятността кабелът нещо да се е прекъснал вътрешно или да е нарушена изолацията , която е всъщност един вид лак намазан върху жиците, а няма обвивка от пластмаса около тях , както преди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване