Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, разполагам с лаптоп Acer от 5 години, но е с последна версия Windows преди 1 час замръзна, мишката не работи, никакви клавишни комбинации не помагат, не иска да се изключи и от копчето за On/Off единствиното нещо, което прави е да бръмчи през няколко секунди. Някой може ли да каже какъв може да е проблема и по какъв начин мога да стартирам лаптопа? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задръж бутона за включване около 10 секунди, дръж го докато се изключи. Ако се маха батерията го изключи от захранването и я извади.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същия проблем имаше и един мой приятел с Асус лаптоп, и аз съм имал подобен проблем със настолен компютър. Тези симптоми мога да бъдат индикации за различни проблеми, но точно това бръмчете често е между конфликт на ресурси, драйвери или проблеми с твърдия диск.

Отвори Event Viewer и цъкни на Windows Logs>System. После кажи какви проблеми са записани.

Също така може да стартираш и информация за системата като напишеш в run прозорец msinfo32.exe или просто в полето за търсене на старт менюто пишеш msinfo32.

Цъкни на Hardware Resources и покажи какво пише в подменютата на IRQs, I/O, със статус OK ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто ейсърите са боклуци, асусите също, пластмасови играчки.

Ключовото тук е че е на 5 години!

По нов няма да стане ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
8 hours ago, Танер Заит Расим said:

Просто ейсърите са боклуци, асусите също, пластмасови играчки.

Ключовото тук е че е на 5 години!

По нов няма да стане ;)

Така ли?!? Я ми дай един Ейсър предатор Хелиос 500, .. или някой ASUS ROG Zephyrus па нека да е боклук.

От марка до марка и от лаптоп до лаптоп има голямммаааа... разлика. И в много случаи годините нямат значение все още при мобилните процесори -зависи от конкретния лаптоп -как е направен, какво шаси е, охлаждане, процесора поддържа ли си оттам честотите... оттам перформънса.

Масово в геймърските лаптопи до 2000+ лева... много от тези по-горните неща липсват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, rosko написа:

Така ли?!? Я ми дай един Ейсър предатор Хелиос 500, .. или някой ASUS ROG Zephyrus па нека да е боклук.

От марка до марка и от лаптоп до лаптоп има голямммаааа... разлика. И в много случаи годините нямат значение все още при мобилните процесори -зависи от конкретния лаптоп -как е направен, какво шаси е, охлаждане, процесора поддържа ли си оттам честотите... оттам перформънса.

Масово в геймърските лаптопи до 2000+ лева... много от тези по-горните неща липсват.

Ама това са геймърски грозотиии, работа ли ще правим или игри ще играем?

Ще си взема HP или Dell бизнес клас машина за 500 лв, който е струвал преди две години 2 бона.

Геймърските ти заглавия не ме грабват, както и сумите за над два бона за тези грозотии, аз съм влюбен в системи със сървърна архитектура и управлението им е възможно  през най слабият лаптоп.

О да има разлика от пластмаса до пластмаса и от желязо до желязо има :)

Специално този Acer E5-511 ми е минавал през ръчичките, знам що да детска играчка е, нищо сериозно :)

Само дето изпоти колега преди мен че не можа да му сложи уиндоус, а беше система на колега от друг отдел и ми го повери да му го слагам оса аз, и го лъгах с Winnt инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1 minute ago, Танер Заит Расим said:

Ама това са геймърски грозотиии, работа ли ще правим или игри ще играем?

Дали са грозотии или не е субективно понятие...но няма голяма разлика в работата която ще извършват и я вършат, понеже се представят повече от добре с охлаждането и температурите на power компонентите под капака, и са си на практика достойни заместници на мобилна работна станция но за една идея по малко пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, rosko написа:

Дали са грозотии или не е субективно понятие...но няма голяма разлика в работата която ще извършват и я вършат, понеже се представят повече от добре с охлаждането и температурите на power компонентите под капака, и са си на практика достойни заместници на мобилна работна станция но за една идея по малко пари.

Но са за пъпчасали геймърчета!

Дето хабер си нямат от бизнес!

Докинг станция познават ли ?

Ще предпочета винаги бизнес клас пред геймър клас!

Моите потребности са други, твоите други, но студентчето  първи курс други, на тийна в гимназията други, на чичото от третия етаж едни, на леличката от магазина едни и тъй нататък ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Танер, като ги знайш тия машини, помагай ве човек
има ли смисъл  да се спамят теми с кой е по-по-най
забавленията са в друг подфорум

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, дръндю написа:

Танер, като ги знайш тия машини, помагай ве човек
има ли смисъл  да се спамят теми с кой е по-по-най
забавленията са в друг подфорум

Ами в подобни ситуации се прави стандартното, разглобява се, почиства се, минава се с контактен спрей всичко което прави контакт някъде с нещо, основно рам и слотовете, сменя се термопастата, ако е нужно се сменя харддиска и се преинсталира, смазва се вентилатора или се сменя.

Но слабите места на тези бюджетни боклуци е че ако не го чистиш и поддържаш всяка година, видеото им се пърже и издъхва дъното, но и с чистене пак издъхват, първият ми ейсър аспайър умря на 5 години, ейсъра на братовчедка ми умря на петата година, тя дори го прати в София за смяна на видео чипа, не изкара 6 месеца.

Просто момичето трябва да мисли да си купува нова система или втора ръка бизнес клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване