Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам телефон Alcatel Pop 3 5.5 имаше нова версия за Unpgrade на софтуера пуснах да се сваля след 10 минутки телефона искаше да се рестартира след рестарт заби на логото Alcatel и до там как мога да го флашна на старата версия да тръгне пак да работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се редактирате така, че да може да се чете и поясните какво сте ъпгрейдвали, примерно операционната система или някакво приложение?

А иначе, може да опитате да рисетнете така(първата част от описанието с ваденето на батерията и останалите описани действия)

ПС.  Така ще се изгубят всички записани данни, ако имате важни телефони и друга информация, които не са записани на друго място и не искате да губите, обърнете се към  сервиз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, sliderum написа:

Ако се редактирате така, че да може да се чете и поясните какво сте ъпгрейдвали, примерно операционната система или някакво приложение?

А иначе, може да опитате да рисетнете така(първата част от описанието с ваденето на батерията и останалите описани действия)

Телефона ми показа че има налична нова актуализация на софтуера аз я пуснах да се сваля след това се инсталира и ми пойска да се рестартира и до там заби до логото не ми дава да влезна във Рековъри Меню  Да спомена че батерията не се вади на телефона модела е 5054D защото преди малко видях че има и други модели подобни на който батериите се вадят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кой софтуер, не погледнахте ли? Както и да е, ако не иска да зареди ОС и имате важни номера и данни на вътрешната памет на телефона, отивате в сервиз. Ако имате данните записани върху СИМ-картата и на  МикроSD карта, ги вадите и следвате стъпките, описани в линка, за да рисетнете телефона. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sliderum написа:

На кой софтуер, не погледнахте ли? Както и да е, ако не иска да зареди ОС и имате важни номера и данни на вътрешната памет на телефона, отивате в сервиз. Ако имате данните записани върху СИМ-картата и на  МикроSD карта, ги вадите и следвате стъпките, описани в линка, за да рисетнете телефона. 

Нямам нищо важно във него закарах го на сервиз били много заети в друг сервиз ми казват не искали да се занимават със такъв модел телефон друг сервиз го задържа 1 месец нищо не направиха.. и ми го върнаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

- Remove your battery, remove your SIM card then reinstall them to power on again, if still does not work
- Hold down # key and press Power on/off key for a while to reset the phone

Long press "# key" and "power on key" at the same time in power off mode.
On the screen you will see "All data will be lost, continue?", select "Yes,"
You will see "Formatting flash, please wait." The phone will restart when reset finished.

ALL User phone data: contacts, photos, messages and files, downloaded applications like Java games will be lost permanently.

From the main menu, select the menu icon and select Restore default set.

Ето го черно на бяло е описано как се прави Има го и в страницата която съм посочил. Ако няма хардуерна повреда, телефона ще бъде изчистен от всякакви боклуци, които са се струпали докато сте го ползували досега. Най-малкото ще се отвори място в паметите и ако поиска отново да се ъпгрейдне, да не забие поради липса на достатъчно празно място

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, sliderum написа:

Ето го черно на бяло е описано как се прави Има го и в страницата която съм посочил. Ако няма хардуерна повреда, телефона ще бъде изчистен от всякакви боклуци, които са се струпали докато сте го ползували досега. Най-малкото ще се отвори място в паметите и ако поиска отново да се ъпгрейдне, да не забие поради липса на достатъчно празно място

Телефона е Soft Brick Трябва да се флашне на ново за да тръгне ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отказвам се, явно знаете достатъчно добре какво трябва да се направи. Като свършите, може да го опишете в темата, за да могат да се възползуват и други потребители :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, sliderum написа:

Отказвам се, явно знаете достатъчно добре какво трябва да се направи. Като свършите, може да го опишете в темата, за да могат да се възползуват и други потребители :)

Ако успея ще създам тема специално за този модел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телфона е с MediaTek  чипсет, те се флашват със SP Flash Tool

От тук може да свалиш фърмуера ако решиш да флашваш: OT-5054D .rar (Не съм го пробвал, просто го намерих в някакъв Испански сайт.)Понякога не се намира лесно фърмуер за точния модел.

1. Разархивирваш фърмуера.
  2. Избираш scatter файла.
  3. Кликваш Download.
  4. При изключен телефон*, задържаш бутона за увеличаване на звука и включваш USB кабела към компютъра.(Компютъра би трябвало автоматично да разпознае устройстово в такъв режим и да използва драйвър, може да се наложи и да инсталираш такъв ръчно)
  5. Процесът ще започне автоматично.
  • Към точка 4 да добавя, че понякога телефона се включва когато го свържеш и връзката се разапада. Тук просто рябва да уцелиш момента за да влезе в този режим и да остане така за да може софтуера да си свърши работата. Също така ако не стане само с бутона за увеличение пробвай да задържиш и бутона за включване, първо бутона за увеличаване на звука и след това бутона за включване(защото телефона може да се включи) , докато ги натискаш тогава да свързваш USB кабела, и когато процесът започне просто ги пусни(защото пък ако отпуснеш малко един от двата по-рано телефонът ще помисли, че се зарежда и ще се включи).

От падащото меню Download Only функцията си е така по подразбиране, не я променяй.

Capture.thumb.JPG.e746e789edac76f15ec80faaf60fca0b.JPG

А и след ъпдейт на операционната система обикновенно е нужно повече време от обикновенно за да стартира системата и започваш да се чудиш какво не е наред, но след като си изчакал и не може да стартира, виси така дълго време това си е софт брик.

И добре е първо да пробваш да го нулираш от заводското рековъри меню преди да флашваш стоков фурмуер защото понякога програмата изисква да се форматира чипа и имея заминава (което по принцип не би трябвало да е така) и пак трябва да се записва...

Ти каза, че не се изключва и по тази причина не може да влезеш в рековъри менюто, но по принцип си повечето телефони имат аварийно изключване когато задържиш за дълго бутона за включване, това ги изключва.

За влизане в рековъри меню:

1. При изключен телефон задържаш едновременно бутона за увеличаване на звука и бутона за включване.
  2. Когато видиш, че стартира и се появи логото пусни бутона за включване(продължаваш да държиш бутона за увеличаване на звука).
  3. И когато логото на рековъри менюто се появи пускаш и бутона за увеличаване на звука.

С бутона за увеличаване и намаляне на звука движиш нагоре и надолу а с бутона за включване потвърждаваш кое действие да се изпълни, навигираш до wipe data/factory reset

и потвърждаваш с бутона за включване.

И отказват такива телефони защото печалбата няма да им покрие отделеното време, пък и нещото което ще направят е да флашнат фърмуер  и след това пак ако има ъпдейт и нещо се скапе ще има недоволни клиенти и често хората винят сервиза, и така си спестяват тези главоболия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Mr.n0b0dy написа:

Телфона е с MediaTek  чипсет, те се флашват със SP Flash Tool

От тук може да свалиш фърмуера ако решиш да флашваш: OT-5054D .rar (Не съм го пробвал, просто го намерих в някакъв Испански сайт.)Понякога не се намира лесно фърмуер за точния модел.

1. Разархивирваш фърмуера.
  2. Избираш scatter файла.
  3. Кликваш Download.
  4. При изключен телефон*, задържаш бутона за увеличаване на звука и включваш USB кабела към компютъра.(Компютъра би трябвало автоматично да разпознае устройстово в такъв режим и да използва драйвър, може да се наложи и да инсталираш такъв ръчно)
  5. Процесът ще започне автоматично.
  • Към точка 4 да добавя, че понякога телефона се включва когато го свържеш и връзката се разапада. Тук просто рябва да уцелиш момента за да влезе в този режим и да остане така за да може софтуера да си свърши работата. Също така ако не стане само с бутона за увеличение пробвай да задържиш и бутона за включване, първо бутона за увеличаване на звука и след това бутона за включване(защото телефона може да се включи) , докато ги натискаш тогава да свързваш USB кабела, и когато процесът започне просто ги пусни(защото пък ако отпуснеш малко един от двата по-рано телефонът ще помисли, че се зарежда и ще се включи).

От падащото меню Download Only функцията си е така по подразбиране, не я променяй.

Capture.thumb.JPG.e746e789edac76f15ec80faaf60fca0b.JPG

А и след ъпдейт на операционната система обикновенно е нужно повече време от обикновенно за да стартира системата и започваш да се чудиш какво не е наред, но след като си изчакал и не може да стартира, виси така дълго време това си е софт брик.

И добре е първо да пробваш да го нулираш от заводското рековъри меню преди да флашваш стоков фурмуер защото понякога програмата изисква да се форматира чипа и имея заминава (което по принцип не би трябвало да е така) и пак трябва да се записва...

Ти каза, че не се изключва и по тази причина не може да влезеш в рековъри менюто, но по принцип си повечето телефони имат аварийно изключване когато задържиш за дълго бутона за включване, това ги изключва.

За влизане в рековъри меню:

1. При изключен телефон задържаш едновременно бутона за увеличаване на звука и бутона за включване.
  2. Когато видиш, че стартира и се появи логото пусни бутона за включване(продължаваш да държиш бутона за увеличаване на звука).
  3. И когато логото на рековъри менюто се появи пускаш и бутона за увеличаване на звука.

С бутона за увеличаване и намаляне на звука движиш нагоре и надолу а с бутона за включване потвърждаваш кое действие да се изпълни, навигираш до wipe data/factory reset

и потвърждаваш с бутона за включване.

И отказват такива телефони защото печалбата няма да им покрие отделеното време, пък и нещото което ще направят е да флашнат фърмуер  и след това пак ако има ъпдейт и нещо се скапе ще има недоволни клиенти и често хората винят сервиза, и така си спестяват тези главоболия.

Има един проблем и той е че телефона не е Mediatek а той е qualcomm pw8909 и не се използва флаш туул а Qfil но от нея ми дава грешка  и не мога да го кача

Този модел телефон са 3,4 вида 5025,5054D,5054X моят модел е със чипсет на Qualcomm той се флашва със Qfil но като се опитам да го кача Stock Rom дава ми грешка Fail DOwnload Sahara

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих телефона по следния начин 

1. Сваляте си engineering software download tool qct_sp  

2. Вкарвате телефона във Download Mode 

3. Натискате Download и чакате  програмата си сваля автоматично Firmware и го качва сама само чакате да свърши процедурата и това е Работа 5 минутки .. Благодаря на всички че се отзоваха да ми помогнат  П.С Поздрави Петър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо пише, че са с Медиатек чипсет модела, може да е ребрандиран... Но иначе супер, че си се справил! Иначе да, qualcomm чипести освен с QFIL има други софтуери както си намерил. Просто в Qfil има повечко възможности и понякога трябва да се ровиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Mr.n0b0dy написа:

Не знам защо пише, че са с Медиатек чипсет модела, може да е ребрандиран... Но иначе супер, че си се справил! Иначе да, qualcomm чипести освен с QFIL има други софтуери както си намерил. Просто в Qfil има повечко възможности и понякога трябва да се ровиш.

5 инчовите са Mediatek тези който са 5.5  те са Qualcomm 8909 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ся ако съм на теб ше му изпраскам едно TWRP ПОСЛЕ ROOT  и ше разкарам сички ненужни неща :) 

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.02.2019 г. в 20:15, Ивайло Димов написа:

Ся ако съм на теб ше му изпраскам едно TWRP ПОСЛЕ ROOT  и ше разкарам сички ненужни неща :) 

Точно това направих и му направих Backup на стоковия ром във  Sd карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване