Премини към съдържанието
DarkEdge

Gigabyte H81M-H v1.1 - проблем с настройките

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с това дъно - не позволява промяна на нит един параметър на паметите.
Дъното дойде при мен с BIOS F4, процесор Pentium G3220 и два модула по 4GB - единият на 1,35V, другият на 5V, но еднакви първи 5 параметъра.
Флашнах с F7 - без промяна. 
Флашнах с F9 - без промяна.
Подмених паметите с два абсолютно идентични модула. Нулев ефект.
Възстановявах настройки по подразбиране.
Модулите са HMT451U6AFR8C-PB - на 1600MHz, а се отчитат работещи на около 1350.
Захранването (FORTRON epsilon 80plus 600w) се държи стабилно
Някакви идеи къде може да е ключът от палатката?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не! Не позволява промяна на нито един параметър на паметта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, опциите не са активни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Access Level

Displays the current access level depending on the type of password protection used. (If no password is set, the default will display as Administrator.) The Administrator level allows you to make changes to all BIOS settings; the User level only allows you to make changes to certain BIOS settings but not all.

Да не би да е свързано с това?

clear the CMOS пробва ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не съм. Сега ще пробвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XMP неактивен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

два модула по 4GB - единият на 1,35V, другият на 5V

Друго което забелязвам ...

Цитат

2 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 16 GB of system memory

* Due to a Windows 32-bit operating system limitation, when more than 4 GB of physical memory is installed, the actual memory size displayed will be less than the size of the physical memory installed.

Dual channel memory architecture

от тук

и едно доста лудо предположение .... джъмпера на clear CMOS да не би да е постоянно "зацепен" ... :question:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма джъмпър в момента
Ръководството отдавна преровено. Ама това с паролата някак съм го пропуснал
В момента е с два еднакви DDR3 1600MHz на 1,5V. HMT451U6AFR8C-PB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Balamyrnik написа:

за това са важни всички буквички и цифрички 

И какви буквички и цифрички искаш още? GA-H81M-H v.1.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се наложи "външно" препрограмиране на CMOS-a ...

Едно време бях "скапвал" CMOS-а и се наложи да го "вадя" и препрограмирам "външно" ...

Други щури идеи нямам ...

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега осъзнах какво точно се случва - контролерът на паметта на G3220 поддържа макс DDR3 1333 и с двайсетте % автоматичен клок си идва на 1400MHz. А всичко друго е заключено заради процесора.
Контролерът е превключил автоматично и таймингите на 10 10 10 27 37

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако кажеш и как - опцията е неактивна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, смей си се колкото искаш - дъното е друго...
Странно, но след ресет на BIOS не намирам XMP опцията в настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се дъното да е още там ... след твоя ресет.

Сериозно ли мислиш, че ако принципно има настройка в BIOS със статус 'disabled', то ще липсва възможност да я включиш и приведеш в статус 'enabled' ? Същото важи и в другата посока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно XMP-то, модулите ти трябва да го поддържат, иначе ще е не активно в BIOS-а.

Относно контролера на паметта на Pentium G3220 няма значение, че пише DDR3-1333, DDR3L-1333 @ 1.5V. Моят е i5-4690 и пише DDR3-1333/1600, DDR3L-1333/1600 @ 1.5V, но паметите ми поддържат XMP и с него отиват на 2133.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Toma Hristov написа:

Относно XMP-то, модулите ти трябва да го поддържат, иначе ще е не активно в BIOS-а.

Пропуснах да му го напиша, 10x за подсещането.

Иначе по темата, страница 19 - http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/mb_manual_ga-h81m-h_v1.1_e.pdf

Толкова от мен  по този казус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ти трябва да пипаш паметта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото заради процесора работи на по-ниска честота и искам да й скъся таймингите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Защото заради процесора работи на по-ниска честота и искам да й скъся таймингите.

И какво значение има това, след като играчката не оправдава времето, нито получен прираст в производителност, който ще е синтетичен и минимален?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майтапчия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Ramiram
      Здравейте бих искал да попитам дали някой може да ми обясни дали мога да инсталирам нова видео карта на стара дънна платка която е Gigabyte и работи с Intel core i7 920 quad core първа генерация и с троен канал рам памет ддр3 в момента се използва Gigabyte Ati Radeon 5870 2GB
    • от Devinbg
      Привет.
      Моля за съвет - Лаптопа ми е Lenovog50 с 4гб рам и се прецаках  като закупих още 4 гб рам с идеята да го подсиля с 8гб  но проблема е ,че на втория слот има прорезчета за рамта но онези "телчета" така да се изразя чрез които щраква ги няма.Не е носен никога в сервиз така е закупен.Как мога да оправя това освен да закупя цяла 8гб, имали вариант някак да се слага или аз не мога да ги сложа?
      Благодаря предварително!

• от Plamen Sedlarski
      Здравейте когато включвам компютъра с една плочка рам памет 1x8 2400 се вкючва , а когато поставя 2 плочка пак същата включва се и след 5 секунди изгасва и досега не е правило проблеми така!!!
    • от GermanecaBG
      Здравейте! Пред мен има два лаптопа. Единият е по-стар Asus X501A, а другият сравнително нов на 18 месеца ASUS X540SA. Разглеждах дъното на двата лаптопа с програмата CPU-Z и ми направи впечатление, че на по-старият модел му показва пълна информация за РАМ паметта (слотове, производител и т.н.). Докато на уж по-новият модел такава информация липсва. Дали има вероятност на модела Asus X540SA РАМ паметта да е запоена или менте? Ще покажа снимки.
      Ето тук е инфо за Asus X540SA

Ето и за модел Asus X501A
      exotic girl names and meanings

Лаптопите не съм ги отварял!
    • от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване