Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имаме монитор  ACER G235H. Въпроса ми е можем ли да го ползваме като телевизор. Има VGA  и  DVI-D изход. И ако става звукът как да го възпроизведем. Извинявайте за невежеството. Ако може някой да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тунер и евентуално може и без колонки ... ако има Audio-Input - Просто трябва да се изберат нужните кабели ... в зависимост от изходите на тунера или декодера ...

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може ли да се ползва стар видеокасетофон с тунер. Да се приспособи някак. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре за 30-ина лева USB TV тунер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Leise написа:

Не може ли да се ползва стар видеокасетофон с тунер. Да се приспособи някак. 

Можеше, но вече няма ефирна аналогова телевизия, единствения вариант остава ако има аналогова кабелна телевизия, но тогава ще трябват и някакви преходници от за да раздели звук и картина - загубена кауза.

Този монитор към него компютър има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Leise написа:

стар видеокасетофон с тунер

Па ... хм .... стар ... че ония старите подържаха само "аналогов" тунер ... или ... май аз съм пропуснал някой който е имал и "цифров" тунер ... па и ко беше ... с тези нови кодекси ... хм ... дъл ли си заслужава приспособленията ... па не знам ...

По моему един Комбиниран HD Ефирен DVB-T/T2 + Сателитен DVB-S/S2 приемник ще свърши работа ... 

преди 9 минути, DarkEdge написа:

USB TV тунер

Е ... такова нещо не съм пробвал директно да свързвам към монитор ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ДиоиД написа:

По моему един Комбиниран HD Ефирен DVB-T/T2 + Сателитен DVB-S/S2 приемник ще свърши работа ... 

Именно, сет топ бокс, достатъчно е да подържа DVB-T H264 за ефирна телевизия или DVB-C за кабелна телевизия и ще е добре да има аудио изход за слушали.И чрез кабел HDMI към DVI-D за видеото, а от изхода за слушали кабел към усилвател с колони(колонки).

преди 19 минути, ДиоиД написа:

Е ... такова нещо не съм пробвал директно да свързвам към монитор ...

Няма как да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, M.Николов написа:

Няма как да стане.

Е ... няма да се напъвам ... за да измисля как би станало ... :)

Дарка ме накара малко да фантазирам .... по точно разпали моето въображение ... :)

Тръгнах да мисля какъв хъб .... какви флашки или едни други неща ... да свързвам и т.н. ... абе в скоро време не съм се ровил из китайските сайтове ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте на кабелен доставчик и предлагат външни приемници с HDMI, вземате едно такова устройство и вързвате с преходник HDMI-DVI. Вече звука ще трябва към отделна аудио система през оптиката на приемника (принципно имат, но е добре да се провери със сигурност), ако аудио системата няма оптика, има преходници от оптика към стерео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си вземете телевизор като ви трябва и не се занимавайте с глупости. Кабелният доставчик предполага техен декодер за да може да гледате само за което плащате. Или CI за съответен модул, а мониторите нямат такива. С пръдня боя не става. Козата си сака пръч.

Нашенската приказка за копчето и балтона е ясна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

USB TV тунер

Хм ... благодаря за идеята .... ще се пробвам да пусна ТВ на телефона си ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнява ме, че няма да се получи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Филипов написа:

Нашенската приказка за копчето и балтона е ясна.

То нашата приказка сиромах човек жив дявол е също ясна. ;)

До колкото разбирам в случая имаме някакъв балтон и някакво копче ...

Ай разбирам логиката .... да се продаде монитора и се вземе ТВ ... но до колко може да се вземат някакви пари от този монитор които да стигнат за покупката на някакъв телевизор ... хм ... не знам ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ДиоиД написа:

Хм ... благодаря за идеята .... ще се пробвам да пусна ТВ на телефона си ... :)

Че то отдавна има такава възможност на телефон, но само на монитор не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, M.Николов написа:

Че то отдавна има такава възможност на телефон, но само на монитор не става.

Да бе ... сега видях и тук ... просто трябва да си намеря с usb type-c ...

Аз все още издирвам начин usb-tv тунер или подобно да се "ръгне" директно или чрез някакви преходници към монитор ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без устройство с процесор няма как да стане за момента.

преди 18 минути, ДиоиД написа:

Аз все още издирвам начин usb-tv тунер или подобно да се "ръгне" директно или чрез някакви преходници към монитор ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, M.Николов написа:

устройство с процесор

Тъй де ... ровя се ... издирвам такова ... което да е на приемлива цена ... че все към едни микро или нано компютри посягам ... :)

Разглеждам едни "чаркълъци" ... и си въобразявам някакви компактни схеми ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ani Kirova написа:

много благодаря... да на кабелен доставчик ще сме

Сте или ще сте?

И в двата случая е хубаво да се провери какво точно предлагат те, като услуга и оборудване.

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Този монитор към него компютър има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ДиоиД написа:

type-c

https://goo.gl/sGHAX2

https://goo.gl/vb64tV

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

type-c

Вече си поръчах от български сайт ... Благодаря все пак ... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към монитора се връзва допълнителен модул  с платки за телевизия и е малко тип направи си сам, не е за дами това, освен това трябва хубаво да се проучи интерфейсите на монитора дали ще са съвместими с модулите, в този форум имаше двама пича, които са подкарвали такива платки, не помня имена сега.

Следващият вариант е DVBT1/2 usb или PCI тв тунер за ефирна телевизия, според компютъра какъв е десктоп или лаптоп!
За кабела DVBC тунер пак PCI или USB според компютъра, тук трябва да се съобрази сигнала какъв е аналогов или цифров, ако е аналогово ще е свободен и ще трябва аналогов кабелен тунер за каблна телевизия, ако е цифрова, ще трябва да се декодира сигнала с едни cccam и oscam  и едни карти за декодиране, не е пак за дами тези изпълнения!

И последният вариант, който бих добавил е да си вземат едно Raspbbery Pi3, да му сложат Raspbian, да му сложат Tvheadend IPTV сървър, да му забодат една ефирна цифрова антена с USB DVBт1/2 Tунер и да изкарат ефирната в IP! В твхеаденд могат да рестриймват и HTTP URL стриймове, фрии канали ще се намерят още, до поне 20 могат да се докарат, а кабелните фрии могат да се намерят но са времянка периодично трябва ръчно да се обновяват.
След тв сървъра, в този мини компютър могат да се закачи и външен твърд диск!
Така ще можете да си сетнете и рекордин сървъра!
Ще можете да записвате любимите си предавания по EPG или с ауторек автоматично!
Ще си го сетнете да трие записите автоматично след две седмици примерно!
Можете да добавите и DLNA сървър в този мини компютър, Plex има вграден DLNA сървър!
За директория на Plex посочвате папка торенти!
Сега торент часта, не знам дали сваляте торенти но торенти с мултимедиен сървър може доста ефектно да се комбинира!
С Transmission контролер!
Посочвате на контролера папката с торенти на твърдият диск който е закачен за Raspberry PI3!
Сетвате име и парола на контролера, и воала, вече можее да сваляте торенти от телефона си директно на сървъра, и те ще са видими за DLNA и Plex!
Чрез файлов шеринг тази папка торенти може да се шерне  и по SMB или чрез Apache 2 Web server да се изстреля в уеб на HTTP url!

Сега след като сървърната ни част е готова, клиентската част, може да бъде втори Raspberry Pi3 с имидж на Коди! 
Може да се свърже към монитор през HDMI или чрез прехдници от HDMI към други изходи!
За звука, при HDMI връзка няма проблеми, но ако монитора няма тонколони, Raspberry pi3 има изход за аналогово аудио!
Мисля че за скромен юзър е достатъчно, но ако имате претенции за качеството, има допълнителни аудио модули с по добро качество и с това се решава проблема с аудио изхода, закачете към него ваша аудио система и сте в джаза и всичко е джъс!
Коди ще може да вижда телевизията от TVHEADEND и всичките му екстри понеже има TVH pvr клиент, напълно съвместим и всички екстри са на лице! Коди ще може да види и торентите по SMB или HTTP, за dlna не мисля, dlna го пускам за смарт телевизора у дома.

Та при това изпълнение, Kodi и TVH клиент има и за телефони, може да гледате всичко и от телефона!

Може да сложите коди и на Windows компютри!

Ама и това не е много за дами.....
Руси, брюнетки и красиви трудна работа!

Знам за една модераторка брюнетка,тук, тя може и да нагласи подобна система, но вие не вярвам!

Ето нещо за дамите:

Ако много много много искат да ползвате монитора за тв, купувате DVBT1/2 usb тунер за USB, и го мушкате в някой уиндоус компютър, слагате драйвери и софтуер и гледате ефирна цифрова телевизия, ще трябва само с антената да се преборите, но ще имате основно 6 ефирни канала, според региона може и повече да са!
Вече някой го спомена това!

Още един подход за дами, мисля че и него споменаха по горе!
Купувате си ТВ, и искате допълнителен приемник от тв доставчика ви, сигурно ще ви поиска такса 2 лв месечно за втори приемник.

Към този приемник можете да опитате да вържете монитора чрез hdmi или преходници, за звука отделна аудио система .

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване