Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, слабото място на всички LED LCD телевизори е тяхната подсветка. Токът й обикновено се регулира от настройките в менюто за картината, което върши работа, но за определено време, понеже пусковият ток остава неизменен и най-често тя се поврежда в момента на включването на телевизора. Токът не може да се намали по стандартният начин, както някои техници се заблуждават чрез добавяне на допълнителен LED-елемент или резистор, поради причината че токът на подсветката се регулира автоматично и колкото и елементи да добавим или премахнем, той няма да се промени и тя ще продължава да гори. Освен това при някои телевизори елементите им са с по-голяма мощност от стандартната и подмяната на LED лентата или елементите с такива от друг телевизор, те веднага се повреждат. Токът не може да се намали дори и чрез намаляне преднапрежението на регулиращият подсветката транзистор, тъй като контролера непрекъснато засича всяка промяна в нейната консумацията.

Затова трябва да се търси алтернативно решение. Така вместо да се чудим как да намаляме токът, трябва да направим  точно обратното - да увеличим консумацията. За целта трябва паралелно на захранването на подсветката да свържем един резистор с мощност около 15W и със съпротивление 1,5К-ома. Но тъй като такъв резистор е много обемист, можем да свържем например две съпротивления по 7W последователно и със тойност по 750 ома или ако практически е по-удобно да ги свържем паралелно, но с двойно по-голямо съпротивление, т.е. по 3К-ома. Но тъй като 7W резистори трудно се намират, можем да свържем 3 бр. по 5W от цементовите. Практически аз не съм го пробвал със съпротивления, а с една крушка 40W /220V при захранващо напрежение със свързана лампа 150V. Този товар смъква напрежението с около 10V и с около 0,2V на всеки елемент при 45 бр. елементи на 39" телевизор Sharp. Лампата я свързах временно само докато сглобя дисплея, защото при този телевизор за разлика от другите няма максимален пусков ток и след намалих подсветката от менюто и махнах лампата. Единственият проблем който остава е че потребителят по никакъв начин  не трябва да променя настройките, било то в режима на картината (Динамичен, Естествен и т.н.), може само да регулира контраста, яркостта и цветността.

Вместо съпротивление, можем да свържем и платкатас елементите от някоя непотребна LED крушка.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти е лоша идеята , още повече, че вече си я пробвал на определен телевизор. Лошото е че резисторите са твърде големи по обем (знаеш какво представлява 15W резистор) и трябва да им се намери място в корпуса така, че след загряване да не разтопят пласмасата. Лошото е и друго. Прекалено много хора не биха се съгласили да не ровят по настройките на телевизора, още по вече по подсветката, яркостта и контраста. Най малкото, никой не би ги спрял, да правят тези настройки.Обяснено на технически грамотен човек - ще те разбере, но за другите? На мен лично, темата ти ми харесва

Редактирано от Филипов
Не се отговаря с цитат! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е направено да умре, а не да ти работи с години. Каквото и да правиш все тая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да 2-3 години да мине гаранцията и бум

Редактирано от Филипов
Не се отговаря с цитат! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко или е до късмет, или хубава изработка и качествени материали....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качествени материали просто няма. Всичко зависи от броят елементи - колкото повече, толкова по-голяма мощност, но нали преди всичко се гледа икономията.

Вместо съпротивления или LED крушки, можем да свържем и лавинен диод от типа R2K, R2M. Диодът е с малки размери и може да се запои отдолу под платката. Тези диоди за разлика от ценеровите могат да се свържат директно без гасящ резистор и гасят доста голям ток.

Но вместо да губим полезна мощност в топлина, можем в кутията на дисплея, между LED лентите да залепим допълнителни LED ленти за домашно осветление. Но те трябва да са същият отенък, а такъв студен няма. Телевизионните светодиоди светят синьо, но оцветявайки светлината през жълта леща. А можем и сами да си сглобим такива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето глупости. Всякакво отваряне и запояване премахва гаранцията. А тя е необходима за тези боклуци с планирано остаряване. За потребителя най-важното е да махне магазинния режим с набичени докрай яркост и контраст "за да хваща окото". Яркост до половината, Backlight още по-малко, примерно 30%, контраст 80 - 90%, цвят 40 - 50%. Това веднага след като се купи, също и място така че да не му свети от прозореца.

Колкото до преработки за намаляване на тока - по сервизите ги правим когато дойде за ремонт. Да му удължим времето на живот и повторно връщане. Всичките предложени варианти не стават. В зависимост от модела и размера има различни схеми и подсветки. От всички последователно свързани до всички паралекно, та има и смесени, примерно 2 + 2 + 1 на 3 канала. Първите два са най- лесни. Защото е само един генератор  на ток и просто се добавя / премахва / променя само един резистор в обратната връзка, който му определя настройката / параметрите. Глупост е да се слагат допълнителни консуматори, а и не винаги става. А за R2M и подобни тъпизми нямам думи. Както винаги младежът не е чел книги и не знае кое за какво е.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен няма нужда от такива алабалистики. Както каза по-горе Филипов - "Яркост до половината, Backlight още по-малко, примерно 30%, контраст 80 - 90%, цвят 40 - 50%. " С (почти) такива настройки телевизорът ни LG 32LE5500,  купен ноември 2010, работи още и то с доста добра картина. Тогава беше с 5 години гаранция.

Може би в моделите продавани с по-дълга гаранция се използват по-качествени компоненти? Не знам...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@peppone1, защо вместо всички описани по-горе алабалистики не организираш soft start на драйвъра с температурна обратна връзка с един NTP резистор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не му говори на китайски че хептен няма да вдене.

Старта си го има, проблемът почти винаги е в максимално набичените светлини. Да, при старт се пуска на максимална яркост, но само на логото. След това токът се намалява до потребителската настройка. Софтуерът на телевизора е така написан.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Ха-ха 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

Общо взето глупости. Всякакво отваряне и запояване премахва гаранцията. А тя е необходима за тези боклуци с планирано остаряване. За потребителя най-важното е да махне магазинния режим с набичени докрай яркост и контраст "за да хваща окото". Яркост до половината, Backlight още по-малко, примерно 30%, контраст 80 - 90%, цвят 40 - 50%. Това веднага след като се купи, също и място така че да не му свети от прозореца.

Колкото до преработки за намаляване на тока - по сервизите ги правим когато дойде за ремонт. Да му удължим времето на живот и повторно връщане. Всичките предложени варианти не стават. В зависимост от модела и размера има различни схеми и подсветки. От всички последователно свързани до всички паралекно, та има и смесени, примерно 2 + 2 + 1 на 3 канала. Първите два са най- лесни. Защото е само един генератор  на ток и просто се добавя / премахва / променя само един резистор в обратната връзка, който му определя настройката / параметрите. Глупост е да се слагат допълнителни консуматори, а и не винаги става. А за R2M и подобни тъпизми нямам думи. Както винаги младежът не е чел книги и не знае кое за какво е.

И твоето предложение е? До кога ще продължаваш да плюеш? С добавяне на допълнителен консуматор винаги става, защото такъв е приниципа не регулиране на всички телевизори и когато пробвам с диода ще видим кой прав и кой крив? Както казах с промяна преднапрежението на регулатора също не става. Я кажи кой резистор си подменил и токът се е намалил и аз другия път като пробвам и не стане поне да има кой да ругая след това. Не те знам в кой сервиз си ги правил тия изпълнения, ама знам че в нашите сервизи техниците подменят цялата подсветка с такава със собствен драйвер и изхвърлят оригиналната и цената на ремонта скача двойно - плюс 60-80лв. за новата подсветка. Освен това не се знае цветовата й температура каква е и какви цветове после ще покаже телевизора. Бих направил всичко друго, но не и това. Ако телевизора е бил в гаранция, хората щяха да го занесат в гаранционният сервиз или при теб може би. Предложеният от мен метод е най-лесен и аз го правя временно, само докато оправя настройките, след което не е нужно, а и всяко пипане както каза по платката, особено чрез махане на микроскопични елементчета е много вреден метод, освен ако не сме сигурни в крайният резултат. Сигурно има друг начин, но аз избягвам да си правя експерименти със скъпа техника, без ясен накрая резултат, и накрая аз да платя ремонта. Правил съм такива грешки и повече няма да ги повторя.

Ще чакам включване от другите форуми, този не може да бъде полезен, когато засяга хляба на някой изгладнял техник.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ламер такъв, не се напъвай като не са ти ясни нещата. Поне да имаше някакво желание да се научиш. И минимална теоретична подготовка. Просто казано - за да препишеш за 6 трябва да знаеш поне за 4.

Пак казвам - всякакво отваряне и запояване на разни неща стил ТНТМ води до отпадане на гаранцията. Не подвеждай потребителите! А как смяташ че допълнителни консуматори ще се отразят на електрониката, която и без това е сметната на границата?

При гаранционен ремонт задължително се сменя цялата подсветка с нова. При извън се преценява. Ако е до 1 - 2 диода може да се сменят само те. Ако са повече, а обикновено има и по няколко укъсили на клиента се предлага нова. Защото и другите са опечени и не е приятно след месец-два да прекъсне следващия. А това е дефакто нов безплатен за клиента ремонт. 60 - 80 лв си е само ремонта,  защото се цепи матрицата и има голям риск от счупване.

преди 26 минути, peppone1 написа:

Както казах с промяна преднапрежението на регулатора също не става. Я кажи кой резистор си подменил и токът се е намалил и аз другия път като пробвам и не стане поне да има кой да ругая след това.

Хич не смятам да ти се обяснявам професионално и да ме ругаеш. Ти не признаваш измервателен уред. Чети datasheet - там пише как се смята тока. Различно е при различните схемни решения. Което трябва го коментираме между колеги. Ти определено не си от тях - не знаеш закон на Ом и откъде върви тока. .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Филипов написа:

Ламер такъв, не се напъвай като не са ти ясни нещата. Поне да имаше някакво желание да се научиш. И минимална теоретична подготовка. Просто казано - за да препишеш за 6 трябва да знаеш поне за 4.

Пак казвам - всякакво отваряне и запояване на разни неща стил ТНТМ води до отпадане на гаранцията. Не подвеждай потребителите! А как смяташ че допълнителни консуматори ще се отразят на електрониката, която и без това е сметната на границата?

При гаранционен ремонт задължително се сменя цялата подсветка с нова. При извън се преценява. Ако е до 1 - 2 диода може да се сменят само те. Ако са повече, а обикновено има и по няколко укъсили на клиента се предлага нова. Защото и другите са опечени и не е приятно след месец-два да прекъсне следващия. А това е дефакто нов безплатен за клиента ремонт. 60 - 80 лв си е само ремонта,  защото се цепи матрицата и има голям риск от счупване.

Хич не смятам да ти се обяснявам професионално и да ме ругаеш. Ти не признаваш измервателен уред. Чети datasheet - там пише как се смята тока. Различно е при различните схемни решения. Което трябва го коментираме между колеги. Ти определено не си от тях - не знаеш закон на Ом и откъде върви тока. .

Май ти не знаеш закона на Ом, твърдейки че допълнителният консуматор увеличавал консумацията на подсветката. Което е първосигнална заблуда на всеки един импулсивен теорититик.И пак ще повторя Консумацията на подсветката не се променя, просто токът се поделя между двата консуматора, но общият работен ток остава непроменен. Което по никакъв начин не би променило или претоварило работата на захранването, освен ако товарът не е по-голям от 15W, тогава се задейства защитата. Ама говориш за ТНТМ изпълнения, пък самия ти си ги вършил, което както казах силно ме съмнява твоят метод да е проработил. Ако си работил в гаранционен сервиз, LED лентите ти идват безплатно, но извън гаранцията никой потребител не ще плати нови LED ленти, чиято цена би надхвърлила цената на нов телевизор. А и както казах, ако лентите не са същият модел има голяма вероятност да изпукат още при включването им. Аз, надявайки се и никой ваш разумен колега не би се ангажирал с подобно, рисковано и скъпо мероприятие.

И се цепила матрицата, очевидно дори не знаете как се отваря дисплея. Аз матрица, светловоди и фолия  изобщо не ги пипам. Не знам как отваряте дисплея, но не гледайте YouTube. Ако има вероятност матрицата да се счупи, то на един над 50 инча телевизор със сигурност ще я счупите по начина както вие я отваряте. Още преди години споделих кой е правилният начин, а той е по обратния ред - от задната страна, но кой ли би могъл да се сети? Нямам думи!

Но както и да е, всеки е свободен да работи както намери за добре, стига да не пречи на другите. Аз приключвам този деградивен спор, изцеждащ ценното ми време и който с нищо не ми помага. Грешката може би ми е, че аз съм единствения който споделя начинанията си безплатно и с така наречените от теб "колеги", което на мен ми звучи като "говеда", аз отдавна съм прекратил всякаква консултация с тях, поради това което показахте тук, а и в реалния живот сте същите сребролюбци. За мой късмет познавам двама-трима наистина съвестни техници, които винаги са ми помагали. Но българина изобщо не се е променил.

преди 2 часа, DarkEdge написа:

@peppone1, защо вместо всички описани по-горе алабалистики не организираш soft start на драйвъра с температурна обратна връзка с един NTP резистор?

Защото токът не може да се промени по конвенционалният начин. Трябва допълнителен товар, а мекият старт може да се осъществи с лавинният диод или с варистор и вече при превключване на нормалният работен ток, то допълнителният товар вече  престава да бъде такъв. Проблемът е че работното напрежение на диода или варистора трябва да бъдат точно подбрани или да се получи чрез последователното им свързване на няколко елемента. Но занимавката е твърде голяма и не си заслужава към всеки телевизор да се подхожда индивидуално. Най-прост е примера със съпротивлението, то може да се монтира на металното шаси, хем за по-добро охлаждане, има и плоски керамични резистори, варианти много и то евтини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве, ей, дървен философ!
Ето ти един пример:

Но понеже си много велик НЯМА да публикувам източник

4481-Fig01.gif

4481-Fig02.gif

4481-Fig03.gif

4481-Fig04.gif

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Дойде края на седмицата и с нея поредната глупост на peppone1. Филипов много точно е написал, отвориш ли го гаранцията отпада! Защо мислиш, че си по умен от инжинерите проектирали софтуера за управление на подсветката и тук ще вметна че се управлява с ШИМ, но ти си над тези неща? Имам телевизор на 10г. като спазвам правилото за нивото на подсветката написано по- горе от Филипов и си работи телевизора отлично. Само старта е с максимална подсветка за 2-3сек. Това как би навредило според теб, все пак ти не го спираш и пускаш през 5мин. нали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПФ... колкото и да ги пазиш като си изкарат часовете издъхват подсветките, безсмислено губене на време си е тази цел дето някой тук си си е поставил....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, DarkEdge написа:

Аве, ей, дървен философ!
Ето ти един пример:

Покажи скритото съдържание

Но понеже си много велик НЯМА да публикувам източник

4481-Fig01.gif

4481-Fig02.gif

4481-Fig03.gif

4481-Fig04.gif

Къде мислиш да я свържеш тази схема? Не разбрахте ли че контролера не може да го излъжете? Ако тази схема намали пусковият ток, захранването автоматично ще го усили, ако ли не, ще се задейства защитата. Никакви външни устройства не могат да помогнат, само повишаването на консумацията би свършило работа. Ако контролера не засече необходимия ток, той изобщо няма подаде напрежение към подсветката. Каквото и да правиш на изхода, контролера засича токът. Дали ще пробият светодиоди или ще добавиш допълнителни, токът се саморегулира.

Друг вариант е подсветката да се свърже към отделно захранване, през гасящ резистор, изцяло откачена от собственото й захранване, което по принцип е възможно, тъй като при повреда на подсветката изключва само регулатора, а захранването продължава да си работи. Недостатък е че няма да работи функцята за регулиране в менюто, която и без това не е нужна и при пробив на един от елементите, токът ще нарасне и ще изгорят всичките. Затова токът трябва да е доста по-слаб за да не се допуска пробив или да се направи външен регулатор, което става дълго и широко и по-добре да не се прави.

преди 36 минути, AAUUXX написа:

Дойде края на седмицата и с нея поредната глупост на peppone1. Филипов много точно е написал, отвориш ли го гаранцията отпада! Защо мислиш, че си по умен от инжинерите проектирали софтуера за управление на подсветката и тук ще вметна че се управлява с ШИМ, но ти си над тези неща? Имам телевизор на 10г. като спазвам правилото за нивото на подсветката написано по- горе от Филипов и си работи телевизора отлично. Само старта е с максимална подсветка за 2-3сек. Това как би навредило според теб, все пак ти не го спираш и пускаш през 5мин. нали? 

Каква гаранция ви гони бре? Гаранцията аз я давам след извършеният ремонт, а и нали не мислите че потребителя ще плаща за ремонт на гаранционен продукт, е отварял съм и такива защото хората си изгубили бележката и им е по-важно времето, вместо да чакат с месеци гаранционни ремонти. Филипов нищо не е казал, аз от безработни техници, шляещи се цял ден по форумите, съвет не бих приел, а на всичкото отгоре оплюване и клевети. Аз си знам най-добре какво правя и нямам намерение да се доказвам пред никой, този форум не е съд и клетви няма да полагам. Вие си работете както знаете, давайте по 200-300лв. за нови подсветки и си щракайте с пръсти.

преди 19 минути, Танер Заит Расим написа:

ПФ... колкото и да ги пазиш като си изкарат часовете издъхват подсветките, безсмислено губене на време си е тази цел дето някой тук си си е поставил....

Мойта цел е да поправя телевизора и да изкара гаранционния срок и даже много след него.Бях изненадан когато един телевизор беше изкарал цели 2г. след ремонта и то при поставен неоригинален елемент, който се беше опекъл но въпреки това продължаваше да си свети, а бяха изгоряли оригиналните, които са си стари и е нормално. Но когато хората не се човъркат по настройките, телевизорите могат да работят дълго. Който е богат и иска да си хвърля уредите си е негово право.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, peppone1 написа:

Къде мислиш да я свържеш тази схема? Не разбрахте ли че контролера не може да го излъжете? Ако тази схема намали пусковият ток, захранването автоматично ще го усили, ако ли не, ще се задейства защитата. Никакви външни устройства не могат да помогнат, само повишаването на консумацията би свършило работа. Ако контролера не засече необходимия ток, той изобщо няма подаде напрежение към подсветката. Каквото и да правиш на изхода, контролера засича токът. Дали ще пробият светодиоди или ще добавиш допълнителни, токът се саморегулира.

Друг вариант е подсветката да се свърже към отделно захранване, през гасящ резистор, изцяло откачена от собственото й захранване, което по принцип е възможно, тъй като при повреда на подсветката изключва само регулатора, а захранването продължава да си работи. Недостатък е че няма да работи функцята за регулиране в менюто, която и без това не е нужна и при пробив на един от елементите, токът ще нарасне и ще изгорят всичките. Затова токът трябва да е доста по-слаб за да не се допуска пробив или да се направи външен регулатор, което става дълго и широко и по-добре да не се прави.

Каква гаранция ви гони бре? Гаранцията аз я давам след извършеният ремонт, а и нали не мислите че потребителя ще плаща за ремонт на гаранционен продукт, е отварял съм и такива защото хората си изгубили бележката и им е по-важно времето, вместо да чакат с месеци гаранционни ремонти. Филипов нищо не е казал, аз от безработни техници, шляещи се цял ден по форумите, съвет не бих приел, а на всичкото отгоре оплюване и клевети. Аз си знам най-добре какво правя и нямам намерение да се доказвам пред никой, този форум не е съд и клетви няма да полагам. Вие си работете както знаете, давайте по 200-300лв. за нови подсветки и си щракайте с пръсти.

Не че нещо ама аз истински професионалисти в общи форуми не познавам, смешно е да си ги мерите във форум, като kaldata.

Но явно е вид награда,  която получаваш като се изтъкваш, какво си научил, какво си направил, как си направил, и се мислиш за ебати якия пич.

Чудесно е че оправяш телевизорчетата на хорчицата, обаче е грозно да се перчиш!

Ако беше гений, нямаше да си техник в сервиз :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, peppone1 написа:

Даа, виждам колко ти говорят схемите...Не виждаш ли, че това е схема на драйвър? И е от производителя на драйвъра.
Или казваш те, производителите, не чуват петеля, що да им вярваме.
Повече нямам какво да кажа в тая тема...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 4
  • Ха-ха 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 27 минути, peppone1 написа:

Не знам как даваш гаранция без да имаш право на това по закон, но аз още се чудя кой ще ти довери техниката си да я майсториш или по- точно да се гавриш с нея? Не знам дали ти е възможно да си представиш, ако някой сътвори нещо като това което описваш по - горе с мой телевизор какво ще последва. Разбира се не бих се доверил на такъв "майстор" след като има достатъчно доказали се сервизи през годините във всеки град ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AAUUXX написа:

Не знам как даваш гаранция без да имаш право на това по закон, но аз още се чудя кой ще ти довери техниката си да я майсториш или по- точно да се гавриш с нея? Не знам дали ти е възможно да си представиш, ако някой сътвори нещо като това което описваш по - горе с мой телевизор какво ще последва. Разбира се не бих се доверил на такъв "майстор" след като има достатъчно доказали се сервизи през годините във всеки град ! 

Oторизирани сервизи са най доброто място, те са лицензирани от производителите, самите служители  се сертифицират, обучават, пращат ги в София или в чужбина, и не хайтосват из форуми и не си го мерят и вадят във форуми, сори за израза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснах да спомена че крушката 40W/220V я бях свързал през резистор 330 ома. При директно свързване защитата изключва. Първосигнално е да се помисли че крушката допълнително ще натовари захранването и то може да прегрее, забравяйки че контролерът светкавично регулира токът, който остава в нормата. Това бе първият грешен и импулсивен коментар в темата.

преди 7 часа, DarkEdge написа:

Даа, виждам колко ти говорят схемите...Не виждаш ли, че това е схема на драйвър? И е от производителя на драйвъра.
Или казваш те, производителите, не чуват петеля, що да им вярваме.
Повече нямам какво да кажа в тая тема...

На мен схемите ми говорят, ама не мога да разбера ти какво ми говориш. Първо бе един транзистор с терморезистор, после стана цял драйвер. Следващия път ще предложиш и цялото захранване да се смени. Имаше такива КИТ драйвери в комплект с LED лента за 12V за 30лв., но след като не можеш да ползваш оригиналната подсветка, какъв е смисъла, както и да не те работят половината опции в менюто за картината. То какво ползваш от този осакатен телевизор тогава, контролерът си му орязал, като си му добавил външен, хвърляш работещи LED ленти, защото те ти идвали без пари. Изхвърлянето на цели модули може да се нарече всичко друго, но не и ремонт. На кой му трябва такъв функционално ограничен телевизор, автоматичният контрол на подсветката подобрява контрастността като я намаля при тъмна картина и я усилва при ярка. Иначе черното ще бъде сиво, а бялото полу сиво.

Това което предлагам  запазва пълната функционалност на телевизора, без промяна в цветовата температура, само с малко намаляне на силата на светене, което е и по-добре за очите. Единственият недостатък е загубата на малко полезна мощност, за която ще се бръкнвем в портфейла с 4-5лв. повече за сметката за ток.

преди 8 часа, AAUUXX написа:

Ти пък какво разбираш, че ще решаваш кое вярно и кое грешно? Знам че Филипов обича да говори смешно, което на мен хич не ми е забавно, но недей да ставаш адвокат на някой само заради чувството му за хумор и белите му коси. Имай малко достойнство, колкото и да си невеж не трябва да си простодушно наивен.

преди 6 часа, AAUUXX написа:

Нямам право единствено да не давам гаранция иначе кой ще ти плати, ако на другия ден уредът му се развали отново? Всеки техник е длъжен да дава гаранция, може и да не е законово задължен, но от морална страна нямаш право да си играеш с парите и доверието на хората. Такива тарикати ги има много в най-рекламираният сайт OLX и Bazar Bg. Че каква им е рекламата, като всеки има право да те лъже както си ще и да ти блокира телефона?

преди 6 часа, Танер Заит Расим написа:

Oторизирани сервизи са най доброто място, те са лицензирани от производителите, самите служители  се сертифицират, обучават, пращат ги в София или в чужбина, и не хайтосват из форуми и не си го мерят и вадят във форуми, сори за израза.

По принцип е така, но не и в България. Техниците в гаранционните сервизи са едни готованци на сигурна заплата, които не са бръкнали и една стотинка от джоба си за да купят някоя част, дори точно обратното - след като изгорят частта, те я прибират обратно в шкафчето за продаване. След това на купувачът няма да му се признае рекламацията, щото продавачката нещо недовидяла и обвинява че купувачът я е повредил. Е този купувач съм бил аз, а магазинът е голяма хипермакет верига от гаранционни сервизи. Безспорно най-добрият ремонт се върши в такъв сервиз, но там никой не носи отговорност и не се знае после калпавият майстор какви експерименти може да сътвори в уредът ти, знаейки че е безнаказан. Най-много да напишеш жалба в книгата за похвали и това е. Имаше един такъв надут гаранционен майстор, който реши да се позабвлява в други форуми, подиграваки се с всички квартални, гаражни майстори. Да, ама тези майстори накрая им оправят кашите на онази колективна фирмена безотговорност, нали? Ние сме последната инстанция, кой къде ходил, на кой какво му счупили, ние им го поправяме. Иначе там иди се оплачи после на сексапилната секретарка, щото техника е отишъл някъде да обядва и няма време да се занимава с недоволни клиенти. Знаете ли колко хора не искат да си занесат техниката в тези сервизи, колкото и да са добре оборудвани, а биха се доверили на кварталния майстор, срещайки се очи в очи, дори и аз предпочитам  по-ниско квалифициран но съвестен майстор, отколкото ония дебеловрати недояли се ганьовци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, peppone1 написа:

Ти пък какво разбираш, че ще решаваш кое вярно и кое грешно? Знам че Филипов обича да говори смешно, което на мен хич не ми е забавно, но недей да ставаш адвокат на някой само заради чувството му за хумор и белите му коси. Имай малко достойнство, колкото и да си невеж не трябва да си простодушно наивен..

Аз какво разбирам и не разбирам не е твой проблем! 

Именно ти говориш смешни неща, като тази ти тема е поредното такова. Не съм адвокат на никой, но имам  нужните знания за да преценя кой какво пише!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не знаеш не пиши глупости. Всеки, работещ на светло носи отговорност. Пред "шапката" тук, пред "шапката" зад граница, както и една камара контролни органи като КЗП, НАП, пожарна, охрана на труда и т.н. Добре че поне ХЕИ не досаждат. А напълно безотговорни са разни "чантаджии" като теб. Нелегални и неплащащи данъци и т.н. Като пускаш обяви за ремонти на всичко да не би да имаш касов апарат? Фирма, трудов договор? А?

Подсказка - сменените части се отчитат на "шапката" и има толкова бюрокрация, снимане на платки, номера и ремонти че въобще не се сещаш, защото в черепната ти кутия цари безкрайна пустота. Няма начин сменен изгорял чарк да се продаде (според теб може би като нов?!?).

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като те чета визираш сервиз на Технополис, а аз визирам сервиз като Samsung, работил съм с тях и знам че са коректни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване