Премини към съдържанието
Никол Иванова

Съобщение за активация на windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте,

от няколко дни ми излиза следното съобщение въпреки, че е активиран?

Моля за помощ :)

2019-02-27 09_36_40-Greenshot.png

2019-02-27 09_37_01-Greenshot.png

2019-02-27 09_37_19-Greenshot.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е и? Като работиш с компютър трябва да разбираш английски на ниво 100 - 200 думи. 

Предупреждава те че скоро ще изтече срока и трябва да се вземат мерки. Ако е купен - справки при микромеките или фирмата, на която сте платили. За другите варианти - има други места. Справки 2.10 от правилата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във фактурата пише ли че към компютъра върви и Win? Ако да то трябва да имате продуктов ключ, лицензен стикер и т.н.

Ако не - значи 2.10

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Филипов написа:

Във фактурата пише ли че към компютъра върви и Win? Ако да то трябва да имате продуктов ключ, лицензен стикер и т.н.

Ако не - значи 2.10

Обикновено съобщението излиза точно при 2.10. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Никол Иванова написа:

От магазин е закупен с този вин10

Eто тук господин Преслав Райков обяснява защо не трябва да използваш повече този уиндоус който е на компютъра ти.

по едно време произнася ясно , че трябва да ползваш лицензирана операционна система. Това означава че трябва да си платила на Микрософт за да им ползваш Уиндоуса. Иначе лошо ти се пише, ако се прекараш да ползваш този компютър за банкови услуги или просто да плащаш нещо в амазон. 
Когато някой търгаш ти е набутал кракнат уиндоус, вътре може да има зловреден софтуер.
Сега или плащаш при търгаша да ти продаде легален уиндоус или го купуваш от микрософт, или решаваш че нямаш желание да ползваш повече нелегален кракнат уиндоус и минаваш например на Linux Mint , върши същата работа само че не иска никога пари, защото е безплатен до безкрай и с всяка нова версия пак така. 
Ми да, не се връзва немощен процесор с Про версия на Уиндоус, не го вярвам че е легален.

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, пиши на лично, ще ти помогна с активацията, ще ми е нужен дистанционен достъп с Team Viewer.

Пф само мърморите и празни приказки.

Не сме в Белгия !

У дома никой не може да ме накара да си лицензирам каквото и да е !

Макар че съм си активирал всичко с реални ключове но нямам документи.

Но пък нямам и вируси и следи от кракове ;)

У дома да не сме смал и мидсайз бизнес къмпани бре!

Особено обикновен юзър дето ще си пише  в социалните мрежи, ще гледа ютюб и някой друг торент ;)

Боли го за банката, ако акаунта му или и е пасивен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Танер Заит Расим написа:

Здравей, пиши на лично, ще ти помогна с активацията, ще ми е нужен дистанционен достъп с Team Viewer.

Боли го за банката, ако акаунта му или и е пасивен.

Да ама ние с госпожа Иванова вече сме се разбрали на лични да не дава достъп на непознати лица до нейната машина.
Тя е наясно с опасностите и обмисля да смени сега инсталирания уиндоус с друг чист ( свален от микромеките ).
Съгласна е и да плати за легален лиценз, защото не иска да ѝ бъде източена кредитната карта.

• Ха-ха 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Белгиеца написа:

Да ама ние с госпожа Иванова вече сме се разбрали на лични да не дава достъп на непознати лица до нейната машина.
Тя е наясно с опасностите и обмисля да смени сега инсталирания уиндоус с друг чист ( свален от микромеките ).
Съгласна е и да плати за легален лиценз, защото не иска да ѝ бъде източена кредитната карта.

Сигурен ли си че е Иванова а не Иванов ;)

:D :D :D

Относно достъпа, получавал съм достъп до доста системи на юзъри в Kaldata, никой не се е оплакал.
Да не мислиш че горя от желание за достъп, по лесно ми е и по бързо да реша проблема от колкото празни приказки за бебета :);)

Относно активациите, старо куче си!
Знаеш правилата на Калдата, не се разрешават  подобни теми и дискусии за лицензиране освен официалните легални начини за това ;)

Ако искаш да помогнеш в този случай помагаш в лична кореспонденция, помогнал съм на доста юзъри в лична кореспонденция, до като вие сте си чешели езиците в темите им  ;)

А теб добре те познавам, само празни и общи приказки и никога конкретно нещо :)

Най ти отива да си стоиш в другите раздели за празни приказки това ти е специалността, професионалист си в това ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минута мълчание за индивидите, които безрезервно вярват на "репортажи" за кибер сигурност.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, hudyr написа:

Минута мълчание за индивидите, които безрезервно вярват на "репортажи" за кибер сигурност.

Мерките за сигурност те пазят от определена гилдия сред дигиталният шпионаж и киберпрестъпност, но не и от останалите, за които си пърченце от бигдейтатъ.и си част от бизнес интелиджънса.

Но е неприятно да те хакне пъпчасал тинедждър бре, щото си си свалил файърлола или не си си ъпдейтнал микромекият джам.

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да не съм казал, че никой никога не трябва да ъпдейтва, или пък да спира стената? Аз не одобрявам сляпото вярване на разни излъчени по телевизията IT "шпециалисти", понеже те не разясняват всичко. Масово нещата се изопачават и никой никога не споменава що е то hash суми и за какво служат, нито пък се вмъква нещо от рода на "търсете първоизточника". Пълнят се разни белгийски глави с общи приказки и фобии, че всеки ентусиаст, написал скрипт, иска да ти точи банковата сметка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, hudyr написа:

Аз да не съм казал, че никой никога не трябва да ъпдейтва, или пък да спира стената? Аз не одобрявам сляпото вярване на разни излъчени по телевизията IT "шпециалисти", понеже те не разясняват всичко. Масово нещата се изопачават и никой никога не споменава що е то hash суми и за какво служат, нито пък се вмъква нещо от рода на "търсете първоизточника". Пълнят се разни белгийски глави с общи приказки и фобии, че всеки ентусиаст, написал скрипт, иска да ти точи банковата сметка.

В София по BGONAIR даваха интервю с един пич написал книжка етично хакерство, та само празни приказки думаше, та взех че си купих книжката му, иллллллллллллл и там само празни приказки и разбрах че било некво докторче в юнивърситет дето в увода си пише за едни дискетки с микрософт  джам от преди 30 години..

Та същия тоя пич така напираше за 20-те кинта, че не ми оставаше време от работа да я взема от куриера 3 дена на 4-тия лично ми се развъня  с каращ се тон.

Та беше пародия, ама много такива образи, прочетох му книжката, и си дадох критиката в социалната мрежа където си правеше рекламъ, та след мойта критикъ заключи и изтри критиката ми.

После си намерих един друг автор в тази тематика книжката му бе дебела няколко пъти и струваше към 50 кинта, ама си беше гуру човека не като онова докторче.
Увода му започваше със  глоби наредби закони при кибер престъпления и че нещата не стават като на кино.

Та прав си  за образите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, hudyr написа:

Аз не одобрявам сляпото вярване на разни излъчени по телевизията IT "шпециалисти", понеже те не разясняват всичко. 

Аз пък съвсем реално вярвам на финансиста от репортажа, че като ти изчезнат парите от сметката ще те обвинят тебе от банката, че не си ползвал лицензиран софтуер.
Знаеш ли колко лесно става ?
Викат те да донесеш компютъра от който си влизал във сметката си и там на място ти искат доказателство че Уиндоуса е легален. Ако го нямаш, щото ти е инсталирал някой кракнат Уиндоус, ами тогава банката е доволна, че е намерила за какво да се хване и парите никога повече няма да ги видиш. А банката знае много добре от кой компютър си влизал, не става да занесеш друг.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука взе да става интересно. Отивам за пуканките. :D

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Далеч си от това, което казах, ама вече се занимавах веднъж, втори път няма да си губя времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 17 часа, Белгиеца написа:

Аз пък съвсем реално вярвам на финансиста от репортажа, че като ти изчезнат парите от сметката ще те обвинят тебе от банката, че не си ползвал лицензиран софтуер.
Викат те да донесеш компютъра от който си влизал във сметката си и там на място ти искат доказателство че Уиндоуса е легален. Ако го нямаш, щото ти е инсталирал някой кракнат Уиндоус, ами тогава банката е доволна, че е намерила за какво да се хване и парите никога повече няма да ги видиш. А банката знае много добре от кой компютър си влизал, не става да занесеш друг.

Много филми гледаш и много глупости пишеш.
Простено ти е...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игрални филми не гледам, а форумът е точно за това, да си пишем кой каквото му е кеф.
Така има повече посещения, щото се чувстваме добре че можем да си пишем.
Пък и като знам че не работиш в банка, няма как да ми обориш мнението, така че да звучи правдоподобно на госпожата пуснала темата. 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Белжо тебе требе ти забранят достъпа до интеренет :) .Джихадист  си станал .

• Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.03.2019 г. в 9:23, Белгиеца написа:

Хахахахаха, на банката ѝ е през к..а дали ти е легална Бозата. Единствено Бил Гей се интересува от това. И банката няма как да знае от кой компютър си влизал. Ако си зад рутер, ще види мак адреса на рутера, а не на компютъра ти, г-н "гений", ако изобщо софтуерът им позволява да виждат мак адреси. В много невероятния случай все пак да се поинтересуват, казваш, че си купил компа от технополис и е дошъл с инсталирана Боза. Да ходят да доказват, че именно ти си го инсталирал. :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Белгиеца написа:

да си пишем кой каквото му е кеф.

Явно свбодата я разбираш като свободия!

преди 24 минути, Белгиеца написа:

Пък и като знам че не работиш в банка

Пак ръсиш мъдрости. Гледам ясновидец си станал...

преди 26 минути, Белгиеца написа:

така че да звучи правдоподобно на госпожата пуснала темата. 

Подготвяш капан за измама...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, rado84 написа:

И банката няма как да знае от кой компютър си влизал. 

Няма , ама има. Но тука вече не си ми платил, за да ти казвам как ще стане. Брачеда ми е казал да не казвам някой работи и мълча като риба.
Илюзия е да си въобразява някой, че ще излезе на глава с банка, защото за да ѝ ползваш услугите онлайн, си се подписал на техните условия. А те така са извъртени на един особен юридически език, че ако не си имал никога лекции по търговско право ( както аз съм имал и изпити ), направо не можеш да загреееш колко се прекаравш слагайки си подписа.
Последният път в пощенка банка отказах да подпиша, въпреки че чиновничката беше много голяма сладурана. Не клъвнах.
Преди това бях ползвал техни услуги, щото ми трябваше да плащам заплати на 1 число всеки месец на нешенки бачкащи за мен. Та им пращах мъните от бг банка до тяхна сметка в София, да е бързо. Иначе нямаше да бачкат, ако трябваше да чакат много дни да дойдат парите чак от Белгия.
Знам им нормерцата на банките, вервай ми !

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Белгиеца написа:

Няма , ама има. Но тука вече не си ми платил, за да ти казвам как ще стане. Брачеда ми е казал да не казвам някой работи и мълча като риба.
Илюзия е да си въобразява някой, че ще излезе на глава с банка, защото за да ѝ ползваш услугите онлайн, си се подписал на техните условия. А те така са извъртени на един особен юридически език, че ако не си имал никога лекции по търговско право ( както аз съм имал и изпити ), направо не можеш да загреееш колко се прекаравш слагайки си подписа.
Последният път в пощенка банка отказах да подпиша, въпреки че чиновничката беше много голяма сладурана. Не клъвнах.
Преди това бях ползвал техни услуги, щото ми трябваше да плащам заплати на 1 число всеки месец на нешенки бачкащи за мен. Та им пращах мъните от бг банка до тяхна сметка в София, да е бързо. Иначе нямаше да бачкат, ако трябваше да чакат много дни да дойдат парите чак от Белгия.
Знам им нормерцата на банките, вервай ми !

От търговско право може и да разбираш, обаче от елементарни IT level 1 неща - абсолютно нищо.

spacer.png

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване