Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте от няколко дни гледам две определени кутии. Тъй като конфигурацията ми е за 2-ро пц на което ще сядам рядко :)

Та въпроса ми е следния отностно кутията https://plasico.bg/кутия-case-atx-kendomen-rd-25210.html 

Дали някой е закупил този продукт и дали самата кутия е шумна :) прегледах няколко ревюта и мисля, че не е лоша но все пак не мога да преценя.

Другата кутия която ми грабна окото е : https://www.emag.bg/kutija-segotep-lux-ii-black-bez-zahranvane-lux-ii-bk/pd/D6J1Q9BBM/

Обаче тук има нещо което не ми е много ясно ( както винаги ) сцепялно за този модел търсех ли търсех информация, но не намирам никъде. Интересното е че колкото и ревюта да гледах на тази кутия има няколко разлики който не мога да си обясня. Примерно позицията на колерите, предния панел е на съвсем различно място. Гледах идентичен модел на няколко места но пак нещата нещо не пасват. Писах на емаг, за въпросния казус но 3 дни нямам отговор от къде идват тези разлики и дали реално това е модела който те уж продават или е някаква реплика така да се каже ( понеже на няколко места прочетох, че спецялно тези кутии имат реплики което ми се стори малко странно понеже кутията е евтина.

Случайно ако някой е закупил някоя от тези две кутии може да сподели мнение :)

Иначе смятам на вкарам в тях доста стара конфигурация

I7-920

Amd Sapphire r9 270x

Asus p6t deluxe 

Toughpower XT 575w

12 ГБ G.Skril 6x2GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих избрал синята .... по отношение на кутиите съм като жена към автомобил .... гледам цвета ....

Шумът зависи от какви вентилатори и прочие се намират във въпросната кутия .... а въпросните .... хм ... могат винаги да се сменят с някои по-тихи ....

Може би и затова се говори за реплики и т.н., ако към кутията вървят някакви вентилатори, т.е. в оригинала те са "по качествени", докато в репликата по не ....

Успех!

п.п. Първата за мен е по стилна ако се абстрахирам от цвета ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутия, която не те разделя с нищо от това, което е вътре, ще е шумна (първата има само въздушен филтър, втората и това няма, но има пластмаса пред вентилаторите); и не е шумна самата кутия, а това, което е вътре ;). Зависи и до какви обороти могат да паднат вентилаторите, но в общия случай тези, които имат широк диапазон на оборотите, струват половината цена на кутията за една бройка (а и двете показани кутии са с по три, та прави си сметката).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквато и кутия да избереш, гледай да има задължително преден филтър, а ако захранването е разположено долу, задължително и там да има филтър, че много спасяват от прахоляка, особено ако компютъра седи на земята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Deepcool-а има аз отделно има филтри от една стара кутия точно за захранването :) а колкото до дали ще е на земята не.  Пък и имам един компресор под ръка и като се развихря така да се каже всичко светва за 15 мин :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1та като цяло е добра кутия - фановете също не са лоши.

2та е по-ефектна но като кутия изостава.

Заради визията ли си ги избрал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване